Başlangıç Programı

Başlangıç Programı 8 yaşından küçük çocuklar için özel olarak hazırladığımız bir programdır. Ülkemizde ilk ve tek olan bu program ile çocukların eskrim ile tanışması, genel ve eskrime özel sportif becerilerini erken yaşta geliştirmeye başlamaları sağlanır.

Bu Program bir anlamda eskrime ön hazırlık niteliğindedir. Program kapsamında katılımcılar eskrim ile tanışır ve eskrim yapabilmek için gerekli olan temel unsurları öğrenip geliştirirler.

Başlangıç Programı’ndan eğitim görmüş olan çocuklar 8 yaşını doldurup lisanslı bir eskrimci olma çağına geldiklerinde direkt olarak Eskrimci Programı’na dahil edilirler.

Bu program ile çocukların şunları öğrenmeleri sağlanır:

  • Temel el-ayak-göz koordinasyonu
  • Temel mesafe ve zamanlama kontrolü
  • Temel eskrim teknikleri
  • Eskrim görgü kuralları
  • Güvenlik kuralları ve sportmenlik

Gerekli Malzemeler

Bu programın başlangıcında tüm eskrim malzemeleri PARAT RİPOST ESKRİM AKADEMİSİ tarafından sağlanır. Çalışmalara şort/eşofman altı, t-shirt ve temiz bir spor ayakkabısı ile gelmek yeterlidir. Katılımcılar program süresi içerinde isteğe bağlı olarak kendi eskrim malzemelerini temin edebilirler.

Başlangıç Programını tamamlayarak bir üst program olan Eskrimci Programı’na geçiş yapacak olanların tüm eskrim malzemelerine sahip olmaları gerekmektedir.

Programın Süresi

Başlangıç Programı kapsamında okulların açık olduğu Eylül-Temmuz ayları arasındaki kış döneminde Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada 1 saatlik 2 çalışma yapılmaktadır. Program, katılımcıların 8 yaşını doldurup lisanslı birer eskrimci olabilecek çağa erişincelere dek devam eder.

Çalışma Gün ve Saatleri

Kış döneminde çalışmalar Cumartesi ve Pazar günleri 15:00 – 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Programın Fiyatı

Programın fiyatı aylık 400 TL’dir.