parat-ripost-bursa-eker-cup-2016

Eker Cup’ta Şampiyon Parat Ripost

14-16 Ekim 2016 tarihlerinde Bursa’da düzenlenen Eker Cup’un son gününde oynanan takım karşılaşmalarında erkek takımımız tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu.

Aynı gün piste çıkan kız takımımız turnuvayı üçüncü sırada tamamlayarak üçüncülük kupasının sahibi olurken Bursa’daki ferdi müsabakalarda piste çıkan sporcularımız toplam 6 madalya kazandı.

Eker Cup Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuvası’nın son gününde Minikler kategorisinde kız ve erkek takım karşılaşmaları oynandı.

Güne ikinci sırada başlayan Ensar Yiğit Aşırok, Kerem Çağlayan, Mete Alp Duru ve Sinan Par’dan kurulu A takımımız çeyrek finalde Deniz Derici, Mehmet Emir Uğurlu, Melih Şener ve Yıldırım Beyazıt Yontan’dan oluşan B takımımızı 45-18 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Yarı finalde de Bursa B Takımı’nı 45-27 yenen ekibimiz adını finale yazdırdı.

Final maçında Bursa A Takımı ile karşı karşıya gelen Minik Erkek Kılıç takımımız son maçta Sinan Par’ın ortaya koyduğıu muhteşem mücadele ile geriden gelerek maçı kazanmayı başardı. Son maça çıkarken skoru 40-31’den devralan Sinan Par ortaya koyduğu performans ile karşılaşmadan 45-43 galibiyetle ayrılmamızı sağlarken takımımızı da şampiyonluğa ulaştırdı.

Aynı branşta mücadele eden B takımımız ise 16’lık tabloda Zonguldak Karadeniz Ereğli B Takımı’nı 45-34’lik skor ile geçip çeyrek finalde A takımımıza kaybetmelerinin ardından elenerek 6. oldu.

Minik Kız Kılıç branşında ise Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan’dan oluşan takımımız direkt eleme tablosuna 1. sıradan yerleşti. Ekibimiz 16’lık tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra çeyrek finalde İstanbul TED Spor Kulübü’nü 45-37 mağlup etti. Yarı finalde İstanbul Açı Spor Kulübü’ne 45-44 yenilerek elenen kızlarımız üçüncülük maçında Ankara Eskrim Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Mücadeleden 45-31 galip ayrılmayı başarak Minik Kız Kılıç Takımımız üçüncülük kürsüsünde yer alan taraf oldu.

Süper Minikler kategorisindeki ferdi müsabakalar ile başlayan Eker Cup’un ilk gününde Süper Minik Kız Kılıç branşında piste çıkan sporcularımızdan Hatice Eylül Sürmen üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi olurken turnuvaya çeyrek finalde veda eden Duru Kaya madalya kazanan bir diğer eskrimcimiz oldu.

Hatice Eylül Sürmen ilk turda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde etmesinin ardından 6. Sırada üst tura yükseldi. Sporcumuz 32’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra sırası ile Bursa Ferdi sporcusu Hazal Salihoğlu’nu 8-5 ve Zonguldak Karadeniz Ereğli Eskrim Spor Kulübü’nden Ayşe Betül Doğan’ı 8-6 yenerek adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Alara Çermen’e 8-1 yenilen eskrimcimiz 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Duru Kaya ilk turu 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile geçip direkt eleme tablosuna 8. sıradan yerleşti. Sporcumuz 32’lik eleme tablosunu maç oynamadan geçtikten sonra 16’lık tabloda Bursa Ferdi sporcusu Ada Uçkan’ı 8-2 mağlup edip çeyrek finalde İstanbul Açı Spor Kulübü’nden Adriana Petrini’ye 8-1 yenilerek turnuvaya veda etti. Duru Kaya bu sonucun ardından turnuvayı 8. sırada tamamlayarak madalya kazanan bir diğer eskrimcimiz oldu.

Aynı branşta ter döken diğer eskrimcimiz Ela Güneş ise 13. sırada kendine yer buldu.

Süper Minik Erkek Kılıç branşında sporcularımız turnuvayı madalyasız tamamladı. Sporcularımızdan Mete Alp Duru 9., Yıldırım Beyazıt Yontan 11., Onat Şen 12., Mehmet Emir Uğurlu 14., Işık Alaz Ülkü 30., Baybars Baltacıoğlu 45. ve Luka Özsoy-Love 53. Sırada turnuvayı tamamladılar.

Organizasyona ikinci gün Minikler yaş grubunda oynanan ferdi müsabakalar ile devam edildi. Minik Erkek Kılıç branşında mücadele eden sporcumuz Sinan Par üçüncü olarak günü bronz madalya ile tamamlarken Kerem Çağlayan ve Ensar Yiğit Aşırok erkeklerde, Pınar Miray Şişik ise kızlarda çeyrek final oynama başarısı gösterip turnuvayı madalya ile tamamlayan diğer sporcularımız oldular.

Minik Erkek Kılıç branşındaki müsabakaların ilk turunda tüm maçlarını kazanan Sinan Par eleme tablosuna 2. sıradan yerleşti. Sporcumuz 128’lik tabloyu maç oynamadan geride bıraktıktan sonra 64’lük tabloda Manisa Ferdi sporcusu Arda Durmaz’ı 10-4, 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Mehmet Batu Buladi’yi 10-3, 16’lık tabloda da İstanbul Açı Spor Kulübü’nden Cem Korkutalp’i 10-5 yenerek çeyrek finale yükseldi. Sporcumuz çeyrek finalde Bursa Ferdi sporcusu Tolga Aslan’ı 10-6 mağlup ettikten sonra bir diğer Bursa Ferdi sporcusu Murat Sarp Aşık’a 10-5 yenilerek final şansını kaybetti. Sinan Par bu sonucun ardından 3. olarak bronz madalyayı kazanan isim oldu.

Kerem Çağlayan ve Ensar Yiğit Aşırok da turnuvaya çeyrek finalde veda ederek kendilerine ilk 8 arasında yer bulan ve madalya kazanan diğer eskrimcilerimiz oldular.

Kerem Çağlayan ilk turu mağlubiyet yüzü görmeden geride bırakıp 12. sırada üst tura yükseldi. Sporcumuz 128’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 64’lük tabloda 64’lük tabloda Can Devri Yurdakul’u 10-1, 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Işık Gencer’i 10-5, 16’lık tabloda da bir diğer Bursa Ferdi sporcusu Mehmet Kuzey Korkut’u 10-4 yenmesinin ardından çeyrek finalde Ankara Bekir Yılmaz Spor Kulübü sporcusu Enes Talha Kalender’e 10-9 kaybederek elendi ve 7. oldu.

Ensar Yiğit Aşırok ise ilk turda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak tur atladı. Eleme tablosuna 27. sıradan yerleşen sporcumuz 128’lik tabloyu maç oynamadan geride bırakmasının ardından 64’lük tabloda İstanbul TED Spor Kulübü’nden Nural Dora Gürsel’i 10-2 yenerek ilk 32 arasına girdi. 32’lik tablodaki rakibi Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Tunahan Çelebi’nin turnuvadan çekilmesiyle adını ilk 16 arasına yazdıran Ensar Yiğit Aşırok 16’lık tabloda İstanbul Açı Spor Kulübü’nden Arman Korkutalp’i 10-6 mağlup edip çeyrek finalde Bursa Ferdi sporcusu Murat Sarp Aşık’a 10-5 kaybetti. Ensar Yiğit Aşırok turnuvaya çeyrek finalde veda ederek 8. sırada kendine yer buldu.
Aynı branşta ter döken diğer sporcularımızdan Mete Alp Duru 20., Deniz Derici 26., Mehmet Emir Uğurlu 39., Melih Şener 49., Yıldırım Beyazıt Yontan 64., Onat Şen 74. ve Baybars Baltacıoğlu 90. oldular.

Ferdi müsabakalardaki son madalyamız ise Minik Kız Kılıç branşında piste çıkan Pınar Miray Şişik’ten geldi.

Sporcumuz ilk turu kayıpsız geride bıraktı ve 6. sırada tur atladı. Pınar Miray Şişik 64’lük tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Derin Su Övünç’ü 10-4, 16’lık tabloda da İstanbul Açı Spor Kulübü sporcusu Selin Ehliz’i 10-3’lük skor ile mağlup etti. Sporcumuz çeyrek finalde karşı karşıya geldiği Ankara Başkent Eskrim Spor Kulübü’nden Sude Aksel’e 10-4 kaybetti ve 6. oldu.

Diğer kız kılıççılarımızdan Ela Alpagut 9., Ezgi Koçer 10., Selin Ungan 13., Hatice Eylül Sürmen 18., Ela Güneş 56. ve Duru Kaya 62. sırada turnuvayı tamamlayan isimler oldular.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit