IMG_5905
IMG_5919
IMG_5928
IMG_5898
IMG_5902
IMG_5978
IMG_5953

Okullararası İl Birinciliği’ne Ev Sahipliği Yaptık

İstanbul Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Yıldızlar ve Gençler Eskrim İl Birinciliği kulübümüzün faaliyetlerini yürüttüğü Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde 14-16 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Ev sahipliği yapmaktan ayrı bir gurur duyduğumuz İl Birinciliği’nde İstanbul’un çeşitli okullarından toplam 186 öğrenci katıldı.

Organizasyonun Yıldızlar kategorisinde ortaokulda eğitim gören 2003 ve 2004 doğumlu eskrimciler mücadele ederken Gençler kategorisinde 1999, 2000, 2001 ve 2002 doğumlu olan lise öğrencileri ter döktü.

İl Birinciliği’nin ilk gününde hem Yıldızlar hem de Gençler kategorisinde Flöre müsabakaları oynandı. Kızlarda ve erkeklerde toplam 56 flöreci ilk 3 sırayı elde edebilmek için piste çıktı. Turnuvaya ikinci gün Epe ve Kılıç branşlarında Yıldızlar yaş grubu müsabakaları ile devam edildi.

Yıldızlar Kız Kılıç branşında VKV Koç Özel Ortaokulu’nu temsil eden kulübümüz sporcusu Ayşe Yağmur Ümit İstanbul Şampiyonu olurken Erkekler Kılıç’ta aynı başarıyı kulübümüzün bir başka sporcusu gösterdi.

Erkekler Kılıç branşında İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Beylerbeyi Ortaokulu öğrencisi Ensar Yiğit Aşırok şampiyonluğu elde etti. Bu branşta diğer madalyaları da kulübümüz sporcuları kazandı. Ensar Yiğit Aşırok’u VKV Koç Özel Ortaokulu’ndan Efe Alpay, Özel Üsküdar SEV Ortaokulu’ndan Egemen Kopmaz ve Özel Ümraniye Sevinç Ortaokulu’ndan Elburuz Uras Yıldırım takip etti.

Yıldızlar ve Gençler Eskrim İl Birinciliği’nin son gününde ise Kılıç ve Epe branşlarında yaşanan heyecan Gençler kategorisine taşındı.

Gençler Kız ve Erkek Kılıç branşlarındaki müsabakalar sonunda kulübümüz sporcuları yine madalya kazanan isimler arasında yer almayı başardı.

Gençler Kız Kılıç branşında sporcularımız 3 madalya kazandı. Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza Köftecioğlu altın madalyanın sahibi olurken Özel Saint Joseph Fransız Lisesi öğrencisi Maya Ataç Kurtulmuş 3., Özel Sezin Lisesi’nde öğrenim gören Begüm Su Baltacıoğlu ise 4. sırayı elde ederek madalya kazanan diğer sporcularımız oldular.

Eskrimcilerimiz Gençler Erkek Kılıç’ta da 2 madalya kazandı. Final maçını 15-14 kaybeden VKV Koç Özel Lisesi öğrencisi Mehmet Efe Ümit gümüş madalya kazanırken turnuvayı 3. sırada noktalayan Özel Alman Lisesi öğrencisi Deniz Ali Özgen de bronz madalyanın sahibi oldu.

İl Birinciliği’nden 72 epeci ve 58 kılıççı madalya için birbiriyle yarıştı. Yoğun ve yüksek katılımlı geçen 3 günlük organizasyonun sorunsuz ilerleyişinde sporcularımızın ve velilerinin yardımları önemli rol oynadı.

Dereceye giren sporcular 18-21 Mart 2017 tarihlerinde Kocaeli’de düzenlenecek olan Okullararası Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil etme hakkını kazandı.

