parat-ripost-maya-atac-kurtulmus-plovdiv-2017

Maya Ataç Kurtulmuş’un Avrupa Şampiyonası Performansı Umut Verdi

Sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş dün Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde başlayan Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası’nda piste çıktı. Şampiyonayı ilk 32 arasında tamamlayan sporcumuz gelecek için umut verdi.

4 sezon süren Yıldızlar yaş grubunun 2. senesinde Milli Takım’a girerek önemli bir başarı elde eden Maya Ataç Kurtulmuş, Plovdiv’deki Avrupa Şampiyonası’nda dün piste çıkarak ilk defa büyük bir şampiyona deneyimi yaşadı.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turdaki pul maçlarında 2 galibiyet ve 4 mağlubiyet elde ederek 51. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. 64’lük tabloda ilk turu tek mağlubiyet ile geride bırakmış olan Fransız Anna Lasbleiz’i 15-13 mağlup ederek adını ilk 32 arasına yazdıran sporcumuz 32’lik tabloda Polonya’dan Marta Okine’ye 15-10 yenilmekten kurtulamadı ve 31. sırada kendine yer buldu.

Sporcumuzun bu performansı gelecek ve ondan sonraki sezon katılması muhtemel olan Avrupa ve Dünya Şampiyonaları için umut verici oldu. Maya Ataç Kurtulmuş müsabakaların ardından “Benim için önemli olan bu sene bu deneyimi yaşamaktı. Burada gördüm ki; gelecek senelerde madalya kazanmamak için hiç bir neden yok. Şimdiden çalışmaya başlamak lazım.” şeklinde konuştu.

Maya Ataç Kurtulmuş ile aynı kategori ve branşta ülkemizi temsil eden Aylin Çakır 28. olurken Deniz Selin Ünlüdağ 34. ve Melis Sarıçam da 43. sırada şampiyonayı tamamladılar.

Millilerimiz Cuma günü takım karşılaşmaları için tekrar piste çıkacaklar.

Milli Takım’a girerek Avrupa Şampiyonası’nda piste çıkan Maya Ataç Kurtulmuş, Parat Ripost Spor Kulübü’nün böylesi büyük şampiyonalarda ülkemizi temsil ederek Millilik onurunu yaşayan ilk eskrimcisi oldu.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Minik Kız Kılıç Takımımız Türkiye Şampiyonu
12-18 Haziran 2017 tarihlerinde Eskişehir'in ev sahipliğinde düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası'nda Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan'ın yer aldığı Minik Kız Kılıç takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
Pınar Miray Şişik Burgas Cup’ta da Zirveye Çıktı
09-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Burgas kentinde organize edilen Burgas Cup'ta mücadele eden Pınar Miray Şişik, U12 yaş grubunda şampiyon olurken sporcularımız turnuvayı 4 madalyayla tamamladı.
Büyükler Federasyon Kupası’nda 6 Sporcumuz Mücadele Etti
27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası'nda kulübümüzden 6 sporcu piste çıktı.
Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik ve Sinan Par Altın Madalyaları Kimseye Bırakmadı
Karadeniz Ereğli'de 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde bu sene ikincisi düzenlenen Çilek Kupası'nda Minikler yaş grubunda piste çıkan sporcularımızdan Pınar Miray Şişik kızlarda, Sinan Par ise erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.
Atatürk Gençlik Kupası’nda Gümüş Madalya Maya’nın Oldu
TED Spor Kulübü tarafından İstanbul'da 19 Mayıs 2017 tarihinde Yıldızlar kategorisinde düzenlenen 4. Atatürk Gençlik Kupası'nda sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazandı.
Uluslararası Çocuk Kupası’nda Çifte Şampiyonluk Yaşadık
24-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Kupası'nda hem kızlarda hem de erkekler de takım halinde şampiyon olurken ferdi müsabakalarda ikisi gümüş olmak üzere 5 madalya kazandık.
Veli Toplantısı Notları
15 Nisan 2017 tarihinde eskrim merkezimizde düzenlenen veli toplantısında velilerimiz ile çeşitli konularda fikir alışverişi yapıp, istek ve şikayetleri dinledik.
Wroclaw’dan Elimiz Boş Döndük
Geçtiğimiz sene Kerem Çağlayan ile şampiyonluk yaşadığımız Challenge Wratislavia Eskrim Turnuvası'na bu sene katılan sporcularımız hedeflerin uzağında kaldı.
Ensar Yiğit Aşırok Kocaeli’de Türkiye Şampiyonluğuna Uzandı
Ortaokullar ve Liseler Arası Türkiye Şampiyonası 18-21 Mart 2017 tarihleri arasında Kocaeli'de düzenlendi. Kulübümüzden 11 eskrimcinin ter döktüğü şampiyonada sporcumuz Ensar Yiğit Aşırok turnuvayı şampiyonlukla noktaladı.
Maya Ataç Kurtulmuş’un Avrupa Şampiyonası Performansı Umut Verdi
Sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş dün Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde başlayan Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası'nda piste çıktı. Şampiyonayı ilk 32 arasında tamamlayan sporcumuz gelecek için umut verdi.
Okullararası İl Birinciliği’ne Ev Sahipliği Yaptık
İstanbul Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Yıldızlar ve Gençler Eskrim İl Birinciliği kulübümüzün faaliyetlerini yürüttüğü Parat Ripost Eskrim Merkezi'nde 14-16 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Gençlerimiz Ankara’da Ter Döktü
4-5 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara'nın Sincan ilçesinde düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda 7 kız ve 6 erkek olmak üzere toplam 13 eskrimcimiz ter döktü.
Kurtulmuş ve Ümit Sezonun Son Circuit Turnuvası İçin Bükreş’teydi
2016-2017 sezonunun Kılıç branşında son Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası Romanya'nın başkenti Bükreş'te geçtiğimiz hafta sonunda düzenlendi. Turnuvada kulübümüzden Maya Ataç Kurtulmuş ve Mehmet Efe Ümit ter döktü.
Süper Minik ve Minik Eskrimcilerimiz Boğaziçi’nde 6 Madalya Kazandı
İstanbul'un ev sahipliğinde 23-28 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Boğaziçi Açık Turnuva'da piste çıkan sporcularımız biri gümüş ve biri bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandı.
Yıldızlar Federasyon Kupası Geride Kaldı
Yıldızlar Federasyon Kupası 21-22 Ocak 2017 tarihlerinde İstanbul'da düzenlendi. Turnuvada 10 kız ve 8 erkek olmak üzere toplam 18 sporcumuz ter dökerken Maya Ataç Kurtulmuş iyi bir performans ortaya koyarak turnuvayı 7. sırada tamamladı.