IMG_2125
IMG_2132
IMG_2133
IMG_2141
IMG_2222

Eker Cup’ta 1 Altın ve 3 Bronz Madalya Geldi

Parat Ripost Spor Kulübü olarak 17 eskrimcimiz ile katıldığımız Eker Cup’ta 1 altın ve 3 bronz madalya kazandık.

04-05 Haziran 2016 tarihlerinde Bursa’nın Mudanya ilçesinde düzenlenen Eker Cup’ta piste çıkan eskrimcilerimizden Süper Minikler Kız Kılıç branşında Ezgi Koçer şampiyon olarak altın madalyanın sahibi olurken aynı kategori ve branşta Ela Alpagut 3. olup bronz madalya kazandı. Süper Minikler Erkek Kılıç’ta Kerem Çağlayan da turnuvayı 3. sırada tamamlayarak bronz madalya kazanırken bir diğer bronz madalya da Minikler Kız Kılıç branşında Cemre Kaynak’tan geldi.

Eker Cup’un ilk gününde Süper Minikler kategorisindeki kız ve erkek sporcular ter döktü.

4 sporcu ile mücadele ettiğimiz Kızlar Kılıç branşında Ezgi Koçer ilk turdaki tüm maçlarını kazanarak 1. sırada tur atladı. 32’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 16’lık tabloda Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Defne Lal Oruncak’ı 8-1 ve çeyrek finalde de Karabük Ünsal Tülbentçi İÖO Spor Kulübü’nden Begüm Duru Korkmaz’ı 8-5 mağlup ederek yarı finale yükselen Ezgi Koçer yarı finalde de yine Karabük Ünsal Tülbentçi İÖO Spor Kulübü’nden Zeynep Ergüler’i 8-2 yenip adını finale yazdırdı. Ezgi Koçer final maçında da Kastamonu Eskrim Spor Kulübü sporcusu Nil Güngör’ü 8-4 mağlup edip altın madalyanın sahibi oldu.

Günü üçüncü sırada tamamlayarak bronz madalya kazanan Ela Alpagut ilk turda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 7. sırada üst tura ilerledi. Ela Alpagut 32’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 16’lık tabloda Bursa Ferdi sporcusu Derin Su Övünç’ü 8-3, çeyrek finalde de Karabük Ünsal Tülbentçi İÖO Spor Kulübü’nden Nehir Yılmaz’ı 8-4’lük skor ile mağlup ettikten sonra yarı finalde Kastamonu Eskrim Spor Kulübü’nden Nil Güngör’e 8-6 yenilerek elendi ve bronz madalyanın sahibi oldu

Süper Minikler Kız Kılıç’ta mücadele eden diğer sporcularımızdan Pınar Miray Şişik 9., Hatice Eylül Sürmen de 19. sırada kendilerine yer buldular.

Aynı gün oynanan Süper Minik Erkek Kılıç branşında 8 eskrimcimiz madalya mücadelesi verdi. Müsabakaların sonunda tek madalyamız Kerem Çağlayan’dan geldi.

Kerem Çağlayan ilk turda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 12. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamdan geçtikten sonra 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Nedim Mescioğlu’nu 8-3, 16’lık tabloda sporcumuz Deniz Derici’yi 8-2 ve çeyrek finalde de Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Ateş Efe Toker’i 8-1 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Yarı finalde karşı karşıya geldiği Ankara Bekir Yılmaz İÖO Spor Kulübü’nden Enes Talha Kalender’e 8-5 yenilen sporcumuz bronz madalya ile turnuvayı tamamladı.

Süper Minik Erkek Kılıç’ta ter döken diğer sporcularımızdan Deniz Derici 9., Nural Dora Gürsel 16., Mete Alp Duru 21., Mehmet Emir Uğurlu 30., Yıldırım Beyazıt Yontan 31. ve Onat Şen 43. oldular.

Eker Cup’un ikinci gününde Minikler kategorisinde müsabakalar oynandı. Müsabakalar sonunda tek madalyamız 6 sporcuyla piste çıktığımız Minikler Kız Kılıç branşında Cemre Kaynak’tan geldi.

Cemre Kaynak ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak 5. sırada tur atladı. Sporcumuz 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Cansu Sevimsoy’u 10-2, 16’lık tabloda sporcumuz Pınar Miray Şişik’i 10-3, çeyrek finalde de Kastamonu Eskrim Spor Kulübü’nden Elif Duru Taşdan’ı 10-6 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı final maçını Bursa Ferdi sporcusu Delfinsu Aydoğan’a 10-7 kaybeden Cemre Kaynak 3. sırayı alarak bronz madalya kazandı.

Aynı branşta ter döken sporcularımızdan Pınar Miray Şişik 14., Selin Ungan 15., Ezgi Koçer 16., Ela Alpagut 21. ve Hatice Eylül Sürmen de 31. oldular.

Minik Erkek Kılıç branşında turnuvaya katılan 9 sporcumuzdan madalya alma başarısı gösteren olmadı. Eskrimcilerimizden Sinan Par 12., Kerem Çağlayan 15., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 25., Ensar Yiğit Aşırok 28., Deniz Derici 34., Mete Alp Duru 52., Nural Dora Gürsel 57., Mehmet Emir Uğurlu 63. ve Yıldırım Beyazıt Yontan 65. sırada kendilerine yer buldular.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.