IMG_0650
IMG_0657
IMG_0770
IMG_0824
IMG_0826
IMG_0836
IMG_0842
IMG_0919
IMG_1106

Uluslararası Çocuk Kupası’nı 6 Madalya ve 1 Kupa İle Tamamladık

19-24 Nisan tarihleri arasında Alanya’da düzenlenen ve yoğun bir katılıma sahne olan Uluslararası Çocuk Kupası’nda piste çıkan sporcularımız ferdi müsabakalarda toplam 6 madalya kazanırken takım karşılaşmalarını 1 kupayla noktaladı.

Turnuvanın ilk gününde oynanan Süper Minikler Bayan Kılıç müsabakalarında sporcularımız önemli bir başarıya imza atarak 3 madalya birden kazandı.

Müsabakalar sonunda oynanan final maçı kulübümüzün iki sporcusunu karşı karşıya getirdi. Maçı kazanan Ezgi Koçer altın madalyanın sahibi olurken Pınar Miray Şişik gümüş madalyayı boynuna takan isim oldu. Turnuvaya çeyrek finalde veda eden Ela Alpagut da madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu.

Ezgi Koçer ilk turda oynadığı 6 maçın tamamını kazandıktan sonra direkt eleme tablosuna 5. sıradan yerleşti. Sporcumuz 64’lük tabloda Nisanur Taşkafa’yı 8-1, 32’lik tabloda Melis Zağyapan’ı 8-0, 16’lık tabloda Gürcü Mari Kakoishvili’yi 8-4, çeyrek finalde Derin Su Övünç’ü 8-4, yarı finalde de Alara Çermen’i 8-1 yenerek finale adını yazdırdı. Ezgi Koçer finalde de sporcumuz Pınar Miray Şişik’e 8-2 üstünlük sağlayarak birincilik kürsüsüne çıktı.

Pınar Miray Şişik de ilk turdaki tüm maçlarını kazandıktan sonra 3. sırada üst tura yükseldi. Pınar Miray Şişik 64’lük tabloda Duru Naz Tütün’ü 8-0, 32’lik tabloda Adriana Petrini’yi 8-2, 16’lık tabloda Bulgar Borislava Ivanova’yı 8-1, çeyrek finalde Gökçe Sena Üstün’ü 8-6, yarı finalde de Ece Gizem Melikoğlu’nu 8-7 yenerek finale yükseldi. Final maçını sporcumuz Ezgi Koçer’e 8-2’lik skor ile kaybeden Pınar Miray Şişik ikincilik kürsüsünde yer alan isim oldu.

Süper Minikler Bayan Kılıç branşındaki müsabakaları 5. sırada tamamlayan Ela Alpagut da madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu. Ela Alpagut ilk turdaki maçlarının tamamını kazanarak ilk sırada ikinci tura yükseldi. Sporcumuz 64’lük tabloda Ebrar Erken’i 8-0, 32’lik tabloda Zeynep Ergüler’i 8-0, 16’lık tabloda da Begüm Duru Korkmaz’ı 8-1 yendikten sonra çeyrek finalde Alara Çermen’e 8-7 mağlup olup elendi. Ela Alpagut bu sonuç ile turnuvayı 5. sırada tamamlayarak madalyanın sahibi oldu.

Bu branşta piste çıkan diğer sporcularımızdan Hatice Eylül Sürmen 15., Duru Kaya ise 39. sırada turnuvayı tamamladılar.

Uluslararası Çocuk Kupası’nın ikinci gününnde Süper Minikler kategorisinde mücadele eden erkek kılıççılarımız ter döktü. Sporcularımızdan Kerem Çağlayan turnuvaya çeyrek finalde veda ederek Alanya’dan madalya ile dönen bir diğer eskrimcimiz oldu.

Kerem Çağlayan ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde ettikten sonra 43. sırada bir üst tura ilerledi. Sporcumuz 128’lik tabloda Hüseyin Rıfkı Mutlu’yu 8-0, 64’lük tabloda sporcumuz Nural Dora Gürsel’i 8-2, 32’lik tabloda Mert Çelebi’yi 8-3, 16’lık tabloda da Suudi Arabistanlı Ali Alshaikh’yi 8-2 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Alkım Öztürk ile karşı karşıya gelen Kerem Çağlayan maçı 8-5 kaybederek elendi ve turnuvayı 8. sırada tamamlayarak madalya kazandı.

Kerem Çağlayan ile aynı gün ter döken diğer sporcularımızdan Ömer Yavuz Takımoğlu 13., Yıldırım Beyazıt Yontan 24., Mete Alp Duru 26., Deniz Derici 33., Nural Dora Gürsel 36., Mehmet Emir Uğurlu 39., Onat Şen 50., Baybars Baltacıoğlu 77., Işık Alaz Ülkü 80. ve Çağan Çağan da 108. oldular.

Turnuvaya üçüncü gün oynanan Minikler Bayan Kılıç branşındaki ferdi müsabakalar ile devam edildi. 9 eskrimcimizin mücadele ettiği müsabakaların sonunda çeyrek final oynayan sporcularımız Cemre Kaynak ve Ezgi Koçer madalya kazanan isimler oldular.

Ezgi Koçer ilk turdaki maçlarının tamamını kazanarak 4. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. Ezgi Koçer 128’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 64’lük tabloda Ece Gizem Melikoğlu’nu 10-7, 32’lik tabloda Rabia Yağmur Özbahçe’yi 10-6, 16’lık tabloda da sporcumuz Ela Alpagut’u 10-6 yendikten sonra çeyrek finalde Delfinsu Aydoğan’a 10-6 kaynederek elendi. Turnuvayı 6. sırada tamamlayan Ezgi Koçer madalyanın sahibi oldu.

Cemre Kaynak ise ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak 25. sırada tur atladı. Sporcumuz 128’lik tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 64’lük tabloda Ebral Şimşek’i 10-8, 32’lik tabloda Sude Aksel’i 10-7, 16’lık tabloda da Elif Duru Taşdan’ı 10-3 yenerek çeyrek finale adını yazdırdı. Cemre Kaynak çeyrek finalde eşleştiği Begüm Alkaya’ya 10-7 mağlup olup turnuvaya veda etti. Sporcumuz bu sonuç ile Uluslararası Çocuk Kupası’nı 8. sırada noktalayarak madalya kazanmayı başardı.

Minikler Bayan Kılıç branşındaki ferdi müsabakalar sonunda sporcularımız Ela Alpagut 16., Ayşe Yağmur Ümit 23., Selin Ungan 25., Pınar Miray Şişik 34., Hatice Eylül Sürmen 43., Elif Aydın 105. ve Duru Kaya da 119. sırada yer aldılar.

Minikler Erkek Kılıç branşındaki ferdi müsabakalar ile devam edilen turnuvanın 4. gününde madalya kazanma başarısı gösteren sporcumuz olmadı. Bu branşta mücadele eden sporcularımızdan Sinan Par 10., Egemen Kopmaz 12., Kerem Çağlayan 43., Ensar Yiğit Aşırok 50., Efe Alpay 52., Deniz Derici 61., Elburuz Uras Yıldırım 67., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 81., Nural Dora Gürsel 85., Mehmet Emir Uğurlu 110., Ömer Yavuz Takımoğlu 119., Yağız Avcu 120., Yıldırım Beyazıt Yontan 133., Onat Şen 159., Mete Alp Duru 164. sırada turnuvayı tamamladılar.

Alanya’daki turnuvanın son iki gününde Minikler yaş grubundaki takım karşılaşmaları oynandı. Cumartesi günü oynanan Bayanlar Kılıç branşındaki takım karşılaşmalarına 3 takımımız katıldı.

Ferdi müsabakalar sonunda oluşan sıralamaya göre belirlenen takımlardan A takımımızda Cemre Kaynak, Ela Alpagut ve Ezgi Koçer yer aldı. B takımımızda Ayşe Yağmur Ümit, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan yer alırken C takımımız Duru Kaya, Elif Aydın ve Hatice Eylük Sürmen’den oluştu.

Direkt eleme tablosuna ilk sıradan yerleşen A takımımız 32’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 16’lık tabloda Ankara Ünsal Tülbentçi İlköğretim Okulu Spor Kulübü’nü 45-23, çeyrek finalde de Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nü 45-43 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı final maçını Ankara Eskrim Spor Kulübü’ne 45-22 kaybeden ekibimiz üçüncülük maçında da Bursa A takımına 45-37 yenildi ve turnuvayı 4. sırada tamamladı. B takımımız 6. sırayı alırken C takımımız 15. sırada kendine yer buldu.

Uluslararası Çocuk Kupası’nın son gününde Minikler kategorisindeki erkek eskrimciler takım karşılaşmaları için piste çıktı. Dört takım ile mücadele ettiğimiz Minikler Erkek Kılıç takım karşılaşmaları sonunda A takımımız 39 takım arasından 3. sırayı alarak üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Egemen Kopmaz, Ensar Yiğit Aşırok, Kerem Çağlayan ve Sinan Par’dan oluşan A takımımız 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Açı Spor Kulübü B takımını 45-13, 16’lık tabloda Bursa H takımını 45-23 ve çeyrek finalde de Bursa F takımını 45-35 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Ekibimiz yarı finalde Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü A takımına çekişmeli bir maçın ardından 45-41 yenilerek üçüncülük maçında Suudi Arabistan’ın rakibi oldu. Suudi Arabistan’ı 45-43 mağlup eden A takımımız üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Bu kupa, Parat Ripost Spor Kulübü tarihinde takım karşılaşmalarında kazanılan ilk kupa olması bakımından ayrı bir öneme sahip olmuştur.

Minikler Erkek Kılıç branşında piste çıkan diğer ekiplerimizden Efe Alpay, Elburuz Uras Yıldırım ve Deniz Derici’den kurulu B takımımız 18. sırada turnuvayı tamamlarken Ahmet Ertuğrul Efe Yontan, Mehmet Emir Uğurlu ve Nural Dora Gürsel’den oluşan C takımımız 23. oldu. Aynı gün mücadele eden Mete Alp Duru, Yağız Avcu ve Yıldırım Beyazıt Yontan’dan kurulu D takımımız ise 32. sırada kendine yer buldu.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.