eskrim-burgas-cup-2017-pinar-miray-sisik
eskrim-burgas-cup-2017-parat-ripost-1
eskrim-burgas-cup-2017-parat-ripost
eskrim-burgas-cup-2017-ela-alpagut
eskrim-burgas-cup-2017-kerem-caglayan
eskrim-burgas-cup-2017-ezgi-kocer

Pınar Miray Şişik Burgas Cup’ta da Zirveye Çıktı

09-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Burgas kentinde organize edilen Burgas Cup’ta mücadele eden Pınar Miray Şişik, U12 yaş grubunda şampiyon olurken sporcularımız turnuvayı 4 madalyayla tamamladı.

Turnuvanın ilk gününde U12 yaş grubunda oynanan ferdi müsabakalarda piste çıkan Pınar Miray Şişik, ilk turu 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile geride bırakıp 8. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Romanya’dan Daria Carp’ı 12-2, 16’lık tabloda da Bulgaristan’dan Vasil Krasteva’yı aynı skor ile saf dışı bırakıp adını çeyrek finale yazdırdı.

Pınar Miray Şişik, çeyrek finalde Romanya’dan Amelia Stan’ı 12-8 ve yarı finalde de sporcumuz Ezgi Koçer’i 12-10’luk skorlarla geçtikten sonra finalde Bulgaristan’dan Gergana Shik ile karşı karşıya geldi. Sporcumuz final maçında da rakibine üstünlük sağlayarak birincilik kupasının sahibi oldu.

Sporcumuz bu performansıyla 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Karadeniz Ereğli’de düzenlenen Çilek Kupası’nın ardından bir kez daha şampiyonluğu elde etmeyi başardı.

Burgas Cup’ta U12 Kız Kılıç branşında mücadele eden diğer eskrimcilerimizden Ezgi Koçer bronz madalya kazanırken turnuvayı ilk 8 arasında tamamlayan Ela Alpagut da madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu.

Ezgi Koçer ilk turu 2 galibiyet ve 3 galibiyet ile 21. sırada geride bırakmasının ardından 64’lük direkt eleme tablosunu maç oynamdan geçti. 32’lik tabloda Romanya’dan Maria Alexe’yi 12-11 yenen Ezgi Koçer, Bulgaristan’dan Kalina Anatasova’yı 12-8 ve çeyrek finalde de Bulgaristan’dan Emma Neykova’yı 12-3 yenerek yarı finale yükseldi. Ezgi Koçer yarı finalde sporcumuz Pınar Miray Şişik’e 12-10 yenilerek elendi ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Ela Alpagut ise ilk turda 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde ederek 18. sırada ikinci tura yükseldi. 64’lük tabloyu maç oynamadan geçen sporcumuz 32’lik tabloda Türkiye’den Ekin Tokozlu’yu 12-2, 16’lık tabloda da Romanya’dan Patricia Popa’yı 12-6 yendikten sonra çeyrek finalde Bulgaristan’dan Mihaela Nikolova’ya 12-8 yenilerek elendi. Ela Alpagut bu sonucun ardından 8. olarak madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu.

Bu branşta ter döken diğer sporcularımızdan Berrak Zeynep Sert 20. olurken Hatice Eylül Sürmen de 35. sırada turnuvayı noktaladı.

Burgas Cup’un ilk gününde bir bronz madalya da U12 Erkek Kılıç branşında mücadele eden Kerem Çağlayan’dan geldi.

Kerem Çağlayan turnuvanın ilk turunu kayıpsız geride bırakıp 4. sıradan eleme tablosuna yerleşti. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Türkiye’den Can Yurdakul’u 12-6, 16’lık tabloda bir diğer Türk sporcu Ömer Batu Kumla’yı 12-10, çeyrek finalde de Bulgaristan’dan Kamen Hristov’u 12-7 yenmesinin ardından yarı finalde Türkiye’den Tolga Aslan’a 12-6 yenilerek elendi. Kerem Çağlayan turnuvayı 3. sırada tamamlayarak bronz madalyayı boynuna taktı.

Aynı branşta ter döken kulübümüz sporcumularından Melih Şener 14., Deniz Derici 22., Onat Şen 33. ve Baybars Baltacıoğlu da 39. oldular.

Burgas Cup’un ikinci gününde Kılıç branşında U14 Circuit müsabakaları oynandı. Müsabakalar sonunda kulübümüzden madalya kazanma başarısı gösteren sporcu olmadı.

U14 Kız Kılıç branşında piste çıkan sporcularımızdan Ela Alpagut 17., Ezgi Koçer 22., Pınar Miray Şişik 26., Hatice Eylül Sürmen 37. ve Berrak Zeynep Sert 49. sırada kendilerine yer buldular.

Aynı yaş grubunun Erkek Kılıç branşındaki müsabakalar sonunda madalya umut ettiğimiz sporcularımızdan Sinan Par 9. olurken Kerem Çağlayan 20., Melih Şener 55., Deniz Derici 63., Onat Şen 69. ve Baybars Baltacıoğlu da 73. oldular.

