parat-ripost-gencler-federasyon-kupasi-ankara-2017

Gençlerimiz Ankara’da Ter Döktü

4-5 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara’nın Sincan ilçesinde düzenlenen Gençler Federasyon Kupası’nda 7 kız ve 6 erkek olmak üzere toplam 13 eskrimcimiz ter döktü.

Daha evvel İstanbul’da oynanan Yıldızlar Federasyon Kupası’nda olduğu gibi pul maçları oynanmadan iki gün süren direkt eleme maçlarının neticesinde sıralamaların belirlendiği turnuvayı sporcularımızdan Maya Ataç Kurtulmuş 8. sırada tamamladı.

Turnuvanın ilk gününde direkt eleme tablosuna 9. sıradan yerleşen Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Zeynep Kurt’u 15-4, 16’lık tabloda da Bursa Ferdi sporcusu Melis Doğan’ı 15-9 yenerek 8’lik ön eleme tablosuna yükseldi. Bu tabloda İstanbul Ferdi sporcusu Fatma Zehra Köse’ye 15-10 yenilen sporcumuz ard eleme maçında da Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Deniz Aralan’a 15-10 kaybetti ve ilk günkü karşılaşmaları 10. sırada tamamladı.

Maya Ataç Kurtulmuş ikinci günkü direkt eleme maçlarına 10. sıradan başladı. Sporcumuz bir önceki gün olduğu gibi 64’lük tabloyu maç oynamadan geçerek 32’lik tabloda Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Zeynep Kurt’u eledi. 16’lık tabloda sporcumuz Begüm Su Baltacıoğlu’nu 15-3 yenen Maya Ataç Kurtulmuş adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek final maçında Bursa Ferdi sporcusu Melis Sarıçam’a kaybeden sporcumuz sıralama maçlarında da mağlup olup turnuvanın ikinci gününü 8. sırada tamamladı.

İlk gün 10., ikinci gün ise 8. olan Maya Ataç Kurtulmuş bu performansının ardından turnuvanın genel sıralamasında 8. sırada kendine yer buldu. Bu sonuçla elde ettiği klasman puanı sayesinde Yıldızlar Türkiye Sıralaması’ndaki 4.’lüğünü koruyan sporcumuz Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek adına önemli bir engeli geride bırakmış oldu.

Ankara’da Kızlar Kılıç branşında piste çıkan diğer sporcularımızdan Zeynep Özörnek 18., Ayşe Yağmur Ümit 20., Begüm Su Baltacıoğlu 21., Beyza Köftecioğlu 33., Naz Baykal 37. ve Ayşe Lal Kendirli 38. oldular.

Erkekler Kılıç’ta ise kulübümüzü temsil eden sporcularımızdan Batuhan Aktaş 16., Mehmet Efe Ümit 22., Deniz Ali Özgen 32., Ege Egeli 41., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 50. ve Cem Kabalak 60. sırada Gençler Federasyon Kupası’nı tamamladılar.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit