Semra Aydın Kimdir?

Semra Aydın; 1983 yılında Bulgaristan’ın Razgrad şehrinde dünyaya gelmiştir. Sporcu bir aileden gelen Semra Aydın, lise eğitimini Bursa Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimi için İstanbul’a gelmiş ve İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nü bitirip ardından da Marmara Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları Yöneticiliği üzerine yüksek lisans programını 2007 senesinde tamamlamıştır. 2012 senesinden beri yarı zamanlı olarak eskrim antrenörlüğü yapan Semra Aydın iki çocuk annesidir.

Sporculuk Geçmişi

Çocukluk yıllarında artistik cimnastik ile spor hayatına başlayan Semra Aydın 1993 senesinde eskrim sporu ile tanışmıştır. Semra Aydın, eskrime Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde başlamış ve antrenörü Orhan Sütbakan ile Flöre branşında eğitim alıp bu branşta Minikler ve Yıldızlar yaş gruplarında ulusal dereceler elde etmiştir.

Üniversite eğitimi için geldiği İstanbul’da TED Spor Kulübü’nde Rumen antrenör Bogdan Horeanu ile eskrim çalışmalarına Kılıç branşında devam etmiştir. Semra Aydın, sporculuğu 2007 senesinden sonra Altınyurt Spor Kulübü’nde Can Aydın’ın antrenörlüğünde sürdürmüştür.

Semra Aydın; Kılıç branşında Gençler ve Büyükler yaş gruplarında pek çok ulusal dereceler elde etmiş ve Türkiye Şampiyonlukları yaşamıştır. Milli Takım düzeyinde de ülkemizi temsil eden Semra Aydın Uluslararası İstanbul Cup’ta gümüş madalya kazanmış, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’na katılmıştır. 2005 senesinde İzmir’de düzenlenen Universiade’de ve 2009 senesinde İtalya’nın Pescara kentinde organize edilen Akdeniz Oyunları’nda da ülkemizi başarıyla temsil etmiş olan Semra Aydın aynı sene yaşadığı talihsiz sakatlık dolayısıyla sporculuğa veda etmek durumunda kalmıştır.

Antrenörlük Geçmişi

Semra Aydın; 2012 yılında TEGEV-Altınyurt Eskrim Merkezi’nde antrenörlüğe başlamıştır. Özel SEV Okulları’nda da bir süre eğitsel kol çalışmalarında eskrim dersleri vermiş olan Semra Aydın 2015 senesinde düzenlenen Antrenör Eğitim Kursu’nu başarıyla tamamlamıştır. Semra Aydın antrenörlük hayatına halen kulübümüz çatısı altında devam etmekte olup Parat Ripost Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu’nda Başkan Yardımcısı olarak da görev yapmaktadır.