Turnuvanın son gününde U14 yaş grubunda takım karşılaşmaları oynandı.

Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Hatice Eylül Sürmen ve Pınar Miray Şişik’ten oluşan Kız Kılıç takımımız çeyrek finalde Romanya’nın Riposta takımına yenilerek elendi ve 6. sırada turnuvayı tamamladı.

Kerem Çağlayan, Melih Şener ve Sinan Par’ın oluşturduğu Erkek Kılıç A takımımız turnuvaya 16’lık eleme tablosunda veda ederek 9. sırayı alırken Baybars Baltacıoğlu, Deniz Derici ve Onat Şen’in yer aldığı Erkek Kılıç B takımımız ilk turda elenip 20. oldu.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Meylan’da 3 Sporcumuzla Puan Kovaladık
14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Fransa'nın Meylan kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasında Kız Kılıç branşında Ayşe Yağmur Ümit ve Maya Ataç Kurtulmuş, Erkek Kılıç'ta ise Sinan Par piste çıkarak puan kovaladı.
Şehzadeler Kentinden İkisi Altın Yedi Madalyayla Döndük
7-8 Ekim 2017 tarihlerinde Manisa'da Süper Minikler ve Minikler kategorilerinde düzenlenen Şehzadeler Kenti Açık Turnuvası'nda mücadele eden sporcularımız ikisi altın olmak üzere toplam yedi madalyayla sezona iyi bir başlangıç yaptı.
Maya Ataç Kurtulmuş Circuit Sezonunu Gödöllö’de Açtı
Milli sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş kendisi için sezonun ilk Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olan Gödöllö'de piste çıktı.
Köftecioğlu ve Ümit Büyükler Açık’ta Ter Döktü
Ankara'da 23-24 Eylül 2017 tarihlerinde düzenlenen Büyükler Açık turnuvasında sporcularımız Beyza Köftecioğlu ve Mehmet Efe Ümit mücadele etti.
Sporcularımızdan Yıldızlar ve Gençler Açık Turnuva’da 4 Çeyrek Final
6-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara'da Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde düzenlenen Açık Turnuva'da piste çıkan sporcularımız 4 çeyrek final oynadı.
Yeni Sezona Romanya’da Hazırlandık
2017-2018 eskrim sezonu hazırlıklarının bir bölümünü Romanya'nın Yaş kentinde 21-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenen kampa katılarak gerçekleştirdik.
Minik Kız Kılıç Takımımız Türkiye Şampiyonu
12-18 Haziran 2017 tarihlerinde Eskişehir'in ev sahipliğinde düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası'nda Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan'ın yer aldığı Minik Kız Kılıç takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
Pınar Miray Şişik Burgas Cup’ta da Zirveye Çıktı
09-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Burgas kentinde organize edilen Burgas Cup'ta mücadele eden Pınar Miray Şişik, U12 yaş grubunda şampiyon olurken sporcularımız turnuvayı 4 madalyayla tamamladı.
Büyükler Federasyon Kupası’nda 6 Sporcumuz Mücadele Etti
27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası'nda kulübümüzden 6 sporcu piste çıktı.
Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik ve Sinan Par Altın Madalyaları Kimseye Bırakmadı
Karadeniz Ereğli'de 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde bu sene ikincisi düzenlenen Çilek Kupası'nda Minikler yaş grubunda piste çıkan sporcularımızdan Pınar Miray Şişik kızlarda, Sinan Par ise erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.
Atatürk Gençlik Kupası’nda Gümüş Madalya Maya’nın Oldu
TED Spor Kulübü tarafından İstanbul'da 19 Mayıs 2017 tarihinde Yıldızlar kategorisinde düzenlenen 4. Atatürk Gençlik Kupası'nda sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazandı.
Uluslararası Çocuk Kupası’nda Çifte Şampiyonluk Yaşadık
24-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Kupası'nda hem kızlarda hem de erkekler de takım halinde şampiyon olurken ferdi müsabakalarda ikisi gümüş olmak üzere 5 madalya kazandık.
Veli Toplantısı Notları
15 Nisan 2017 tarihinde eskrim merkezimizde düzenlenen veli toplantısında velilerimiz ile çeşitli konularda fikir alışverişi yapıp, istek ve şikayetleri dinledik.
Wroclaw’dan Elimiz Boş Döndük
Geçtiğimiz sene Kerem Çağlayan ile şampiyonluk yaşadığımız Challenge Wratislavia Eskrim Turnuvası'na bu sene katılan sporcularımız hedeflerin uzağında kaldı.
Ensar Yiğit Aşırok Kocaeli’de Türkiye Şampiyonluğuna Uzandı
Ortaokullar ve Liseler Arası Türkiye Şampiyonası 18-21 Mart 2017 tarihleri arasında Kocaeli'de düzenlendi. Kulübümüzden 11 eskrimcinin ter döktüğü şampiyonada sporcumuz Ensar Yiğit Aşırok turnuvayı şampiyonlukla noktaladı.