IMG_1826
IMG_1853
IMG_1980

Sporcularımız Çilek Kupası’nda 8 Madalya Kazandı

28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Karadeniz Ereğli’nin ev sahipliğinde düzenlenen Çilek Kupası’nda piste çıkan sporcularımız ikisi altın ve ikisi gümüş olmak üzere toplam 8 madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Süper Minikler ve Minikler yaş gruplarında düzenlenen turnuvada Süper Minikler Kız Kılıç’ta Pınar Miray Şişik ve Minikler Erkek Kılıç’ta da Egemen Kopmaz tüm rakiplerini geride bırakarak birincilik kürsüsüne çıkan isimler oldular.

Çilek Kupası’ndaki gümüş madalyalarımız biri Süper Minikler Kız Kılıç branşında Ezgi Koçer’den gelirken bir diğerini Süper Minikler Erkek Kılıç branşında mücadele eden Deniz Derici kazandı. Diğer madalyalarımızın sahipleri ise çeyrek finalde elenen eskrimcilerimiz oldular.

Turnuvanın ilk gününde Süper Minikler kategorisinde ferdi müsabakalar oynandı. Kızlar Kılıç branşındaki final maçı iki sporcumuz Pınar Miray Şişik ve Ezgi Koçer’i karşı karşıya getirdi.

Pınar Miray Şişik ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ettikten sonra direkt eleme tablosuna 9. sıradan yerleşti. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Melahat Irmak Şendur’u 8-2 ve 16’lık tabloda da Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden İpek Duru’yu aynı skor ile mağlup edip çeyrek finale yükseldi. Sporcumuz çeyrek finalde Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Begüm Alkaya’yı 8-5 ve yarı finalde de Kastamonu Eskrim Spor Kulübü’nden Nil Güngör’ü 8-2 yenerek finale yükseldi.

Diğer finalistimiz Ezgi Koçer ise ilk turdaki tüm maçlarını kazanıp direkt eleme tablosuna 2. sıradan yerleşti. Ezgi Koçer 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Karadeniz Ereğli Eskrim Spor Kulübü’nden Kayra Özge Özveren’i 8-1, 16’lık tabloda İstanbul Açı Spor Kulübü’nden Anriana Petrini’yi 8-0, çeyrek finalde ise sporcumuz Ela Alpagut’u 8-5’lik skorlarla geçerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Alara Çermen’i 8-4 yenen Ezgi Koçer finalde sporcumuz Pınar Miray Şişik’in rakibi oldu.

Süper Minikler Kız Kılıç branşındaki final maçını 8-3’lük skor ile Pınar Miray Şişik kazandı ve altın madalyanın sahibi oldu. Bu sonuçla Ezgi Koçer ise gümüş madalyayı kazanan isim oldu.

Turnuvaya çeyrek finalde veda ederek madalya kazanan bir diğer sporcumuz da Ela Alpagut oldu. Ela Alpagut ilk turdaki 5 maçını da kazanıp direkt eleme tablosuna 7. olarak yerleşti. Sporcumuz ikinci turu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Cansu Sevimsoy’u 8-4, 16’lık tabloda da Ankara Ünsal Tülbentçi İÖO Spor Kulübü’nden Nehir Yılmaz’ı 8-6 yenerek turnuvanın dışına itti. Ela Alpagut çeyrek finalde karşı karşıya geldiği sporcumuz Ezgi Koçer’e 8-5 mağlup olup elendi. Ela Alpagut böylelikle 7. sırayı aldı.

Süper Minikler Kız Kılıç branşında ter döken diğer eskrimcilerimizden Hatice Eylül Sürmen 23. ve Duru Kaya da 25. sırada turnuvayı tamamladılar.

Aynı gün oynanan Süper Minikler Erkek Kılıç branşında gümüş madalya kazanan sporcumuz Deniz Derici ilk tur mağlubiyet yüzü görmedi ve 2. sırada üst tura yükseldi. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda İstanbul Açı Spor Kulübü’nden Onur Özer’i 8-3, 16’lık tabloda Bursa Ferdi sporcusu Mehmet Batu Buladi’yi 8-5, çeyrek finalde Bursa Ferdi sporcusu Aydın Çilingir’i 8-3 ve yarı finalde de başka bir Bursa Ferdi sporcusu Gencer Işık’ı 8-5 mağlup edip finale yükseldi. Sporcumuz finalde Bursa Ferdi sporcusu Tolga Aslan’a 8-4’lük skor ile mağlup olup gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bu branşta çeyrek final oynayarak madalya kazanan bir diğer sporcumuz olan Kerem Çağlayan ise ilk turdaki tüm maçlarından galibiyet ile ayrılıp ikinci tura 3. sırada yükseldi. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda sporcumuz Mehmet Emir Uğurlu’yu 8-3, 16’lık tabloda da Kastamonu Eskrim Spor Kulübü’nden Boğaçhan Uyar’ı 8-2 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Kerem Çağlayan çeyrek finalde eşleştiği Gencer Işık’a 8-2 yenilerek elendi ve turnuvayı 5. sırada tamamlayarak madalyanın sahibi oldu.

