parat-ripost-maya-atac-kurtulmus-sochi-2018

Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü

Rusya’nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.

Aylin Çakır, Deniz Selin Ünlüdağ ve Nisanur Erbil ile birlikte sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş’un da yer aldığı Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımımız takım karşılaşmalarına şampiyonanın ferdi müsabakalarda elde edilen dereceler göz önünde bulundurulduğundan karşılaşmalara direkt eleme tablosunun 2. sırasından başladı.

Millilerimiz 16’lık tabloyu maç yapmadan geçerken çeyrek finalde Ukrayna’yı 45-30 mağlup edip yarı finale yükseldi. Yarı finalde Rusya’ya karşı oynanan maçın orta bölümünde tutuk bir performans sergileyen sporcularımız maçın sonunda toparlandı ancak maçı çevirmek mümkün olmadı. Rusya’ya 45-42 mağlup olan ekibimiz üçüncülük maçında dünya eskriminin önde gelen ülkelerinden İtalya’yı rahat geçen bir maçın ardından 45-36 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu branşta mutlu sona final maçında Macaristan’ı 45-42 mağlup etmeyi başaran ev sahibi Rusya ulaştı. Macaristan’ın ikinci sırayı aldığı karşılaşmalarda üçüncülük Türkiye’nin oldu.

Millilerimizin takım halinde kazandığı bu bronz madalya aynı zamanda Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonaları’nda takım halinde kazanılan ilk madalya oldu.

Sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş, Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nın ferdi müsabakalarında ise ilk turu 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile geride bırakmasının ardından 64’lük tabloda eşleştiği Rusya’dan Darya Drozd’ye 15-8 yenilerek elenmiş ve şampiyonayı 37. sırada tamamlamıştı.

Sporcumuzun ter döktüğü Yıldız Kadın Kılıç branşındaki temsilcilerimizden Deniz Selin Ünlüdağ ise tüm rakiplerini bırakarak Avrupa Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Fotoğraf: Augusto Bizzi

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.