samsun-2016-ezgi-kocer-pinar-sisik
samsun-2016-1
samsun-2016-2
samsun-2016-egemen-kopmaz-sinan-par
samsun-2016-kerem-caglayan-dora-gursel

Samsun’dan 6 Madalyayla Döndük

Samsun’da 24-27 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası’na katılan ekibimiz turnuvayı 6 madalyayla tamamladı.

Süper Minikler Bayan Kılıç branşında Ezgi Koçer gümüş ve Pınar Miray Şişik bronz madalya kazanırken Minikler Erkek Kılıç branşında Sinan Par turnuvayı bronz madalya ile noktaladı. Süper Minikler Erkek Kılıç’ta çeyrek finalde elenen sporcularımız Kerem Çağlayan ve Nural Dora Gürsel ile Minikler Erkek Kılıç’ta turnuvaya çeyrek finalde veda eden Egemen Kopmaz madalya kazanan diğer sporcularımız oldular.

Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonanın ilk gününde Süper Minikler kategorisinde madalyalar sahiplerini buldu.

Ezgi Koçer ilk turdaki 6 maçın tamamını kazandıktan sonra 1. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. 64’lük tabloyu maç oynamadan geçen Ezgi Koçer, 32’lik tabloda sporcumuz Duru Kaya’ya 8-2, 16’lık tabloda da bir diğer sporcumuz Hatice Eylül Sürmen’e 8-4 üstünlük sağlayarak çeyrek finale yükseldi. Ezgi Koçer çeyrek final maçında Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Serra Macit’i 8-3’lük skor ile geride bıraktıktan sonra yarı finalde de Ankara 1402 Çubuk Gençlik ve Spor Kulübü’nden Gökçe Sena Üstün’ü 8-4 yenerek finale yükseldi. Final maçını Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Begüm Alkaya’ya 8-6 kaybeden Ezgi Koçer gümüş madalyanın sahibi oldu.

Aynı branşta kendine ilk üç arasında yer bulan bir diğer sporcumuz Pınar Miray Şişik ise ilk turda mağlubiyet yüzü görmeden 3. sırada tur atladı. 64’lük tabloyu maç oynamadan geçen sporcumuz 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu İdil Aydın’ı 8-2, 16’lık tabloda Karabük Ferdi sporcusu Begüm Duru Korkmaz’ı 8-2 ve çeyrek finalde de Ankara Eskrim Spor Kulübü sporcusu Alara Çermen’i 8-3 yenerek yarı finale yükseldi. Pınar Miray Şişik yarı final maçında Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Begüm Alkaya’ya 8-1 yenilerek elendi ve bronz madalya kazandı.

Süper Minikler kategorisinde mücadele eden diğer kızlarımızdan Hatice Eylül Sürmen 11., Ela Alpagut 14. ve Duru Kaya 30. sırada şampiyonayı tamamladılar.

Bu kategorideki Erkekler Kılıç müsabakalarında Kerem Çağlayan ve Nural Dora Gürsel çeyrek finalde elenerek madalya almaya hak kazanan diğer sporcularımız oldular. Kerem Çağlayan turnuvayı 5. olurken Nural Dora Gürsel 7. sırada turnuvayı tamamladı. Bu branşta şampiyonaya katılan diğer sporcularımızdan Mete Alp Duru 21., Deniz Derici 26., Ömer Yavuz Takımoğlu 43., Işık Alaz Ülkü 47. ve Mehmet Emir Uğurlu 67. sırada kendilerine yer buldu.

Şampiyona’nın ikinci ve üçüncü gününde Minikler yaş grubundaki ferdi müsabakalar oynandı. Ferdi müsabakalar için ilk piste çıkan kızlar oldu. Minikler kategorisinde ter döken kızlarımızdan Ezgi Koçer 13., Ela Alpagut 16., Pınar Miray Şişik 21., Selin Ungan 26., Cemre Kaynak 28., Hatice Eylül Sürmen 45. ve Duru Kaya 58. sırada turnuvayı tamamladılar.

Madalya kazandığımız bir diğer branş olan Minikler Erkek Kılıç branşında 12 eskrimcimiz piste çıktı.

Sinan Par ilk turdaki tüm maçlarını kazanarak direkt eleme tablosuna 11. sıradan yerleşti. 128’lik tabloyu maç oynamadan geçen sporcumuz 64’lük tabloda 64’lük tabloda Karabük Ferdi sporcusu Erol Atakan Altıntaş’ı yendikten sonra 32’lik tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü sporcusu Hakan Ege Özerol’u, 16’lık tabloda da Bursa Ferdi sporcusu Mehmet Kuzey Korkut’u mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde bir diğer Bursa Ferdi sporcusu Onat Budak’ı 10-9 yenen Sinan Par yarı finalde Ankara Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu Gençlik ve Spor Kulübü’nden Muhammed Furkan Kalender’e 10-2 mağlup olup elendi ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu branşta çeyrek finalde elenen sporcumuz Egemen Kopmaz da 6. olarak madalya almaya hak kazanırken diğer sporcularımızdan Efe Alpay 27., Ensar Yiğit Aşırok 28., Kerem Çağlayan 32., Elburuz Uras Yıldırım 58., Nural Dora Gürsel 62., Yağız Avcu 73., Mehmet Emir Uğurlu 76., Ömer Yavuz Takımoğlu 77., Mete Alp Duru 88. ve Deniz Derici 115. sırada yer aldılar.

Ekibimiz, şampiyonanın son gününde oynanan takım maçlarına kızlarda 2, erkeklerde ise 3 takım ile iştirak etti.

Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan’dan kurulu A takımımız 16’lık tabloda İstanbul TED Spor Kulübü’ne 45-41 mağlup olup elendi ve 9. sırada kendine yer buldu. Cemre Kaynak, Duru Kaya ve Hatice Eylül Sürmen’den kurulu B takımımız ise 16’lık tabloda Karabük C Takımı’nı 45-25 yendikten sonra Bursa A Takımı’na 45-18 yenildi. Bu sonuçla B takımımız şampiyonayı 7. sırada tamamladı.

Erkekler Kılıç branşındaki takım maçlarında Egemen Kopmaz, Ensar Yiğit Aşırok, Kerem Çağlayan ve Sinan Par’dan oluşan A takımımız 32’lik tabloda Eskişehir Demirspor Kulübü’nü 45-6, 16’lık tabloda da Bursa E Takımı’nı 45-22 yendikten sonra çeyrek finalde Bursa A Takımı’na 45-37 mağlup olup 7. sırayı aldı.

Diğer takımlarımızdan Deniz Derici, Mehmet Emir Uğurlu, Mete Alp Duru ve Ömer Yavuz Takımoğlu’ndan kurulu C takımımız 32’lik tabloda Uşak’ı 45-22 mağlup edip 16’lık tabloda Bursa C Takımı’na 45-9’luk skor ile mağlup oldu ve 9. sırayı aldı. Elburuz Uras Yıldırım, Nural Dora Gürsel ve Yağız Avcu’dan kurulu B takımımız ise 32’lik tabloda Karabük A Takımı’nı 45-27 yenip 16’lık tabloda Bursa B Takımı’na 45-12 mağlup oldu. B Takımımız şampiyonayı 14. sırada noktaladı.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.