Yeliz İçen Kimdir?

Yeliz İçen; 1991 yılında Alanya’da doğmuştur. Lise eğitimini İstanbul’daki İstek Vakfı Özel Atanur Oğuz Lisesi’nde tamamlamıştır. Eskrim sporu ile 2004 senesinde okulundaki eğitsel kol dersi sayesinde tanışmış ve 1 yıl flöre eğitimi aldıktan sonra kılıç branşına devam etmiştir. 2009 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde başladığı lisans eğitimini 2015’te tamamlamasının ardından Spor Psikolojisi alanına eğilmiştir. Bu alanda 2015 senesinden beri SportsLab bünyesinde Spor Psikoloğu Asistanlığı yapmaktadır. Yüksek Lisans eğitimini yurt dışında Spor Psikolojisi üzerine almayı planlamaktadır.

Sporculuk Geçmişi

Yeliz İçen; okulundaki eğitsel kol dersleri kapsamında 2005 senesinde antrenörü Can Aydın ile tanışmış ve kılıç branşında eğitim almaya başlamıştır. Eskrim çalışmalarını okul dışında da sürdürmeye karar vermiş ve ilk kulüp tecrübesini Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü’nde yaşamıştır. 2006 senesinde Altınyurt Spor Kulübü’nde lisanslı sporcu olarak eskrime devam etmiştir. Türkiye Şampiyonaları’nda birçok derece elde etmiş, Milli Sporcu olarak Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda ülkemizi temsil etmiştir.

Antrenörlük Geçmişi

Yeliz İçen; geçirdiği sağlık sorunu nedeniyle sporculuk kariyerine son vermesine rağmen eskrimden kopamamış ve 2011 yılında Kabataş Anadolu Lisesi’nde eskrim antrenörlüğüne başlamıştır. 2011 senesinde 1. Kademe, 2013 senesinde de 2. Kademe Antrenörlük Belgesini almıştır. Dünya Gençlik Kampı ve Beşiktaş Belediyesi’nce düzenlenen Foça Yaz Kampı’nda çeşitli dönemlerde eskrim antrenörü olarak görev almıştır. Halen Kabataş Anadolu Lisesi’nde antrenörlük yapmaktadır.

Yeliz İçen; Parat Ripost Spor Kulübü’nün kurucu üyesidir. Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yaptığı kulüpte onu yetiştiren antrenörü Can Aydın ile birlikte antrenörlük kariyerini sürdürmektedir.

İletişim

Cep: (0539) 488 45 90
E-Posta: yelizicen@paratripost.org
Facebook: yelizicen
Twitter: yelizicen
Instagram: yelizicen