Sinan Kuram Kimdir?

Sinan Kuram; 1998 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiş ve 9 yaşında eskrime başlamıştır. Sporculuk kariyerinde ulusal ve uluslararası alanda önemli dereceler elde etmiştir. Lise eğitimini Özel MEF Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimi için Almanya’ya gitmiştir. 2019’da Türkiye’ye dönmüş ve kendisini yetişten antrenörü Can Aydın’ın yanında Parat Ripost Akademi bünyesinde antrenör olarak çalışmaya başlamıştır. 2022 senesinde kulübü devralmıştır ve halen başantrenör olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Sporculuk Geçmişi

Sinan Kuram; eskrime 2007 senesinde TED Spor Kulübü’nde Flöre branşı ile başlamıştır. Flöreci olarak Özlem Ezinler ile çalışmıştır. Bu branşta Minikler kategorisinde çeşitli Türkiye ve uluslararası dereceler elde etmiştir.

Eskrim yaşantısını 2010 yılından sonra Altınyurt Spor Kulübü’nde sürdüren Sinan Kuram, bu kulüp çatısı altında Kılıç branşına başlamıştır. Kılıççı olarak sırası ile Batuhan Sarsılmaz ve Can Aydın ile çalışmış ve 2011-2013 seneleri arasında Milli Takım düzeyinde ülkemizi temsil etmiştir.

Antrenörlük Geçmişi

Sinan Kuram; 2019 senesinde Almanya’dan Türkiye’ye dönmüş ve aynı sene Antrenör Belgesi alarak Parat Ripost Spor Kulübü’nde antrenörlüğe başlamıştır. Bu kulüpte çalıştırdığı eskrimciler ulusal ve uluslararası müsabakalarda birçok madalya kazanmış ve Milli Takım düzeyinde ülkemizi temsil ederek Avrupa Kupaları’nda madalyalar elde etmişlerdir.

Aynı zamanda Eskrim Hakemi olan ve antrenörlük kariyerine devam eden Sinan Kuram, Parat Ripost Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

İletişim

Cep: (0533) 266 39 09
E-Posta: sinan.kuram@yahoo.com
Instagram: sinankuram