parat-ripost-gencler-federasyon-kupasi-ankara-2017

Gençlerimiz Ankara’da Ter Döktü

4-5 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara’nın Sincan ilçesinde düzenlenen Gençler Federasyon Kupası’nda 7 kız ve 6 erkek olmak üzere toplam 13 eskrimcimiz ter döktü.

Daha evvel İstanbul’da oynanan Yıldızlar Federasyon Kupası’nda olduğu gibi pul maçları oynanmadan iki gün süren direkt eleme maçlarının neticesinde sıralamaların belirlendiği turnuvayı sporcularımızdan Maya Ataç Kurtulmuş 8. sırada tamamladı.

Turnuvanın ilk gününde direkt eleme tablosuna 9. sıradan yerleşen Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Zeynep Kurt’u 15-4, 16’lık tabloda da Bursa Ferdi sporcusu Melis Doğan’ı 15-9 yenerek 8’lik ön eleme tablosuna yükseldi. Bu tabloda İstanbul Ferdi sporcusu Fatma Zehra Köse’ye 15-10 yenilen sporcumuz ard eleme maçında da Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Deniz Aralan’a 15-10 kaybetti ve ilk günkü karşılaşmaları 10. sırada tamamladı.

Maya Ataç Kurtulmuş ikinci günkü direkt eleme maçlarına 10. sıradan başladı. Sporcumuz bir önceki gün olduğu gibi 64’lük tabloyu maç oynamadan geçerek 32’lik tabloda Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Zeynep Kurt’u eledi. 16’lık tabloda sporcumuz Begüm Su Baltacıoğlu’nu 15-3 yenen Maya Ataç Kurtulmuş adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek final maçında Bursa Ferdi sporcusu Melis Sarıçam’a kaybeden sporcumuz sıralama maçlarında da mağlup olup turnuvanın ikinci gününü 8. sırada tamamladı.

İlk gün 10., ikinci gün ise 8. olan Maya Ataç Kurtulmuş bu performansının ardından turnuvanın genel sıralamasında 8. sırada kendine yer buldu. Bu sonuçla elde ettiği klasman puanı sayesinde Yıldızlar Türkiye Sıralaması’ndaki 4.’lüğünü koruyan sporcumuz Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek adına önemli bir engeli geride bırakmış oldu.

Ankara’da Kızlar Kılıç branşında piste çıkan diğer sporcularımızdan Zeynep Özörnek 18., Ayşe Yağmur Ümit 20., Begüm Su Baltacıoğlu 21., Beyza Köftecioğlu 33., Naz Baykal 37. ve Ayşe Lal Kendirli 38. oldular.

Erkekler Kılıç’ta ise kulübümüzü temsil eden sporcularımızdan Batuhan Aktaş 16., Mehmet Efe Ümit 22., Deniz Ali Özgen 32., Ege Egeli 41., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 50. ve Cem Kabalak 60. sırada Gençler Federasyon Kupası’nı tamamladılar.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Minik Kız Kılıç Takımımız Türkiye Şampiyonu
12-18 Haziran 2017 tarihlerinde Eskişehir'in ev sahipliğinde düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası'nda Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan'ın yer aldığı Minik Kız Kılıç takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
Pınar Miray Şişik Burgas Cup’ta da Zirveye Çıktı
09-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Burgas kentinde organize edilen Burgas Cup'ta mücadele eden Pınar Miray Şişik, U12 yaş grubunda şampiyon olurken sporcularımız turnuvayı 4 madalyayla tamamladı.
Büyükler Federasyon Kupası’nda 6 Sporcumuz Mücadele Etti
27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası'nda kulübümüzden 6 sporcu piste çıktı.
Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik ve Sinan Par Altın Madalyaları Kimseye Bırakmadı
Karadeniz Ereğli'de 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde bu sene ikincisi düzenlenen Çilek Kupası'nda Minikler yaş grubunda piste çıkan sporcularımızdan Pınar Miray Şişik kızlarda, Sinan Par ise erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.
Atatürk Gençlik Kupası’nda Gümüş Madalya Maya’nın Oldu
TED Spor Kulübü tarafından İstanbul'da 19 Mayıs 2017 tarihinde Yıldızlar kategorisinde düzenlenen 4. Atatürk Gençlik Kupası'nda sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazandı.
Uluslararası Çocuk Kupası’nda Çifte Şampiyonluk Yaşadık
24-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Kupası'nda hem kızlarda hem de erkekler de takım halinde şampiyon olurken ferdi müsabakalarda ikisi gümüş olmak üzere 5 madalya kazandık.
Veli Toplantısı Notları
15 Nisan 2017 tarihinde eskrim merkezimizde düzenlenen veli toplantısında velilerimiz ile çeşitli konularda fikir alışverişi yapıp, istek ve şikayetleri dinledik.
Wroclaw’dan Elimiz Boş Döndük
Geçtiğimiz sene Kerem Çağlayan ile şampiyonluk yaşadığımız Challenge Wratislavia Eskrim Turnuvası'na bu sene katılan sporcularımız hedeflerin uzağında kaldı.
Ensar Yiğit Aşırok Kocaeli’de Türkiye Şampiyonluğuna Uzandı
Ortaokullar ve Liseler Arası Türkiye Şampiyonası 18-21 Mart 2017 tarihleri arasında Kocaeli'de düzenlendi. Kulübümüzden 11 eskrimcinin ter döktüğü şampiyonada sporcumuz Ensar Yiğit Aşırok turnuvayı şampiyonlukla noktaladı.
Maya Ataç Kurtulmuş’un Avrupa Şampiyonası Performansı Umut Verdi
Sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş dün Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde başlayan Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası'nda piste çıktı. Şampiyonayı ilk 32 arasında tamamlayan sporcumuz gelecek için umut verdi.
Okullararası İl Birinciliği’ne Ev Sahipliği Yaptık
İstanbul Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Yıldızlar ve Gençler Eskrim İl Birinciliği kulübümüzün faaliyetlerini yürüttüğü Parat Ripost Eskrim Merkezi'nde 14-16 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Gençlerimiz Ankara’da Ter Döktü
4-5 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara'nın Sincan ilçesinde düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda 7 kız ve 6 erkek olmak üzere toplam 13 eskrimcimiz ter döktü.
Kurtulmuş ve Ümit Sezonun Son Circuit Turnuvası İçin Bükreş’teydi
2016-2017 sezonunun Kılıç branşında son Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası Romanya'nın başkenti Bükreş'te geçtiğimiz hafta sonunda düzenlendi. Turnuvada kulübümüzden Maya Ataç Kurtulmuş ve Mehmet Efe Ümit ter döktü.
Süper Minik ve Minik Eskrimcilerimiz Boğaziçi’nde 6 Madalya Kazandı
İstanbul'un ev sahipliğinde 23-28 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Boğaziçi Açık Turnuva'da piste çıkan sporcularımız biri gümüş ve biri bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandı.
Yıldızlar Federasyon Kupası Geride Kaldı
Yıldızlar Federasyon Kupası 21-22 Ocak 2017 tarihlerinde İstanbul'da düzenlendi. Turnuvada 10 kız ve 8 erkek olmak üzere toplam 18 sporcumuz ter dökerken Maya Ataç Kurtulmuş iyi bir performans ortaya koyarak turnuvayı 7. sırada tamamladı.