Eskrimci Plus Programı

EskrimciPlus Programı; Eskrimci Programı’nı tamamlamış olanlar içindir. Bu program kapsamındakiler müsabakaya katılacak bilgi ve birikime sahiptirler.

Program kendi içerisinde çocuklar (8-13 yaş) ve yetişkinler (15 yaş ve üzeri) olarak ayrışır.

Bu programdaki sporcular yoğun biçimde karşılıklı egzersizler ve elektrikli antrenman maçları yaparlar. EskrimciPlus Programı şunları amaçlar:

  • İleri seviye el ve ayak kullanımı
  • Eskrim tekniği ve becerileri
  • Dayanıklılık, hız ve güç gibi fizik kondisyon
  • Eskrim taktik ve stratejileri
  • Turnuva sporcusu olma
  • Turnuva performansının analiz edilmesi

Gerekli Malzemeler

EskrimciPlus Programı’na katılacakların tüm eskrim malzemelerine sahip olmaları gerekir. Malzemeler PARAT RİPOST ESKRİM AKADEMİSİ’nin mağazasından satın alınabilir.

Programın Süresi

Bu program çocuk grubu (8-13 yaş) için 13 yaşına kadar sürer. Bu süreçte çocuk grubuna haftada 5 gün antrenman yapma imkanı sunulur. Her çalışma 1,5 saat sürer.

EskrimciPlus Programı yetişkinler için en üst programdır. Dolayısı ile yetişkin grubunda (15 yaş ve üzeri) yer alanlar için programın süresi sınırsızdır. Ancak bu grupta yer alan 15-18 yaş arasındaki gençler antrenörlerin uygun görmesi halinde Performans Programı’na dahil edilebilirler.

Çocuk grubundaki (8-13 yaş) sporcular ise antrenörlerin uygun görmesi halinde 13 yaşını beklemeden bir sonraki seviye olan Performans Programı’na dahil edilebilir.

Antrenörlerin kararlarında sporcunun fiziksel ve mental yeterliliği ile eskrime yönelik becerileri göz önünde bulundurulur.

Çalışma Gün ve Saatleri

Çalışmalar 8-13 yaş grubu için Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 17:00 – 18:30 arasında, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10:30 – 12:00 arasında yapılmaktadır.

Yetişkinlere yönelik çalışmalar Salı, Çarşamba ve Perşembe akşamları 20:30 – 22:00 arasında, Cumartesi ve Pazar günleri de 09:00 – 10:30 arasında yapılmaktadır.

Programın Fiyatı

Programın fiyatı aylık 400 TL’dir.