PARAT RİPOST ESKRİM MERKEZİ

İstanbul Çamlıca’da 2016 senesi başında kapılarını açan eskrim merkezimiz sahip olduğu fiziki şartlar ve donanım ile eskrimcilere verimli çalışma imkanı sunmaktadır.

Başta eskrimcilerin antrenmanlardan en üst düzeyde fayda sağlamaları ve akabinde de kullanıcıların konforlu ve hoş vakit geçirmeleri düşünülerek tasarlanan eskrim merkezimiz  Türk Eskrimini Geliştirme Vakfı ile birlikte yürütülen çalışmalar neticesinde Türk eskrimine kazandırılmıştır.

Merkezimizde 8 pistin yer aldığı eskrim alanı, ofis, kadın ve erkek soyunma odaları, kadın ve erkek tuvaletleri ile açık ve kapalı bekleme alanları mevcuttur.

Eskrim Alanı

Merkezimizde sadece eskrimcilerin kullanımına sunulan 240 m2 alana sahip eskrim alanı bulunmaktadır. Bu alanda her biri Favero marka elektronik sinyalizasyon aletleri ile donatılmış 8 adet eskrim pisti yer alır. Eskrim alanının zemini Geoplast firmasının Gripper ürünü ile kaplanmıştır.

Geniş alanı, yüksek tavanı, kolonsuz yapısı ve sahip olduğu pist sayısı ile rahat bir çalışma imkanı sunan eskrim alanımızda bir antrenman periyodu içerisinde 20-25 sporcu rahatlıkla verimli bir biçimde çalışabilmektedir.

Soyunma odalarının ve bekleme alanının bulunduğu bölümler eskrim alanı ile parmaklık vasıtasıyla ayrılmıştır. Bu sayede eskrimci olmayanaların eskrim alanına girişi engellendiği gibi gerekli güvenlik sağlanabilmekte ve çalışmalar merkezin diğer alanlarından rahatlıkla izlenebilmektedir.

Tarihimiz Bizim İçin Önemli!

Sporcularımızın ve merkezimizi ziyaret edenlerin eskrim tarihimizi biraz daha yakından tanımaları maksadıyla eskrim alanımızdaki pistlerin her birine bugün hayatta olmayan eskrimci dost ve büyüklerimizin isimleri verilmiştir. Bu kişiler; gerek Parat Ripost’un bugün var olmasında rol oynamış gerekse Türk eskrimine önemli hizmetlerde bulunmuşlardır.

Merkezimizde alfabetik olarak sıralayacak olursak; Andaç Güzel Pisti, Fuat Balkan Pisti, Halet Çambel Pisti, Merih Sezen Pisti, Rıdvan Bora Pisti, Rıza Arseven Pisti, Sait Tayla ve Seyyid Mısırlı Pisti yer almaktadır.

Bu pistlere dileyenler sponsor olarak kulübümüze destek olabilmektedirler. Pist Sponsorluğu hakkında detaylı bilgi almak için kulübümüz ile iletişime geçebilirsiniz.

Teknoloji Desteği

Eskrim merkezimizde çağın sunduğu teknolojiler kullanılarak çalışmaların daha verimli hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Eskrim alanındaki barkovizyona antrenmanlar esnasında çekilen maç görüntüleri eş zamanlı olarak yansıtılabilmektedir. İstendiğinde bu görüntüler ağır çekim olarak tekrar tekrar izlenebilmekte ve sporcular ile birlikte gerekli analizler yapılabilmektedir.

Merkezde, Fencing Time‘nin müsabaka yönetim yazılımı mevcuttur. Bu yazılım sayesinde antrenmanlarda zaman kaybetmeden turnuvalar düzenlemek, her ay organize edilen Parat Ripost Dostluk Turnuvası’nın sağlıklı bir biçimde idaresini sağlamak mümkün olmaktadır. Turnuvaların canlı sonuçları bekleme alanımızdaki televizyon ekranına ve internete aktarılabilmektedir.

Eskrim merkezimiz ayrıca ses sistemi ile de donatılmıştır. Ses sistemi sayesinde antrenmanların ısınmaya ayrılan bölümleri müzik eşliğinde yapılabilmekte ve böylece sporcuların motivasyonlarının arttırılması sağlanmaktadır.