Diğer sporcularımız Mete Alp Duru 20., Mehmet Emir Uğurlu 24., Yıldırım Beyazıt Yontan 29. ve Baybars Baltacıoğlu 45. sırada kendilerine yer buldular.

Çilek Kupası’nda Pazar günü Minikler kategorisinde Kızlar ve Erkekler Kılıç branşlarında ferdi müsabakalar oynandı. Turnuvadaki ikinci altın madalyamızı Egemen Kopmaz Minikler Erkek Kılıç branşında kazandı.

Egemen Kopmaz ilk turda mağlubiyet yüzü görmezken 12. sırada bir üst tura yükseldi. Sporcumuz 128’lik tabloyu maç yapmadan geçtikten sonra 64’lük tabloda Zonguldak Ferdi sporcusu Dağhan Güzin’i 10-2, 32’lik tabloda Kastamonu Eskrim Spor Kulübü’nden İsmail Biçicioğlu’nu 10-4, 16’lık tabloda Bursa Ferdi sporcusu Erkan Işık Bacak’ı 10-5, çeyrek finalde Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Tunahan Çelebi’yi 10-3, yarı finalde ise Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Semih Ali Arıduru’yu 10-9 mağlup ederek finale yükseldi. Egemen Kopmaz finalde de Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Hamza Yiğit Üsen’i 10-6 yendi ve altın madalyanın sahibi oldu.

Müsabakalarda iki sporcumuz daha çeyrek final oynadı. Turnuvaya çeyrek finalde elenerek veda eden Efe Alpay ve Kerem Çağlayan da madalya kazanan diğer sporcularımız oldular.

Efe Alpay ilk turdaki 6 maçını da kazanarak 7. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. İkinci turu maç oynamadan geçen Efe Alpay 64’lük tabloda İstanbul Açı Spor Kulübü’nden Mert Okçu’yu 10-1, 32’lik tabloda Kastamonu Eskrim Spor Kulübü’nden Emirhan Köseoğlu’nu 10-6, 16’lık tabloda da Ankara Başkent Eskrim Spor Kulübü’nden İlkin Kaya’yı 10-7 yenerek adını çeyrek finale yazdırdı. Sporcumuz çeyrek finalde Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Semih Ali Arıduru’ya 10-7 mağlup olup elendi. Efe Alpay bu sonuçla turnuvayı 5. sırada tamamladı ve madalyanın sahibi oldu.

Kerem Çağlayan ise ilk turda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde etti. Sporcumuz ikinci tura 22. sırada yükseldikten sonra 128’lik tabloyu maç oynadan geçti. Kerem Çağlayan 64’lük tabloda Bursa Ferdi sporcusu Ahmet Temel’i 10-4, 32’lik tabloda başka bir Bursa Ferdi sporcusu Mehmet Kuzey Korkut’u 10-7 ve 16’lık tabloda da yine bir Bursa Ferdi sporcusu olan Yiğit Gün’ü 10-4 yenip çeyrek finale yükseldi. Sporcumuz çeyrek final maçında Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Hamza Yiğit Üsen’e 10-5 mağlup oldu ve böylelikle turnuvayı 8. sırada tamamlayarak madalya kazandı.

Minikler Erkek Kılıç branşında mücadele eden diğer sporcularımızdan Sinan Par 19., Ensar Yiğit Aşırok 29., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 30., Deniz Derici 34., Elburuz Uras Yıldırım 38., Mete Alp Duru 51., Mehmet Emir Uğurlu 68., Yıldırım Beyazıt Yontan 71. ve Baybars Baltacıoğlu 91. olarak turnuvayı tamamladılar.

Çilek Kupası’nda madalya kazanamadığımız tek branş Minikler Kız Kılıç oldu. Bu branşta piste çıkan sporcularımızdan Cemre Kaynak 12., Ezgi Koçer 17., Ela Alpagut 25., Pınar Miray Şişik 27., Selin Ungan 33., Hatice Eylül Sürmen 40. ve Duru Kaya 46. sırada kendilerine yer buldular.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit