maya-atac-kurtulmus-ted-ataturk-genclik-kupasi-2017
ayse-yagmur-umit-ted-ataturk-genclik-kupasi-2017

Atatürk Gençlik Kupası’nda Gümüş Madalya Maya’nın Oldu

TED Spor Kulübü tarafından İstanbul’da 19 Mayıs 2017 tarihinde Yıldızlar kategorisinde düzenlenen 4. Atatürk Gençlik Kupası’nda sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazandı.

Yıldızlar Kız Kılıç branşında piste çıkan Maya Ataç Kurtulmuş ilk turu mağlubiyet yüzü görmeden geride bıraktı. Direkt eleme tablosuna ilk sıradan yerleşen sporcumuz 32’lik tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 16’lık tabloda sporcumuz Ela Alpagut’u 15-10 ve çeyrek finalde de Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Gül Arslan’ı 15-8 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Maya Ataç Kurtulmuş yarı finalde Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Nisanur Erbil’i 15-12 ile geçtikten sonra finalde Bursa Ferdi sporcusu Aylin Çakır’a 15-9’luk skor ile kaybetti. Sporcumuz bu sonucun ardından gümüş madalyanın sahibi olurken TED Spor Kulübü tarafından yarım altın ile de ödüllendirildi.

Aynı branşta mücadele eden sporcularımızdan Ayşe Yağmur Ümit de turnuvayı 8. sırada tamamlayarak madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu.

Ayşe Yağmur Ümit ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde ederek tur atladıktan sonra 32’lik eleme tablosunda sporcumuz Ayşe Lal Kendirli’ye 15-4, 16’lık eleme tablosunda da İstanbul AÇI Gençlik ve Spor Kulübü’nden Leyla Çinel’e 15-6 üstünlük sağlayarak adını çeyrek finale yazdırdı. Sporcumuz çeyrek finalde karşı karşıya geldiği Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Nisanur Erbil’e 15-12 kaybederek elendi ve 8. sıranın sahibi oldu.

Kız Kılıç branşında ter döken diğer sporcularımızdan Begüm Su Baltacıoğlu 12., Pınar Miray Şişik 13., Ela Alpagut 15. ve Ayşe Lal Kendirli 21. sırada turnuvayı noktaladılar.

Yıldız Erkek Kılıç branşındaki müsabakalarda piste çıkan eskrimcilerimizden de 1 madalya geldi. Bu branşta mücadele eden Efe Alpay turnuvaya çeyrek finalde veda edip 8. olarak madalya kazanan isim oldu.

Efe Alpay pul maçlarında 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde edip 14. sırada tur atladı. Sporcumuz 32’lik tabloda İstanbul Ferdi sporcusu Ali Demirbilek’i 15-12 ve 16’lık tabloda da Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü sporcusu Ahmet Turgut Taflan’ı 15-14 mağlup ettikten sonra çeyrek finalde Bursa Ferdi sporcusu Eren Kılıç’a 15-6 yenilerek elendi ve 8. oldu.

Bu branşta piste çıkan diğer sporcularımızdan Sinan Par 15., Ensar Yiğit Aşırok 16., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 17., Deniz Ali Özgen 19., Cem Kabalak 20., Elburuz Uras Yıldırım 25. ve Melih Şener de 30. sırada yer aldılar.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.