eskrim-burgas-cup-2017-pinar-miray-sisik
eskrim-burgas-cup-2017-parat-ripost-1
eskrim-burgas-cup-2017-parat-ripost
eskrim-burgas-cup-2017-ela-alpagut
eskrim-burgas-cup-2017-kerem-caglayan
eskrim-burgas-cup-2017-ezgi-kocer

Pınar Miray Şişik Burgas Cup’ta da Zirveye Çıktı

09-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Burgas kentinde organize edilen Burgas Cup’ta mücadele eden Pınar Miray Şişik, U12 yaş grubunda şampiyon olurken sporcularımız turnuvayı 4 madalyayla tamamladı.

Turnuvanın ilk gününde U12 yaş grubunda oynanan ferdi müsabakalarda piste çıkan Pınar Miray Şişik, ilk turu 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile geride bırakıp 8. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Romanya’dan Daria Carp’ı 12-2, 16’lık tabloda da Bulgaristan’dan Vasil Krasteva’yı aynı skor ile saf dışı bırakıp adını çeyrek finale yazdırdı.

Pınar Miray Şişik, çeyrek finalde Romanya’dan Amelia Stan’ı 12-8 ve yarı finalde de sporcumuz Ezgi Koçer’i 12-10’luk skorlarla geçtikten sonra finalde Bulgaristan’dan Gergana Shik ile karşı karşıya geldi. Sporcumuz final maçında da rakibine üstünlük sağlayarak birincilik kupasının sahibi oldu.

Sporcumuz bu performansıyla 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Karadeniz Ereğli’de düzenlenen Çilek Kupası’nın ardından bir kez daha şampiyonluğu elde etmeyi başardı.

Burgas Cup’ta U12 Kız Kılıç branşında mücadele eden diğer eskrimcilerimizden Ezgi Koçer bronz madalya kazanırken turnuvayı ilk 8 arasında tamamlayan Ela Alpagut da madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu.

Ezgi Koçer ilk turu 2 galibiyet ve 3 galibiyet ile 21. sırada geride bırakmasının ardından 64’lük direkt eleme tablosunu maç oynamdan geçti. 32’lik tabloda Romanya’dan Maria Alexe’yi 12-11 yenen Ezgi Koçer, Bulgaristan’dan Kalina Anatasova’yı 12-8 ve çeyrek finalde de Bulgaristan’dan Emma Neykova’yı 12-3 yenerek yarı finale yükseldi. Ezgi Koçer yarı finalde sporcumuz Pınar Miray Şişik’e 12-10 yenilerek elendi ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Ela Alpagut ise ilk turda 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde ederek 18. sırada ikinci tura yükseldi. 64’lük tabloyu maç oynamadan geçen sporcumuz 32’lik tabloda Türkiye’den Ekin Tokozlu’yu 12-2, 16’lık tabloda da Romanya’dan Patricia Popa’yı 12-6 yendikten sonra çeyrek finalde Bulgaristan’dan Mihaela Nikolova’ya 12-8 yenilerek elendi. Ela Alpagut bu sonucun ardından 8. olarak madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu.

Bu branşta ter döken diğer sporcularımızdan Berrak Zeynep Sert 20. olurken Hatice Eylül Sürmen de 35. sırada turnuvayı noktaladı.

Burgas Cup’un ilk gününde bir bronz madalya da U12 Erkek Kılıç branşında mücadele eden Kerem Çağlayan’dan geldi.

Kerem Çağlayan turnuvanın ilk turunu kayıpsız geride bırakıp 4. sıradan eleme tablosuna yerleşti. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Türkiye’den Can Yurdakul’u 12-6, 16’lık tabloda bir diğer Türk sporcu Ömer Batu Kumla’yı 12-10, çeyrek finalde de Bulgaristan’dan Kamen Hristov’u 12-7 yenmesinin ardından yarı finalde Türkiye’den Tolga Aslan’a 12-6 yenilerek elendi. Kerem Çağlayan turnuvayı 3. sırada tamamlayarak bronz madalyayı boynuna taktı.

Aynı branşta ter döken kulübümüz sporcumularından Melih Şener 14., Deniz Derici 22., Onat Şen 33. ve Baybars Baltacıoğlu da 39. oldular.

Burgas Cup’un ikinci gününde Kılıç branşında U14 Circuit müsabakaları oynandı. Müsabakalar sonunda kulübümüzden madalya kazanma başarısı gösteren sporcu olmadı.

U14 Kız Kılıç branşında piste çıkan sporcularımızdan Ela Alpagut 17., Ezgi Koçer 22., Pınar Miray Şişik 26., Hatice Eylül Sürmen 37. ve Berrak Zeynep Sert 49. sırada kendilerine yer buldular.

Aynı yaş grubunun Erkek Kılıç branşındaki müsabakalar sonunda madalya umut ettiğimiz sporcularımızdan Sinan Par 9. olurken Kerem Çağlayan 20., Melih Şener 55., Deniz Derici 63., Onat Şen 69. ve Baybars Baltacıoğlu da 73. oldular.

Turnuvanın son gününde U14 yaş grubunda takım karşılaşmaları oynandı.

Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Hatice Eylül Sürmen ve Pınar Miray Şişik’ten oluşan Kız Kılıç takımımız çeyrek finalde Romanya’nın Riposta takımına yenilerek elendi ve 6. sırada turnuvayı tamamladı.

Kerem Çağlayan, Melih Şener ve Sinan Par’ın oluşturduğu Erkek Kılıç A takımımız turnuvaya 16’lık eleme tablosunda veda ederek 9. sırayı alırken Baybars Baltacıoğlu, Deniz Derici ve Onat Şen’in yer aldığı Erkek Kılıç B takımımız ilk turda elenip 20. oldu.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.