parat-ripost-ensar-yigit-asirok-kocaeli-2017

Ensar Yiğit Aşırok Kocaeli’de Türkiye Şampiyonluğuna Uzandı

Ortaokullar ve Liseler Arası Türkiye Şampiyonası 18-21 Mart 2017 tarihleri arasında Kocaeli’de düzenlendi. Kulübümüzden 11 eskrimcinin ter döktüğü şampiyonada sporcumuz Ensar Yiğit Aşırok turnuvayı şampiyonlukla noktaladı.

İTÜ Geliştirme Vakfı Beylerbeyi Özel Ortaokulu’nu temsil eden sporcumuz Ensar Yiğit Aşırok, Ortaokullu Yıldızlar kategorisindeki ilk tur maçlarında 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 13. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük direkt eleme tablosunu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Manisa Şehitler Ortaokulu’ndan Sezer Özcan’ı 15-1 ve 16’lık tabloda da Adıyaman Atatürk Ortaokulu’ndan Muhammet Öztürkler’i 15-10 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.

Ensar Yiğit Aşırok çeyrek finalde Ankara Özel Genç Ata Ortaokulu’ndan Ali Sami Yaldızbaş’ı ve yarı finalde de yine Ankara’dan TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokulu öğrencisi Ahmet Turgut Taflan’ı 15-14’lük skorlarla turnuvanın dışına iterek adını finale yazdırdı. Final maçında da Bursa Özel Emine Örnek Ortaokulu’ndan Murat Sarp Aşık’ı 15-12 mağlup eden Ensar Yiğit Aşırok altın madalyanın sahibi oldu.

Aynı kategoride mücadele eden sporcularımızdan Özel Acıbadem Bilim Doğa Ortaokulu’nu temsil eden Ahmet Ertuğrul Efe Yontan çeyrek final oynayarak 5. olurken Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Ortaokulu öğrencisi Efe Alpay 10., Özel Üsküdar SEV Ortaokulu öğrencisi Egemen Kopmaz 12. ve Özel Ümraniye Sevinç Ortaokulu öğrencisi Elburuz Uras Yıldırım da 18. sırayı aldı.

Ortaokullu Yıldızlar Kız Kılıç branşında Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Ortaokulu’nda okuyan sporcumuz Ayşe Yağmur Ümit çeyrek final oynayan bir diğer eskrimcimiz oldu. Sporcumuz çeyrek final maçında Bursa Osmangazi Ortaokulu’ndan Delfinsu Aydoğan’a 15-14 mağlup olarak şampiyonaya veda etti. Ayşe Yağmur Ümit bu sonucun ardından 5. sırada kendine yer buldu.

Şampiyonanın Liseli Gençler kategorisinde de 3 kız ve 2 erkek olmak üzere 5 eskrimcimiz mücadele etti.

Gençler Kız Kılıç branşında piste çıkan sporcularımızdan Özel Sezin Lisesi’ni temsil eden Begüm Su Baltacıoğlu ve Kadıköy Anadolu Lisesi’ni temsil eden Beyza Köftecioğlu çeyrek finalde şampiyonaya veda eden isimler oldular. Begüm Su Baltacıoğlu 7. sırayı alırken Beyza Köftecioğlu 8. sırada şampiyonayı tamamladı. Aynı branşta ter döken diğer sporcumuz Özel Saint Joseph Fransız Lisesi öğrencisi Maya Ataç Kurtulmuş ise 14.’lük ile yetindi.

Bu kategorideki Erkekler Kılıç müsabakalarında kulübümüz sporcularımız 32’lik tablonun ilerisine geçemediler. Özel Alman Lisesi öğrencisi Deniz Ali Özgen 18. sırada kendine yer bulurken Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi adına yarışan Mehmet Efe Ümit 23. sırada yer aldı.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.