parat-ripost-gencler-federasyon-kupasi-ankara-2017

Gençlerimiz Ankara’da Ter Döktü

4-5 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara’nın Sincan ilçesinde düzenlenen Gençler Federasyon Kupası’nda 7 kız ve 6 erkek olmak üzere toplam 13 eskrimcimiz ter döktü.

Daha evvel İstanbul’da oynanan Yıldızlar Federasyon Kupası’nda olduğu gibi pul maçları oynanmadan iki gün süren direkt eleme maçlarının neticesinde sıralamaların belirlendiği turnuvayı sporcularımızdan Maya Ataç Kurtulmuş 8. sırada tamamladı.

Turnuvanın ilk gününde direkt eleme tablosuna 9. sıradan yerleşen Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Zeynep Kurt’u 15-4, 16’lık tabloda da Bursa Ferdi sporcusu Melis Doğan’ı 15-9 yenerek 8’lik ön eleme tablosuna yükseldi. Bu tabloda İstanbul Ferdi sporcusu Fatma Zehra Köse’ye 15-10 yenilen sporcumuz ard eleme maçında da Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Deniz Aralan’a 15-10 kaybetti ve ilk günkü karşılaşmaları 10. sırada tamamladı.

Maya Ataç Kurtulmuş ikinci günkü direkt eleme maçlarına 10. sıradan başladı. Sporcumuz bir önceki gün olduğu gibi 64’lük tabloyu maç oynamadan geçerek 32’lik tabloda Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Zeynep Kurt’u eledi. 16’lık tabloda sporcumuz Begüm Su Baltacıoğlu’nu 15-3 yenen Maya Ataç Kurtulmuş adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek final maçında Bursa Ferdi sporcusu Melis Sarıçam’a kaybeden sporcumuz sıralama maçlarında da mağlup olup turnuvanın ikinci gününü 8. sırada tamamladı.

İlk gün 10., ikinci gün ise 8. olan Maya Ataç Kurtulmuş bu performansının ardından turnuvanın genel sıralamasında 8. sırada kendine yer buldu. Bu sonuçla elde ettiği klasman puanı sayesinde Yıldızlar Türkiye Sıralaması’ndaki 4.’lüğünü koruyan sporcumuz Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek adına önemli bir engeli geride bırakmış oldu.

Ankara’da Kızlar Kılıç branşında piste çıkan diğer sporcularımızdan Zeynep Özörnek 18., Ayşe Yağmur Ümit 20., Begüm Su Baltacıoğlu 21., Beyza Köftecioğlu 33., Naz Baykal 37. ve Ayşe Lal Kendirli 38. oldular.

Erkekler Kılıç’ta ise kulübümüzü temsil eden sporcularımızdan Batuhan Aktaş 16., Mehmet Efe Ümit 22., Deniz Ali Özgen 32., Ege Egeli 41., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 50. ve Cem Kabalak 60. sırada Gençler Federasyon Kupası’nı tamamladılar.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.