 

 

 

       

Leave A Comment

Haberler

 
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.
Yıldızlar Kategorisinde Güzel Günler Bizi Bekliyor
18-19 Kasım 2017 tarihlerinde Samsun'da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımızın ortaya koydukları performans ve elde ettikleri dereceler yüzümüzü güldürdü.
Sofya’da Erken Veda
Yıldızlar yaş grubunda sezon sonunda düzenlenecek Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda geçtiğimiz sezon olduğu gibi Milli Takım'da yer alarak ülkemizi temsil etmek isteyen Maya Ataç Kurtulmuş, Sofya'da düzenlenen Avrupa Circuit turnuvasında hedefinin uzağında kaldı.
Meylan’da 3 Sporcumuzla Puan Kovaladık
14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Fransa'nın Meylan kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasında Kız Kılıç branşında Ayşe Yağmur Ümit ve Maya Ataç Kurtulmuş, Erkek Kılıç'ta ise Sinan Par piste çıkarak puan kovaladı.
Şehzadeler Kentinden İkisi Altın Yedi Madalyayla Döndük
7-8 Ekim 2017 tarihlerinde Manisa'da Süper Minikler ve Minikler kategorilerinde düzenlenen Şehzadeler Kenti Açık Turnuvası'nda mücadele eden sporcularımız ikisi altın olmak üzere toplam yedi madalyayla sezona iyi bir başlangıç yaptı.
Maya Ataç Kurtulmuş Circuit Sezonunu Gödöllö’de Açtı
Milli sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş kendisi için sezonun ilk Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olan Gödöllö'de piste çıktı.
Köftecioğlu ve Ümit Büyükler Açık’ta Ter Döktü
Ankara'da 23-24 Eylül 2017 tarihlerinde düzenlenen Büyükler Açık turnuvasında sporcularımız Beyza Köftecioğlu ve Mehmet Efe Ümit mücadele etti.
Sporcularımızdan Yıldızlar ve Gençler Açık Turnuva’da 4 Çeyrek Final
6-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara'da Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde düzenlenen Açık Turnuva'da piste çıkan sporcularımız 4 çeyrek final oynadı.
Yeni Sezona Romanya’da Hazırlandık
2017-2018 eskrim sezonu hazırlıklarının bir bölümünü Romanya'nın Yaş kentinde 21-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenen kampa katılarak gerçekleştirdik.
Minik Kız Kılıç Takımımız Türkiye Şampiyonu
12-18 Haziran 2017 tarihlerinde Eskişehir'in ev sahipliğinde düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası'nda Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan'ın yer aldığı Minik Kız Kılıç takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
Pınar Miray Şişik Burgas Cup’ta da Zirveye Çıktı
09-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Burgas kentinde organize edilen Burgas Cup'ta mücadele eden Pınar Miray Şişik, U12 yaş grubunda şampiyon olurken sporcularımız turnuvayı 4 madalyayla tamamladı.
Büyükler Federasyon Kupası’nda 6 Sporcumuz Mücadele Etti
27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası'nda kulübümüzden 6 sporcu piste çıktı.
Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik ve Sinan Par Altın Madalyaları Kimseye Bırakmadı
Karadeniz Ereğli'de 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde bu sene ikincisi düzenlenen Çilek Kupası'nda Minikler yaş grubunda piste çıkan sporcularımızdan Pınar Miray Şişik kızlarda, Sinan Par ise erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.
Atatürk Gençlik Kupası’nda Gümüş Madalya Maya’nın Oldu
TED Spor Kulübü tarafından İstanbul'da 19 Mayıs 2017 tarihinde Yıldızlar kategorisinde düzenlenen 4. Atatürk Gençlik Kupası'nda sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazandı.
Uluslararası Çocuk Kupası’nda Çifte Şampiyonluk Yaşadık
24-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Kupası'nda hem kızlarda hem de erkekler de takım halinde şampiyon olurken ferdi müsabakalarda ikisi gümüş olmak üzere 5 madalya kazandık.