parat-ripost-atina-kamp-2016

Atina’da Verimli Bir Kamp Geçirdik

Parat Ripost Spor Kulübü olarak Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen Uluslararası Kılıç Kampı’na 11 sporcu ile katıldık ve sezon öncesinde verimli bir hazırlık dönemi geçirdik.

Her sene Atina’daki Costeas-Geitonas School tarafından düzenlenen Uluslararası Kılıç Kampı bu yıl 19-28 Temmuz 2016 tarihleri arasında düzenlendi. Akademimizden kampa iştirak eden 11 sporcumuz gerek eskrim gerekse kültürel anlamda önemli ve faydalı bir tecrübe yaşadı.

Sporcularımızdan Baybars Baltacıoğlu, Begüm Su Baltacıoğlu, Deniz Ali Özgen, Deniz Derici, Efe Alpay, Maya Ataç Kurtulmuş, Mehmet Efe Ümit, Mehmet Emir Uğurlu, Mete Alp Duru, Sinan Par ve Zeynep Özörnek kampa katılan isimler oldular.

Kamp süresince Atina’daki Olimpik Eskrim Merkezi’nde düzenlenen eskrim antrenmanlarının yanı sıra çeşitli etkinliklere de katılan eskrimcilerimizin oldukça keyifli vakit geçirdikleri gözlendi.

Deniz gezisi ve macera parkı gezisinde eğlenen sporcularımız Atina şehir turu sırasında Olimpiyat ve spor tarihi için büyük önem taşıyan, ilk Olimpiyat Oyunları’nın yapıldığı Panathinaiko Stadyumu’nu ziyaret etti.

Panathinaiko Stadyumu veya diğer bilinen adıyla güzel mermerli anlamına gelen Kallimarmaro, Yunanistan’ın başkenti Atina’da yer alıyor.

1896’daki ilk Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan stadyum, alanındaki en eski yapılardan biri olmakla beraber tamamı beyaz mermerden yapılan tek stadyumdur.

Panathinaiko Stadyumu 1906 Ara Olimpiyatları’nın düzenlendiği ana stadyum olmuş, 2004 Yaz Olimpiyatları’nda ise okçuluk müsabakaları ile maratonun bitiş kısmına ev sahipliği yapmıştır.

Kampın son gününde erkeklerde 3, kızlarda ise 2 ayrı yaş grubunda düzenlenen turnuvada mücadele eden eskrimcilerimiz 3 madalya kazandı.

Erkekler B kategorisindeki müsabakaları Deniz Ali Özgen ilk sırada tamamlayarak altın madalya kazanırken Sinan Par üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Aynı kategoride çeyrek final oynayan Efe Alpay ve Erkekler C kategorisinde çeyrek final oynayan Deniz Derici de madalya kazanan bir diğer sporcularımız oldular.

Uluslararası Kılıç Kampı’na katılan tüm sporculara birer katılım sertifikası verildi.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.