parat-ripost-deniz-ali-ozgen-mersin-2016

Deniz Ali Özgen’den Okullararası Türkiye Şampiyosı’nda Altın Madalya

20-23 Mart 2016 tarihleri arasında Mersin’de düzenlenen Okullararası Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Deniz Ali Özgen altın madalya kazandı. Şampiyonada mücadele eden 3 sporcumuz da çeyrek final oynama başarısı gösterdi.

Mersin’deki şampiyonanın ikinci gününde piste çıkan Deniz Ali Özgen, ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde ettikten sonra direkt eleme tablosuna 17. sıradan yerleşti. İlk direkt eleme turunu maç oynamadan geçen sporcumuz 32’lik tabloda Yiğit Gün’ü 15-7, 16’lık tabloda da Alperen Yaşar Çalış’ı 15-6 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.

Deniz Ali Özgen çeyrek finalde Enes Aslan’ı 15-11’lik skor ile şampiyonanın dışına ittikten sonra yarı finalde de Resul Öntürkler’i 15-11 yenerek adını finale yazdırdır. Sporcumuz final maçında da Ahmet Turgut Taflan’ı 15-13 mağlup ederek Ortaokullar Arası Türkiye Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi oldu.

Aynı kategoride mücadele eden bir diğer sporcumuz Egemen Kopmaz ise çeyrek final oynayarak şampiyonayı 6. sırada tamamlama başarısı gösterdi. Egemen Kopmaz ilk turdaki tüm maçlarını kazanarak 6. sırada tur atladı. İlk eleme turunu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda İsmail Avcı’yı 15-6, 16’lık tabloda da Mertcan Ölmez’i 15-1 mağlup eden sporcumuz çeyrek finalde karşı karşıya geldiği Yağız Köşkdere’ye 15-10’luk skor ile mağlup olup elendi ve kendine 6. sırada yer buldu.

Ortaokullar Arası Türkiye Şampiyonası’nın Bayanlar Kılıç branşında 3 sporcumuz ter döktü. Sporcularımızdan Ayşe Yağmur Ümit çeyrek final oynama başarısı gösterdi.

Ayşe Yağmur Ümit ilk turdaki tüm maçlarını kazanıp direkt eleme tablosuna 4. sıradan yerleşti. 32’lik tabloyu maç oynamadan geçen eskrimcimiz 16’lık tabloda Şilan Düzgün’ü 15-7 mağlup ettikten sonra çeyrek finalde eşleştiği Gül Arslan’a 15-13 yenilerek elendi ve şampiyonayı 6. sırada tamamladı.

Bu kategoride ter döken sporcularımızdan Cemre Kaynak 9., Doğa Gürsel ise 23. sırada şampiyonayı noktaladı.

Mersin’deki organizasyonun son iki gününde lise öğrencileri piste çıktı. Bir çeyrek final de Ayşe Naz Kermooğlu ile Liseler Arası Türkiye Şampiyonası’nın Bayanlar Kılıç branşında geldi.

Ayşe Naz Kermooğlu ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 6. sırada tur atladı. Sporcumuz 32’lik tabloda Fatma Özberk’i 15-2, 16’lık tabloda da Tuğçe Tutuk’u 15-1 yendikten sonra çeyrek finalde Beyza Demiray’a 15-12’lik skor ile mağlup olup elendi ve 6. sırayı aldı.

Aynı kategoride mücadele eden sporcularımızdan Beyza Köftecioğlu 10., Begüm Su Baltacıoğlu ise 11. sırada şampiyonayı tamamladı.

Liseler Arası Türkiye Şampiyonası’nın Erkekler Kılıç branşında piste çıkan sporcularımızdan Mehmet Efe Ümit 16. olurken Tuna Gökakın 28. sırada yer aldı.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.