parat-ripost-alanya-genc-buyuk-acik-2016

Alanya’da Tecrübe İçin Piste Çıktık

Sporcularımız 22-25 Eylül 2016 tarihileri arasında Antalya’nın Alanya ilçesinden düzenlenen Gençler ve Büyükler Açık Turnuva’da piste çıktı.

5 kız ve 3 erkek olmak üzere toplam 8 sporcudan oluşan ekibimizde 2’si Gençler kategorisinde 6’sı ise Yıldızlar yaş grubunda yarışan eskrimciler yer aldı. Yıldızlar yaş grubundaki sporcularımız gerek tecrübe edinmek gerekse kendi klasmanlarındaki hanelerine puan ekleyebilmek için mücadele etti.

Turnuvanın ilk gününde Büyükler Erkek Kılıç müsabakaları oynandı. Batuhan Aktaş piste çıkan tek sporcumuz oldu. İlk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde eden sporcumuz 16. sırada tur atladıktan sonra 32’lik tabloda Kastamonu Kastamonu Eskrim Spor Kulübü’nden Alperen Aydınözü’nü 15-12 yenerek 3. tura ilerledi. Batuhan Aktaş 16’lık tabloda karşı karşıya geldiği Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Muhammed Anasız’a 15-8 yenilerek elendi ve 15. sırada turnuvayı tamamladı.

Alanya’daki müsabakalara ikinci gün Büyükler kategorisinde oynanan Kadınlar Kılıç branşı ile devam edildi. Bu branşta 4 sporcumuz mücadele etti.

İlk turdaki tüm maçlarını kazanan Zeynep Özörnek 3. sırada tur atladı. Sporcumuz 32’lik eleme tablosunu maç oynamadan geçtikten sonra 16’lık tabloda Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Sevgi Er’e 15-10’luk skor ile yenilmekten kurtulamadı ve 9. sırada kendine yer buldu.

İlk turda 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet alan Maya Ataç Kurtulmuş 10. olarak ikinci tura yükseldi. 32’lik tabloyu maç oynamadan geçen Maya Ataç Kurtulmuş 16’lık tabloda Bursa Ferdi sporcusu Melis Doğan’a 15-13’lük skor ile mağlup oldu. Sporcumuz bu sonucun ardından müsabakaları 13. sırada tamamladı.

İkinci tura yükselen bir diğer sporcumuz ise Begüm Su Baltacıoğlu oldu. İlk turda elde ettiği tek galibiyet ile tur atlayan eskrimcimiz 18. sıradan yerleştiği direkt eleme tablosunda ilk 16 arasına girebilmek için Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Beste Hazal Güreş ile karşı karşıya geldi. Maçı 15-14 kaybeden Begüm Su Baltacıoğlu 18. oldu.

Aynı gün ter döken diğer sporcumuz Naz Baykal ilk turda turnuvaya veda ederken kendine 21. sırada yer buldu.

Açık Turnuva’nın son iki gününde Gençler kategorisinde madalya mücadelesi verildi. Gençler programının ilk gününde erkekler, ikinci gününde ise kızlar piste çıktı.

Gençler Erkek Kılıç branşında iki sporcumuz mücadele etti. Hem Deniz Ali Özgen hem de Mehmet Efe Ümit ilk turu 3’er galibiyet ve 3’er mağlubiyet ile geride bıraktı.

17. sırada tur atlayan Deniz Ali Özgen 32’lik tabloda İzmir Ferdi sporcusu Kağan Kavak’ı 15-9 yendikten sonra 16’lık tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Alp Ege Koç’a 15-7 mağlup oldu ve 14. oldu.

Mehmet Efe Ümit ise ikinci tura 19. sırada ilerledi. 32’lik tabloda Ankara Kılıç Gençlik ve Spor Kulübü’nden Hüseyin Adil Aytaç ile karşı karşıya gelen Mehmet Efe Ümit maçı 15-11 kaybederek elendi. Sporcumuz 21. sırayı aldı.

Alanya’da son gün Gençler kategorisinde kızlar piste çıktı. 5 eskrimcimizin ter döktüğü müsabakalar sonunda Maya Ataç Kurtulmuş çeyrek final oynadı.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turu 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile geçip direkt eleme tablosuna 4. sıradan yerleşti. Sporcumuz 32’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 16’lık tabloda Bursa Ferdi sporcusu Melis Doğan’ı 15-11’lik skor ile eleyerek adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek finalde İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Deniz Selin Ünlüdağ’a 15-6 yenilerek elenen sporcumuz 6. oldu.

Müsabakalarda tur atlayan bir diğer sporcumuz ilk turda 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde eden Zeynep Özörnek oldu. Sporcumuz 32’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 16’lık tabloda İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Deniz Selin Ünlüdağ’a 15-10 mağlup oldu. Zeynep Özörnek bu sonucun ardından  12. sırada kendine yer buldu.

Müsabakalarda mücadele eden ve ilk turda elenen diğer sporcularımızdan Naz Baykal 19., Ayşe Naz Kermooğlu 21. ve Begüm Su Baltacıoğlu da 22. oldular.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit