parat-ripost-maya-atac-kurtulmus-sochi-2018

Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü

Rusya’nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.

Aylin Çakır, Deniz Selin Ünlüdağ ve Nisanur Erbil ile birlikte sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş’un da yer aldığı Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımımız takım karşılaşmalarına şampiyonanın ferdi müsabakalarda elde edilen dereceler göz önünde bulundurulduğundan karşılaşmalara direkt eleme tablosunun 2. sırasından başladı.

Millilerimiz 16’lık tabloyu maç yapmadan geçerken çeyrek finalde Ukrayna’yı 45-30 mağlup edip yarı finale yükseldi. Yarı finalde Rusya’ya karşı oynanan maçın orta bölümünde tutuk bir performans sergileyen sporcularımız maçın sonunda toparlandı ancak maçı çevirmek mümkün olmadı. Rusya’ya 45-42 mağlup olan ekibimiz üçüncülük maçında dünya eskriminin önde gelen ülkelerinden İtalya’yı rahat geçen bir maçın ardından 45-36 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu branşta mutlu sona final maçında Macaristan’ı 45-42 mağlup etmeyi başaran ev sahibi Rusya ulaştı. Macaristan’ın ikinci sırayı aldığı karşılaşmalarda üçüncülük Türkiye’nin oldu.

Millilerimizin takım halinde kazandığı bu bronz madalya aynı zamanda Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonaları’nda takım halinde kazanılan ilk madalya oldu.

Sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş, Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nın ferdi müsabakalarında ise ilk turu 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile geride bırakmasının ardından 64’lük tabloda eşleştiği Rusya’dan Darya Drozd’ye 15-8 yenilerek elenmiş ve şampiyonayı 37. sırada tamamlamıştı.

Sporcumuzun ter döktüğü Yıldız Kadın Kılıç branşındaki temsilcilerimizden Deniz Selin Ünlüdağ ise tüm rakiplerini bırakarak Avrupa Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Fotoğraf: Augusto Bizzi

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit