maya-atac-kurtulmus-ted-ataturk-genclik-kupasi-2017
ayse-yagmur-umit-ted-ataturk-genclik-kupasi-2017

Atatürk Gençlik Kupası’nda Gümüş Madalya Maya’nın Oldu

TED Spor Kulübü tarafından İstanbul’da 19 Mayıs 2017 tarihinde Yıldızlar kategorisinde düzenlenen 4. Atatürk Gençlik Kupası’nda sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazandı.

Yıldızlar Kız Kılıç branşında piste çıkan Maya Ataç Kurtulmuş ilk turu mağlubiyet yüzü görmeden geride bıraktı. Direkt eleme tablosuna ilk sıradan yerleşen sporcumuz 32’lik tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 16’lık tabloda sporcumuz Ela Alpagut’u 15-10 ve çeyrek finalde de Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Gül Arslan’ı 15-8 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Maya Ataç Kurtulmuş yarı finalde Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Nisanur Erbil’i 15-12 ile geçtikten sonra finalde Bursa Ferdi sporcusu Aylin Çakır’a 15-9’luk skor ile kaybetti. Sporcumuz bu sonucun ardından gümüş madalyanın sahibi olurken TED Spor Kulübü tarafından yarım altın ile de ödüllendirildi.

Aynı branşta mücadele eden sporcularımızdan Ayşe Yağmur Ümit de turnuvayı 8. sırada tamamlayarak madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu.

Ayşe Yağmur Ümit ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde ederek tur atladıktan sonra 32’lik eleme tablosunda sporcumuz Ayşe Lal Kendirli’ye 15-4, 16’lık eleme tablosunda da İstanbul AÇI Gençlik ve Spor Kulübü’nden Leyla Çinel’e 15-6 üstünlük sağlayarak adını çeyrek finale yazdırdı. Sporcumuz çeyrek finalde karşı karşıya geldiği Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Nisanur Erbil’e 15-12 kaybederek elendi ve 8. sıranın sahibi oldu.

Kız Kılıç branşında ter döken diğer sporcularımızdan Begüm Su Baltacıoğlu 12., Pınar Miray Şişik 13., Ela Alpagut 15. ve Ayşe Lal Kendirli 21. sırada turnuvayı noktaladılar.

Yıldız Erkek Kılıç branşındaki müsabakalarda piste çıkan eskrimcilerimizden de 1 madalya geldi. Bu branşta mücadele eden Efe Alpay turnuvaya çeyrek finalde veda edip 8. olarak madalya kazanan isim oldu.

Efe Alpay pul maçlarında 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde edip 14. sırada tur atladı. Sporcumuz 32’lik tabloda İstanbul Ferdi sporcusu Ali Demirbilek’i 15-12 ve 16’lık tabloda da Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü sporcusu Ahmet Turgut Taflan’ı 15-14 mağlup ettikten sonra çeyrek finalde Bursa Ferdi sporcusu Eren Kılıç’a 15-6 yenilerek elendi ve 8. oldu.

Bu branşta piste çıkan diğer sporcularımızdan Sinan Par 15., Ensar Yiğit Aşırok 16., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 17., Deniz Ali Özgen 19., Cem Kabalak 20., Elburuz Uras Yıldırım 25. ve Melih Şener de 30. sırada yer aldılar.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.
Yıldızlar Kategorisinde Güzel Günler Bizi Bekliyor
18-19 Kasım 2017 tarihlerinde Samsun'da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımızın ortaya koydukları performans ve elde ettikleri dereceler yüzümüzü güldürdü.
Sofya’da Erken Veda
Yıldızlar yaş grubunda sezon sonunda düzenlenecek Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda geçtiğimiz sezon olduğu gibi Milli Takım'da yer alarak ülkemizi temsil etmek isteyen Maya Ataç Kurtulmuş, Sofya'da düzenlenen Avrupa Circuit turnuvasında hedefinin uzağında kaldı.
Meylan’da 3 Sporcumuzla Puan Kovaladık
14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Fransa'nın Meylan kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasında Kız Kılıç branşında Ayşe Yağmur Ümit ve Maya Ataç Kurtulmuş, Erkek Kılıç'ta ise Sinan Par piste çıkarak puan kovaladı.
Şehzadeler Kentinden İkisi Altın Yedi Madalyayla Döndük
7-8 Ekim 2017 tarihlerinde Manisa'da Süper Minikler ve Minikler kategorilerinde düzenlenen Şehzadeler Kenti Açık Turnuvası'nda mücadele eden sporcularımız ikisi altın olmak üzere toplam yedi madalyayla sezona iyi bir başlangıç yaptı.
Maya Ataç Kurtulmuş Circuit Sezonunu Gödöllö’de Açtı
Milli sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş kendisi için sezonun ilk Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olan Gödöllö'de piste çıktı.
Köftecioğlu ve Ümit Büyükler Açık’ta Ter Döktü
Ankara'da 23-24 Eylül 2017 tarihlerinde düzenlenen Büyükler Açık turnuvasında sporcularımız Beyza Köftecioğlu ve Mehmet Efe Ümit mücadele etti.
Sporcularımızdan Yıldızlar ve Gençler Açık Turnuva’da 4 Çeyrek Final
6-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara'da Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde düzenlenen Açık Turnuva'da piste çıkan sporcularımız 4 çeyrek final oynadı.
Yeni Sezona Romanya’da Hazırlandık
2017-2018 eskrim sezonu hazırlıklarının bir bölümünü Romanya'nın Yaş kentinde 21-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenen kampa katılarak gerçekleştirdik.
Minik Kız Kılıç Takımımız Türkiye Şampiyonu
12-18 Haziran 2017 tarihlerinde Eskişehir'in ev sahipliğinde düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası'nda Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan'ın yer aldığı Minik Kız Kılıç takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
Pınar Miray Şişik Burgas Cup’ta da Zirveye Çıktı
09-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Burgas kentinde organize edilen Burgas Cup'ta mücadele eden Pınar Miray Şişik, U12 yaş grubunda şampiyon olurken sporcularımız turnuvayı 4 madalyayla tamamladı.
Büyükler Federasyon Kupası’nda 6 Sporcumuz Mücadele Etti
27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası'nda kulübümüzden 6 sporcu piste çıktı.
Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik ve Sinan Par Altın Madalyaları Kimseye Bırakmadı
Karadeniz Ereğli'de 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde bu sene ikincisi düzenlenen Çilek Kupası'nda Minikler yaş grubunda piste çıkan sporcularımızdan Pınar Miray Şişik kızlarda, Sinan Par ise erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.
Atatürk Gençlik Kupası’nda Gümüş Madalya Maya’nın Oldu
TED Spor Kulübü tarafından İstanbul'da 19 Mayıs 2017 tarihinde Yıldızlar kategorisinde düzenlenen 4. Atatürk Gençlik Kupası'nda sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazandı.
Uluslararası Çocuk Kupası’nda Çifte Şampiyonluk Yaşadık
24-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Kupası'nda hem kızlarda hem de erkekler de takım halinde şampiyon olurken ferdi müsabakalarda ikisi gümüş olmak üzere 5 madalya kazandık.