parat-ripost-meylan-2016

Eskrimcilerimizin Fransa’daki Performansı Umut Verdi

Eskrimcilerimiz Fransa’nın Meylan kentinde dün düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit Turnuvası’nda piste çıktı. Beyza Köftecioğlu, Maya Ataç Kurtulmuş ve Mehmet Efe Ümit turnuvayı ilk 64 arasında tamamladı. Sporcularımızın sergilediği performans gelecek için umut verdi.

Kızlar Kılıç branşında 5 sporcumuz ter döktü. Sporcularımızdan Beyza Köftecioğlu ve Maya Ataç Kurtulmuş turnuvayı ilk 64 arasında tamamladı.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 17. sırada tur atladı. Sporcumuz 128’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 64’lük tabloda karşı karşıya geldiği Fransız Apolli Fondeur’a 15-9 mağlup olup elendi. Sporcumuz bu sonucun ardından 37. oldu.

Beyza Köftecioğlu ise ilk turu 4 galibiyet ve 2 galibiyet ile 37. sırada geride bıraktı. 128’lik tabloyu maç oynamadan geçen Beyza Köftecioğlu 64’lük tabloda Fransa’dan Eleonor Perrier’e 15-8’lik skor ile mağlup olup elenince 47. sırada kendine yer buldu.

Her iki sporcumuz da bu sonuçların ardından Türkiye Sıralaması’ndaki puan hanelerine 5’er puan yazdırmış oldu. Maya Ataç Kurtulmuş elde ettiği 5 puan ile sıralamada 5. sıraya yükseldi.

Aynı branşta ter döken diğer sporcularımızdan Zeynep Özörnek 128’lik tabloda turnuvaya veda ederek 78. olurken ilk turda elenen eskrimcilerimiz Begüm Su Baltacıoğlu 89. ve Ayşe Yağmur Ümit de 97. sırada turnuvayı tamamladılar.

Erkekler Kılıç branşında ise Deniz Ali Özgen ve Mehmet Efe Ümit piste çıktı. Mehmet Efe Ümit turnuvayı ilk 64 arasında tamamlayan bir diğer sporcumuz oldu.

İlk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek ikinci tura ilerleyen Mehmet Efe Ümit direkt eleme tablosuna 21. sırada yerleşti. Sporcumuz 128’lik tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 64’lük tabloda Fransa’dan Antoine Pogu’ya 15-4 yenildi. Mehmet Efe Ümit bu sonucun ardından 37. olarak Türkiye Sıralaması’na 5 puan getirdi.

Diğer sporcumuz Deniz Ali Özgen ilk turda galibiyet yüzü göremeden turnuvaya veda etti. Sporcumuz 109. sırayı aldı.

Yıldızlarımızın Avrupa’da bir sonraki durağı Londra olacak. İki hafta sonra İngiltere’nin Londra kentinde düzenlenecek Yıldızlar Avrupa Circuit Turnuvası’na Maya Ataç Kurtulmuş ve Zeynep Özörnek katılacaklar.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.