parat-ripost-gencler-federasyon-kupasi-ankara-2017

Gençlerimiz Ankara’da Ter Döktü

4-5 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara’nın Sincan ilçesinde düzenlenen Gençler Federasyon Kupası’nda 7 kız ve 6 erkek olmak üzere toplam 13 eskrimcimiz ter döktü.

Daha evvel İstanbul’da oynanan Yıldızlar Federasyon Kupası’nda olduğu gibi pul maçları oynanmadan iki gün süren direkt eleme maçlarının neticesinde sıralamaların belirlendiği turnuvayı sporcularımızdan Maya Ataç Kurtulmuş 8. sırada tamamladı.

Turnuvanın ilk gününde direkt eleme tablosuna 9. sıradan yerleşen Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Zeynep Kurt’u 15-4, 16’lık tabloda da Bursa Ferdi sporcusu Melis Doğan’ı 15-9 yenerek 8’lik ön eleme tablosuna yükseldi. Bu tabloda İstanbul Ferdi sporcusu Fatma Zehra Köse’ye 15-10 yenilen sporcumuz ard eleme maçında da Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Deniz Aralan’a 15-10 kaybetti ve ilk günkü karşılaşmaları 10. sırada tamamladı.

Maya Ataç Kurtulmuş ikinci günkü direkt eleme maçlarına 10. sıradan başladı. Sporcumuz bir önceki gün olduğu gibi 64’lük tabloyu maç oynamadan geçerek 32’lik tabloda Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Zeynep Kurt’u eledi. 16’lık tabloda sporcumuz Begüm Su Baltacıoğlu’nu 15-3 yenen Maya Ataç Kurtulmuş adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek final maçında Bursa Ferdi sporcusu Melis Sarıçam’a kaybeden sporcumuz sıralama maçlarında da mağlup olup turnuvanın ikinci gününü 8. sırada tamamladı.

İlk gün 10., ikinci gün ise 8. olan Maya Ataç Kurtulmuş bu performansının ardından turnuvanın genel sıralamasında 8. sırada kendine yer buldu. Bu sonuçla elde ettiği klasman puanı sayesinde Yıldızlar Türkiye Sıralaması’ndaki 4.’lüğünü koruyan sporcumuz Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek adına önemli bir engeli geride bırakmış oldu.

Ankara’da Kızlar Kılıç branşında piste çıkan diğer sporcularımızdan Zeynep Özörnek 18., Ayşe Yağmur Ümit 20., Begüm Su Baltacıoğlu 21., Beyza Köftecioğlu 33., Naz Baykal 37. ve Ayşe Lal Kendirli 38. oldular.

Erkekler Kılıç’ta ise kulübümüzü temsil eden sporcularımızdan Batuhan Aktaş 16., Mehmet Efe Ümit 22., Deniz Ali Özgen 32., Ege Egeli 41., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 50. ve Cem Kabalak 60. sırada Gençler Federasyon Kupası’nı tamamladılar.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.
Yıldızlar Kategorisinde Güzel Günler Bizi Bekliyor
18-19 Kasım 2017 tarihlerinde Samsun'da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımızın ortaya koydukları performans ve elde ettikleri dereceler yüzümüzü güldürdü.
Sofya’da Erken Veda
Yıldızlar yaş grubunda sezon sonunda düzenlenecek Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda geçtiğimiz sezon olduğu gibi Milli Takım'da yer alarak ülkemizi temsil etmek isteyen Maya Ataç Kurtulmuş, Sofya'da düzenlenen Avrupa Circuit turnuvasında hedefinin uzağında kaldı.
Meylan’da 3 Sporcumuzla Puan Kovaladık
14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Fransa'nın Meylan kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasında Kız Kılıç branşında Ayşe Yağmur Ümit ve Maya Ataç Kurtulmuş, Erkek Kılıç'ta ise Sinan Par piste çıkarak puan kovaladı.
Şehzadeler Kentinden İkisi Altın Yedi Madalyayla Döndük
7-8 Ekim 2017 tarihlerinde Manisa'da Süper Minikler ve Minikler kategorilerinde düzenlenen Şehzadeler Kenti Açık Turnuvası'nda mücadele eden sporcularımız ikisi altın olmak üzere toplam yedi madalyayla sezona iyi bir başlangıç yaptı.
Maya Ataç Kurtulmuş Circuit Sezonunu Gödöllö’de Açtı
Milli sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş kendisi için sezonun ilk Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olan Gödöllö'de piste çıktı.
Köftecioğlu ve Ümit Büyükler Açık’ta Ter Döktü
Ankara'da 23-24 Eylül 2017 tarihlerinde düzenlenen Büyükler Açık turnuvasında sporcularımız Beyza Köftecioğlu ve Mehmet Efe Ümit mücadele etti.
Sporcularımızdan Yıldızlar ve Gençler Açık Turnuva’da 4 Çeyrek Final
6-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara'da Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde düzenlenen Açık Turnuva'da piste çıkan sporcularımız 4 çeyrek final oynadı.
Yeni Sezona Romanya’da Hazırlandık
2017-2018 eskrim sezonu hazırlıklarının bir bölümünü Romanya'nın Yaş kentinde 21-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenen kampa katılarak gerçekleştirdik.
Minik Kız Kılıç Takımımız Türkiye Şampiyonu
12-18 Haziran 2017 tarihlerinde Eskişehir'in ev sahipliğinde düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası'nda Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan'ın yer aldığı Minik Kız Kılıç takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
Pınar Miray Şişik Burgas Cup’ta da Zirveye Çıktı
09-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Burgas kentinde organize edilen Burgas Cup'ta mücadele eden Pınar Miray Şişik, U12 yaş grubunda şampiyon olurken sporcularımız turnuvayı 4 madalyayla tamamladı.
Büyükler Federasyon Kupası’nda 6 Sporcumuz Mücadele Etti
27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası'nda kulübümüzden 6 sporcu piste çıktı.
Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik ve Sinan Par Altın Madalyaları Kimseye Bırakmadı
Karadeniz Ereğli'de 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde bu sene ikincisi düzenlenen Çilek Kupası'nda Minikler yaş grubunda piste çıkan sporcularımızdan Pınar Miray Şişik kızlarda, Sinan Par ise erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.
Atatürk Gençlik Kupası’nda Gümüş Madalya Maya’nın Oldu
TED Spor Kulübü tarafından İstanbul'da 19 Mayıs 2017 tarihinde Yıldızlar kategorisinde düzenlenen 4. Atatürk Gençlik Kupası'nda sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazandı.
Uluslararası Çocuk Kupası’nda Çifte Şampiyonluk Yaşadık
24-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Kupası'nda hem kızlarda hem de erkekler de takım halinde şampiyon olurken ferdi müsabakalarda ikisi gümüş olmak üzere 5 madalya kazandık.