parat-ripost-sofya-circuit-2016
parat-ripost-sofya-circuit-2016
parat-ripost-sofya-circuit-2016

Sofya’daki Circuit’ten Umduğumuzu Alamadık

Yıldızlar yaş grubunda sezonun 5. Avrupa Circuit turnuvasına Bulgaristan’ın başkenti Sofya ev sahipliği yaptı. 5-6 Kasım tarihlerinde düzenlenen turnuvada 3 sporcumuz ter dökerken eskrimcilerimiz puan anlamındaki beklentileri karşılayamadı.

Kızlar kılıç branşında Beyza Köftecioğlu ve Maya Ataç Kurtulmuş piste çıktı. Maya Ataç Kurtulmuş turnuvayı ilk 64 arasında tamamladı.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde edip 22. sırada ikinci tura ilerledi. 128’lik tabloyu maç oynamadan geçen sporcumuz direkt eleme tablosuna 22. sıradan yerleşmesine rağmen şanssız bir eşleşmeyle karşı karşıya kaldı. Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloda karşılaştığı Rumen Ioana Radu’ya 15-7 yenilerek elendi ve turnuvayı 37. sırada tamamladı.

Sporcumuz bu neticenin ardından Türkiye Sıralaması’ndaki puan hanesine 5 puan eklemesine rağmen sıralamada yukarıları zorlayan rakiplerinin daha yüksek puanlar elde etmelerinden dolayı 3. sıradan 6. sıraya geriledi.

Aynı branşta mücadele eden diğer temsilcimiz Beyza Köftecioğlu ise ilk turda 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet alarak 61. sırada tur atladı. Sporcumuz 128’lik tabloda eşleştiği Melis Sarıçam’a 15-11 yenilerek elenmesinin ardından 70. sırada kendine yer buldu.

Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasının programında yer alan Kızlar Kılıç branşının takım karşılaşmalarında Bursa Barış Övünç Eskrim Akademisi’nden Delfinsu Aydoğan ve Melis Doğan ilekarma takım oluşturan Beyza Köftecioğlu ve Maya Ataç Kurtulmuş Türkiye 5 takımı olarak 32’lik tabloda Yunanistan 3 Takımı’nı 45-37 yendikten sonra 16’lık tabloda Türkiye 1 takımına 45-30 mağlup olarak elendi. Türkiye 5 takımı turnuvayı 13. sırada noktaladı.

Erkekler Kılıç branşında ise kulübümüzü Sinan Par temsil etti. Sporcumuz ilk turda 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde ettikten sonra 38. sırada tur atladı. Halen Minikler kategorisinde yer alan sporcumuz küçük yaşına rağmen direkt eleme tablosuna iyi bir sıradan yerleşmiş oldu. Ne var ki; Sinan Par da Maya Ataç Kurtulmuş gibi şanssız bir şekilde güçlü bir eşleşmeyle karşı karşıya kaldı. Sporcumuz 128’lik tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Bilgehan Şahlan’a 15-10 mağlup olarak elendi. Sinan Par bu sonucun ardından 65. oldu.

Takım karşılaşmalarında da mücadele eden Sinan Par, Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Özkan Zorlu Yıldırım ve Ankara Kılıç Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kerem Aksel ile Türkiye 4 takımında yer aldı. Türkiye 4 takımı 32’lik tabloda Yunanistan’ın Arkteia 1 takımını 45-34 yendikten sonra 16’lık tabloda Romanya’nın Dinamo takımına 45-28 kaybetti ve 15. sırayı aldı.

Sofya’da Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasının öncesinde U14 Avrupa Circuit turnuvası da düzenlendi. Sporcumuz Sinan Par U14 kategorisinde de ter döktü.

U14’teki müsabakaların ilk turunda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak ikinci tura yükselen sporcumuz 32’lik tabloda Bulgar rakibine üstünlük sağlamasının ardından 16’lık tabloda Ankara Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu Spor Kulübü’nden Muhammet Furkan Kalender’e yenilerek elendi ve 9. oldu.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit