parat-ripost-alanya-genc-buyuk-acik-2016

Alanya’da Tecrübe İçin Piste Çıktık

Sporcularımız 22-25 Eylül 2016 tarihileri arasında Antalya’nın Alanya ilçesinden düzenlenen Gençler ve Büyükler Açık Turnuva’da piste çıktı.

5 kız ve 3 erkek olmak üzere toplam 8 sporcudan oluşan ekibimizde 2’si Gençler kategorisinde 6’sı ise Yıldızlar yaş grubunda yarışan eskrimciler yer aldı. Yıldızlar yaş grubundaki sporcularımız gerek tecrübe edinmek gerekse kendi klasmanlarındaki hanelerine puan ekleyebilmek için mücadele etti.

Turnuvanın ilk gününde Büyükler Erkek Kılıç müsabakaları oynandı. Batuhan Aktaş piste çıkan tek sporcumuz oldu. İlk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde eden sporcumuz 16. sırada tur atladıktan sonra 32’lik tabloda Kastamonu Kastamonu Eskrim Spor Kulübü’nden Alperen Aydınözü’nü 15-12 yenerek 3. tura ilerledi. Batuhan Aktaş 16’lık tabloda karşı karşıya geldiği Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Muhammed Anasız’a 15-8 yenilerek elendi ve 15. sırada turnuvayı tamamladı.

Alanya’daki müsabakalara ikinci gün Büyükler kategorisinde oynanan Kadınlar Kılıç branşı ile devam edildi. Bu branşta 4 sporcumuz mücadele etti.

İlk turdaki tüm maçlarını kazanan Zeynep Özörnek 3. sırada tur atladı. Sporcumuz 32’lik eleme tablosunu maç oynamadan geçtikten sonra 16’lık tabloda Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Sevgi Er’e 15-10’luk skor ile yenilmekten kurtulamadı ve 9. sırada kendine yer buldu.

İlk turda 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet alan Maya Ataç Kurtulmuş 10. olarak ikinci tura yükseldi. 32’lik tabloyu maç oynamadan geçen Maya Ataç Kurtulmuş 16’lık tabloda Bursa Ferdi sporcusu Melis Doğan’a 15-13’lük skor ile mağlup oldu. Sporcumuz bu sonucun ardından müsabakaları 13. sırada tamamladı.

İkinci tura yükselen bir diğer sporcumuz ise Begüm Su Baltacıoğlu oldu. İlk turda elde ettiği tek galibiyet ile tur atlayan eskrimcimiz 18. sıradan yerleştiği direkt eleme tablosunda ilk 16 arasına girebilmek için Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Beste Hazal Güreş ile karşı karşıya geldi. Maçı 15-14 kaybeden Begüm Su Baltacıoğlu 18. oldu.

Aynı gün ter döken diğer sporcumuz Naz Baykal ilk turda turnuvaya veda ederken kendine 21. sırada yer buldu.

Açık Turnuva’nın son iki gününde Gençler kategorisinde madalya mücadelesi verildi. Gençler programının ilk gününde erkekler, ikinci gününde ise kızlar piste çıktı.

Gençler Erkek Kılıç branşında iki sporcumuz mücadele etti. Hem Deniz Ali Özgen hem de Mehmet Efe Ümit ilk turu 3’er galibiyet ve 3’er mağlubiyet ile geride bıraktı.

17. sırada tur atlayan Deniz Ali Özgen 32’lik tabloda İzmir Ferdi sporcusu Kağan Kavak’ı 15-9 yendikten sonra 16’lık tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Alp Ege Koç’a 15-7 mağlup oldu ve 14. oldu.

Mehmet Efe Ümit ise ikinci tura 19. sırada ilerledi. 32’lik tabloda Ankara Kılıç Gençlik ve Spor Kulübü’nden Hüseyin Adil Aytaç ile karşı karşıya gelen Mehmet Efe Ümit maçı 15-11 kaybederek elendi. Sporcumuz 21. sırayı aldı.

Alanya’da son gün Gençler kategorisinde kızlar piste çıktı. 5 eskrimcimizin ter döktüğü müsabakalar sonunda Maya Ataç Kurtulmuş çeyrek final oynadı.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turu 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile geçip direkt eleme tablosuna 4. sıradan yerleşti. Sporcumuz 32’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 16’lık tabloda Bursa Ferdi sporcusu Melis Doğan’ı 15-11’lik skor ile eleyerek adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek finalde İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Deniz Selin Ünlüdağ’a 15-6 yenilerek elenen sporcumuz 6. oldu.

Müsabakalarda tur atlayan bir diğer sporcumuz ilk turda 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde eden Zeynep Özörnek oldu. Sporcumuz 32’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 16’lık tabloda İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Deniz Selin Ünlüdağ’a 15-10 mağlup oldu. Zeynep Özörnek bu sonucun ardından  12. sırada kendine yer buldu.

Müsabakalarda mücadele eden ve ilk turda elenen diğer sporcularımızdan Naz Baykal 19., Ayşe Naz Kermooğlu 21. ve Begüm Su Baltacıoğlu da 22. oldular.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.