parat-ripost-afyon-2016

Yıldızlarımız Afyon’daki Açık Turnuva’da Ter Döktü

Türkiye Eskrim Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Yıldızlar Açık Turnuvası 08-08 Mayıs 2016 tarihlerinde Afyonkarahisar’da düzenlendi. Turnuvanın Kılıç branşında 7 kız ve 7 erkek sporcumuz ter döktü.

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde üniversitenin BESYO tasislerinde organize edilen turnuvanın ilk gününde oynanan Kızlar Kılıç müsabakalarında çeyrek final oynayan Maya Ataç Kurtulmuş en iyi sonuca imza atan eskrimcimiz oldu.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turdaki tüm maçlarını kazandıktan sonra 3. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda sporcumuz Cemre Kaynak’ı 15-8, 16’lık tabloda da bir diğer sporcumuz Zeynep Özörnek’i 15-14 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Deniz Selin Ünlüdağ ile eşleşen Maya Ataç Kurtulmuş maçı 15-4 kaybederek elendi ve turnuvayı 7. sırada tamamladı.

Turnuvaya 16’lık tabloda veda eden iki eskrimcimizden Zeynep Özörnek 12., Begüm Su Baltacıoğlu ise 14. sırayı elde etti. Diğer sporcularımızdan Beyza Köftecioğlu 18., Cemre Kaynak 31., Ayşe Yağmur Ümit 32. ve Doğa Gürsel 43. sırada kendilerine yer buldular.

Yıldızlar Açık Turnuvası’nın ikinci ve son gününde erkek eskrimcilerimiz madalya mücadelesi verdiler. Erkekler Kılıç branşında piste çıkan eskrimcilerimizden ilk 16 arasına girebilen olmadı.

Sporcularımızdan Mehmet Efe Ümit 28., Deniz Ali Özgen 39., Alihan Hatunoğlu 40., Efe Alpay 42., Egemen Kopmaz 47., Cem Kabalak 50. ve Umut Elber Yaraşır 58. oldular.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.