IMG_6326 kopya
IMG_6217 kopya
IMG_6266 kopya
IMG_6296 kopya
IMG_6308 kopya 2
IMG_6318 kopya

1. Yaşımızı ve Yeni Yılı Kutladık

6 Ocak 2017 tarihinde eskrim merkezimizde düzenlediğimiz etkinlik ile yeni yıla “marhaba” derken kulübümüzün de 1. yaş gününü kutladık.

Sporcularımızın, sporcu ailelerimizin, çalışanlarımızın ve eskrim camiasından davetlilerin katıldığı gecede 2016 senesinden kulübümüz adına akılda kalanların gösterildiği bir video sunumu yapıldı.

Gecede en çalışkan 3 sporcumuza plaketleri takdim edildi. “En Çalışkan Sporcu Ödülü”nü alan isim 2016 senesinde yaptığı 249 antrenman ile Kerem Çağlayan olurken onu 211 antrenman ile Ensar Yiğit Aşırok takip etti. Bu alanda üçüncülük ödülü ise 2016’yı 206 antrenman ile tamamlayan Ezgi Koçer’in oldu.

Akademimizin ilk senesinde sportif anlamda iyi sonuçlara imza attı. 2016 senesini 56 madalya ile kapatan sporcularımız büyük alkış aldı. Madalya kazanan sporcularımıza teşekkür belgeleri antrenörlerimiz tarafından verildi.

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’na katılarak bizlere büyük gurur yaşatan, Marmara Eskrim Spor Kulübü sporcusu İrem Karamete’nin geceye katılması ise günün anlamına anlam kattı. Başlayan yoğun kar yağışına rağmen bizleri kırmayarak gelen İrem Karamete, sporcularımız ve sporcu ailelerimizle kısa bir söyleşi yaptı.

Söyleşinin ardından 2016 senesinde göstermiş olduğu üstün performanstan ötürü “Parat Ripost Yılın Eskrimcisi Ödülü” İrem Karamete’ye takdim edildi.

Yaşanan hava muhalefeti bazı sporcularımız geceye katılamalarına engel olurken etkinlik programında da aksamına neden oldu. Etkinlik kapsamında yapılması planlanan Antrenörler – Sporcular takım karşılaşması etkinlik programından çıkarıldı.

Kutlama, tüm sporcularımızın hep birlikte Parat Ripost’un 1. yaş günü pastasını üflemesinin ardından sona erdi.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.