Özel Ders

Özel ders eskrim öğrenmenin başlıca yöntemlerinden bir tanesidir. Bu yöntem, eskrime yeni başlayanların temel teknikleri en doğru biçimde edinmelerini sağladığı gibi ilerleyen süreçte de eskrim becerilerini geliştirmeye destek olur. Sporcular özel ders esnasında sağlam bir temel inşaa eder ve spesifik teknikleri öğrenip pekiştirir.

Seviyesi ve dahil olduğu program ne olursa olsun herkes özel ders alabilir. 7 yaşından daha büyük olan lisanslı birer eskrimci olma çağındakiler, PARAT RİPOST AKADEMİ’de eskrime başlamak istemeleri halinde, yaşlarına uygun olan programın grup çalışmalarına katılmadan evvel özel ders alarak temel eskrim tekniklerinin ve eskrim oyun kurallarının öğretildiği 5 saatlik (10 özel ders) müfredatı tamamlamaları gerekmektedir.

Öte yandan; sadece özel ders alarak eskrimci olunması mümkün değildir. Teknik ve taktiklerin grup çalışmalarında farklı antrenman partnerlerine karşı uygulanması yarışmacı bir eskrimci için olmazsa olmazdır.

Sporcunun eskrim bilgi, birikim ve becerileri gelişip belirli hedefler dahilinde çalışan bir performans eskrimcisi olması durumunda grup çalışamalarını özel ders ile desteklemesi tavsiye edilir. Her bir özel dersin içeriğini sporcunun becerileri ve ihtiyaçları belirler.

Gerekli Malzemeler

Özel ders esnasında maske, eldiven ve silaha gereksinim duyulur. Eskrime özel ders alarak başlayanlar için gerekli malzemeler ilk 1 ay süresince akademimiz tarafından temin edilir. Malzemeler PARAT RİPOST AKADEMİ’nin mağazasından satın alınabilir.

Özel Ders Süresi

Bir özel dersin süresi 30 dakikadır. Sporcuların ısınmak amacıyla dersten 15 dakika önce hazır bulunmaları tavsiye edilir.

Özel Ders Fiyatı

Başlangıç Programı, Eskrimci Programı ve Performans Programı’nda yer alanlar için bir ders ücreti 50 TL’dir.

Akademimizin yukarıda belirtilen programlardan herhangi birine dahil olmayanlar ve Veteran Programı’nda çalışmakta olanlar için bir ders ücreti 75 TL’dir.

eskrim-ozel-ders-programi