parat-ripost-buyukler-federasyon-kupasi-ankara-2017

Büyükler Federasyon Kupası’nda 6 Sporcumuz Mücadele Etti

27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası’nda kulübümüzden 6 sporcu piste çıktı.

Daha evvelki aylarda düzenlenen Federasyon Kupaları’nda olduğu gibi alışılmışın dışında bir müsabaka formülü ile oynanan turnuvada pul maçları yapılmadı. Sporcular ilk gün Türkiye Sıralaması’ndaki yerlerine göre eşleşerek direkt eleme tablosuna yerleşti. İkinci gün ise ilk günün sıralamasına göre yeni eşleşmeler yapıldı ve madalyalar sahiplerini buldu.

Sporcularımızdan Yıldızlar kategorisinde mücadele eden 2001 doğumlu Begüm Su Baltacıoğlu, Büyükler Federasyon Kupası’nın 2. gününde iyi bir performans ortaya koyarak çeyrek final oynadı.

Büyükler Kadın Kılıç branşında piste çıkan Begüm Su Baltacıoğlu, ilk günkü müsabakaları 14. sırada tamamlamasının ardından ikinci gün 6.’lık elde etti ve iki günün sonunda topladığı 20 puan ile turnuvayı 10. sırada tamamladı.

Aynı branşta mücadele eden sporcumuz Beyza Köftecioğlu ise ilk gün 9., ikinci gün ise 13. olarak toplam 22 puan ile Begüm Su Baltacıoğlu’nun hemen arkasında 11. sırada kendine yer buldu.

Müsabakalarda ter döken diğer sporcularımızdan Ayşe Yağmur Ümit 22., Ayşe Lal Kendirli de 35. sırada kendilerine yer buldular.

Büyükler Federasyon Kupası’nın Erkek Kılıç branşında ise sporcularımızdan Deniz Ali Özgen ve Mehmet Efe Ümit mücadele ettiler.

Deniz Ali Özgen turnuvayı 21. sırada tamamlarken Mehmet Efe Ümit 29. oldu.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Yeni Sezona Romanya’da Hazırlandık
2017-2018 eskrim sezonu hazırlıklarının bir bölümünü Romanya'nın Yaş kentinde 21-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenen kampa katılarak gerçekleştirdik.
Minik Kız Kılıç Takımımız Türkiye Şampiyonu
12-18 Haziran 2017 tarihlerinde Eskişehir'in ev sahipliğinde düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası'nda Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan'ın yer aldığı Minik Kız Kılıç takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
Pınar Miray Şişik Burgas Cup’ta da Zirveye Çıktı
09-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Burgas kentinde organize edilen Burgas Cup'ta mücadele eden Pınar Miray Şişik, U12 yaş grubunda şampiyon olurken sporcularımız turnuvayı 4 madalyayla tamamladı.
Büyükler Federasyon Kupası’nda 6 Sporcumuz Mücadele Etti
27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası'nda kulübümüzden 6 sporcu piste çıktı.
Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik ve Sinan Par Altın Madalyaları Kimseye Bırakmadı
Karadeniz Ereğli'de 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde bu sene ikincisi düzenlenen Çilek Kupası'nda Minikler yaş grubunda piste çıkan sporcularımızdan Pınar Miray Şişik kızlarda, Sinan Par ise erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.
Atatürk Gençlik Kupası’nda Gümüş Madalya Maya’nın Oldu
TED Spor Kulübü tarafından İstanbul'da 19 Mayıs 2017 tarihinde Yıldızlar kategorisinde düzenlenen 4. Atatürk Gençlik Kupası'nda sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazandı.
Uluslararası Çocuk Kupası’nda Çifte Şampiyonluk Yaşadık
24-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Kupası'nda hem kızlarda hem de erkekler de takım halinde şampiyon olurken ferdi müsabakalarda ikisi gümüş olmak üzere 5 madalya kazandık.
Veli Toplantısı Notları
15 Nisan 2017 tarihinde eskrim merkezimizde düzenlenen veli toplantısında velilerimiz ile çeşitli konularda fikir alışverişi yapıp, istek ve şikayetleri dinledik.
Wroclaw’dan Elimiz Boş Döndük
Geçtiğimiz sene Kerem Çağlayan ile şampiyonluk yaşadığımız Challenge Wratislavia Eskrim Turnuvası'na bu sene katılan sporcularımız hedeflerin uzağında kaldı.
Ensar Yiğit Aşırok Kocaeli’de Türkiye Şampiyonluğuna Uzandı
Ortaokullar ve Liseler Arası Türkiye Şampiyonası 18-21 Mart 2017 tarihleri arasında Kocaeli'de düzenlendi. Kulübümüzden 11 eskrimcinin ter döktüğü şampiyonada sporcumuz Ensar Yiğit Aşırok turnuvayı şampiyonlukla noktaladı.
Maya Ataç Kurtulmuş’un Avrupa Şampiyonası Performansı Umut Verdi
Sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş dün Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde başlayan Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası'nda piste çıktı. Şampiyonayı ilk 32 arasında tamamlayan sporcumuz gelecek için umut verdi.
Okullararası İl Birinciliği’ne Ev Sahipliği Yaptık
İstanbul Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Yıldızlar ve Gençler Eskrim İl Birinciliği kulübümüzün faaliyetlerini yürüttüğü Parat Ripost Eskrim Merkezi'nde 14-16 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Gençlerimiz Ankara’da Ter Döktü
4-5 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara'nın Sincan ilçesinde düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda 7 kız ve 6 erkek olmak üzere toplam 13 eskrimcimiz ter döktü.
Kurtulmuş ve Ümit Sezonun Son Circuit Turnuvası İçin Bükreş’teydi
2016-2017 sezonunun Kılıç branşında son Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası Romanya'nın başkenti Bükreş'te geçtiğimiz hafta sonunda düzenlendi. Turnuvada kulübümüzden Maya Ataç Kurtulmuş ve Mehmet Efe Ümit ter döktü.
Süper Minik ve Minik Eskrimcilerimiz Boğaziçi’nde 6 Madalya Kazandı
İstanbul'un ev sahipliğinde 23-28 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Boğaziçi Açık Turnuva'da piste çıkan sporcularımız biri gümüş ve biri bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandı.