Parat Ripost Spor Kulübü Derneği

Adres: Ferah Mah. Ferah Yolu Sokak No: 6/4 Büyük Çamlıca Üsküdar İstanbul
Tel: (0532) 254 90 45
Tel: (0216) 523 76 27
Faks: (0216) 523 76 27
E-Posta: info@paratripost.org

Banka Hesap Bilgileri

Banka: Yapı Kredi Bankası
Şube: Kozyatağı (645)
Hesap Numarası: 46439464
IBAN: TR52 0006 7010 0000 0046 4394 64

Harita

İletişim Formu

İletişim formunu kullanarak Parat Ripost Akademi ile iletişime geçebilir, tüm öneri ve sorularınızı iletebilirsiniz. Ekibimiz, konu ile ilgili olarak en kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapacaktır.

Ad Soyad (gerekli)

E-Posta Adresi (gerekli)

Telefon Numarası

Konu

Mesajınız


Ulaşım Bilgileri

Parat Ripost Akademi’ye araba ile gelirken farklı yol alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Altunizade’ye 3,5 km mesafede yer alan akademimize Kısıklı’dan Kısıklı Büyük Çamlıca Caddesi’ni kullanarak, Ferah Mahallesi’nin içinden Ferah Caddesi’ni kullanarak, Ümraniye tarafından Bosna Bulvarı’nı kullanarak ve Beylerbeyi’nden de Beylerbeyi Çamlıca Caddesi’ni kullanarak ulaşabilirsiniz.

Akademimiz, Çamlıca’da yapılmakta olan Çamlıca Cami ile aynı sokak üzerinde yer almaktadır.

Kısıklı'dan Ulaşım

Acıbadem, Altunizade, Üsküdar, Boğaziçi Köprüsü yönünden gelecek olanlar Altunizade’den Çamlıca yönüne doğru Kısıklı Caddesi’ni aldıktan sonra Kısıklı merkezindeki ışıklardan sola saparak Kısıklı Büyük Çamlıca Caddesi’ni takip etmelidirler.

Bu cadde ileride Tomruk Caddesi’ne dönüşür. Dileyenler Tomruk Caddesi’ni kesen sokaklardan biri olan Adile Naşit Sokağı’ndan sağa girerek kestirme yolu tercih edebilirler. Bu sayede yeni inşa edilen caminin çevresinden dönerek Ferah Yolu Sokağı’na ve de akademimizin yer aldığı 6 numaralı binaya ulaşabilirsiniz. Binamız sol tarafınızda kalacaktır.

Kestirme yolu kullanmak istemeyenler Tomruk Caddesi’nin Mehmet Akif Ersoy Caddesi ile kesiştiği köşede sağa sapabilir ve yaklaşık 800-1000 metre sonra Kartal Sokak’tan tekrar sağ yapabilirler. Kartal Sokak son bulduğunda Ferah Yolu Sokağı’na çıkmış olursunuz. Kartal Sokak’ın bitiminde sola sapıp 150 metre ilerlediğinizde binamız solunuzda kalacaktır.

Ferah Mahallesi'nden Ulaşım

Hangi güzergahtan geliyorsanız gelin Ferah Mahallesi’nden Parat Ripost Akademi’ye ulaşmanız mümkündür. Acıbadem, Altunizade, Üsküdar, Boğaziçi Köprüsü yönünden gelecek olanlar bu rotayı tercih edebilirler. Öte yandan Şile Otoyolu altında yer alan Bulgurlu kavşağında metro ve tünel inşaatı yapıldığından bu kavşağı kullanacak olanların Bosna Bulvarı alternatifini değerlendirmelerini tavsiye ederiz.

Ulaşım için Ferah Mahallesi’ni kullanacak olanlar Altunizade’den Çamlıca yönüne doğru giden Kısıklı Caddesi’ni kullanabilirler. Kısıklı Caddesi daha sonra Alemdağ Caddesi olur. Alemdağ Caddesi üzerinde ilerlerken Ferah Mahallesi tabelasını takip ederseniz Ferah Caddesi’ne ulaşırsınız. Ferah Caddesi üzerinde hiç bir yere sapmadan ilerlerseniz cami inşaatının da yer aldığı Çamlıca Tepesi’ne ulaşırsınız.

Ferah Caddesi, Ferah Mahallesi Muhtarlığı’nın ve minibüs duraklarının yer aldığı bu göbekten sonra Ferah Yolu Sokağı’na dönüşür. Cami inşaatı solunuzda, Gazi Mustafa Altıntaş İlköğretim Okulu da sağınızdan kalacak şekilde 200 metre ilerlerseniz Parat Ripost Akademi sağ tarafınızda kalacaktır.

Bosna Bulvarı'ndan Ulaşım

Özellikle Ataşehir, Çekmeköy, Ümraniye ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yönünden gelenler bu güzargahı tercih edebilirler. Şile Otoyolu’ndan gelip Bulgurlu çıkışından çıktığınızda ulaşacağınız kavşakta Namazgah tabelasını takip ederek sağa sapınız. Daha sonra ilk ışıklardan sola sapıp Alemdağ Yan Yolu’nu almış olursunuz. Bu yolun sonunda ışıklardan sola saparak Bosna Bulvarı’na çıkarsınız.

Bosna Bulvarı’nda yaklaşık 1,5 km ilerledikten sonra sağınıza Çağrı Market gelecektir. Bu noktada yer alan ışıklardan sola saparak Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ne giriniz. Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde 500 m ilerledikten sonra “u” dönüşü yapın ve ilk sağ olan Masal Sokağı’na girin. Masal Sokağı’nı yukarı doğru takip ettiğinizden sokağın sonunda binamız sol tarafınızda kalacaktır.

Beylerbeyi'nden Ulaşım

Sahil tarafından Parat Ripost Akademi’ye gelecek olanlar Beylerbeyi’nin merkezinden yukarı çıkan Beylerbeyi Çamlıca Caddesi’ni kullanabilirler. Bu cadde daha sonra Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ne dönüşecektir.

Mehmet Akif Ersoy semtine ulaştıktan sonra Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ni sağ taraftan kesen Kartal Sokak’tan sağa sapabilirsiniz. Kartal Sokak son bulduğunda Ferah Yolu Sokağı’na çıkmış olursunuz. Kartal Sokak’ın bitiminde sola sapıp 150 metre ilerlediğinizde binamız solunuzda kalacaktır.

Parat Ripost Akademi’ye toplu ulaşım araçlarını kullanarak gelmek son derece kolaydır.

Otobüs Kullanarak

Üsküdar’dan kalkıp Beylerbeyi üzerinden gelen 15C Üsküdar – Ferah Mahallesi otobüslerinin Ferah Mahallesi’ndeki son durağı ve Kadıköy’den kalkıp Altunizade üzerinden gelen 14F Kadıköy – Küplüce otobüslerinin yolcu indirip bindirdiği durak akademimizin yer aldığı binanın önündedir.

Minibüs Kullanarak

Parat Ripost Akademi’nin bulunduğu bölgeye Üsküdar’dan Ferah Mahallesi minibüsleri ile ulaşmak mümkündür. Minibüslerin son durağı, akademimize 200 metre mesafede olan, Ferah Mahallesi Muhtarlığı’nın da yer aldığı meydandadır. Bu noktada minibüsten indikten sonra cami inşaatını solunuzda, Gazi Mustafa Altıntaş İlköğretim Okulu da sağınızdan kalacak şekilde 200 metre yürürseniz akademimize ulaşmış olursunuz. Akademimizin yer aldığı bina sağ tarafınızda kalacaktır.