Eskrimci Programı

Eskrimci Programı; İlk Adım Programı’nı veya Başlangıç Programı’nı tamamlamış ya da daha evvel eskrim yapmış olan ve becerilerini yenilemek isteyen 8-13 yaş arasındaki sporcular içindir. Bu program kapsamındakiler müsabakaya katılmak için gerekli temel bilgi ve birikime sahiptirler.

Bu programdaki sporcular karşılıklı egzersizler ve maçlar yaparak eskrime yönelik becerilerini geliştirirler. Eskrimci Programı’nın başlıca çalışma alanları şunlardır:

  • El ve ayak kullanımının geliştirilmesi
  • Mesafe kontrolü ve zamanlamanın geliştirilmesi
  • Tekniğin geliştirilmesi
  • Dayanıklılık, hız ve güç gibi fizik kondisyonun geliştirilmesi
  • Eskrim kurallarının öğrenilmesi
  • Eskrim taktik ve stratejilerinin öğrenilmesi
  • Turnuva sporcusu olunmasının sağlanması

Gerekli Malzemeler

Eskrimci Programı’ndaki sporcuların tüm eskrim malzemelerine sahip olmaları gerekir. Malzemeler PARAT RİPOST ESKRİM AKADEMİSİ’nin mağazasından satın alınabilir.

Programın Süresi

Eskrimci programı 12 boyunca devam eden senelik bir programdır. Bu programdaki sporcular Yıldızlar (14-17 yaş) yaş grubuna geçmeleriyle birlikte Performans Programı’na dahil edilirler.

Bu programda sporculara kış döneminde haftada 5 gün (5 antrenman), yaz döneminde ise haftada 6 gün (9-10 antrenman) yapma imkanı sunulur.

Kış döneminde hafta içinde ve hafta sonunda yapılan çalışmaların süresi 1,5 saattir.

Eskrimci Programı, sporcuların gelecekte başarılı birer eskrimci olabilmelerinde önemli rol oynar. Programdan optimum verim alınabilmesi için devamlılık göstermek, düzenli olarak grup çalışmalarına katılmak ve turnuvalara iştirak ederek müsabaka tecrübesi edinmek gerekmektedir.

Çalışma Gün ve Saatleri

Kış döneminde çalışmalar Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 17:00 – 18:30 arasında, Cumartesi ve Pazar günleri ise 11:00 – 12:30 arasında yapılmaktadır. Yaz dönemine ait program her sene Haziran a ayında yrıca ilan edilir.

Programın Fiyatı

Programın fiyatı aylık 500 TL’dir.

Farklı ödeme seçenekleri ile %20’ye varan indirim imkanı sunulmaktadır. Ödeme ve indirim seçenekleri ile ilgili olarak “Fiyatlar” sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.