parat-ripost-buyukler-turkiye-sampiyonasi-istanbul-2016

Büyükler Türkiye Şampiyonası’nı Geride Bıraktık

Büyükler Türkiye Şampiyonası 28-30 Ekim tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi. Şampiyonada toplam 17 eskrimcimiz ter dökerken Beyza Köftecioğlu başarılı bir performans sergileyerek turnuvayı ilk 16 arasında noktaladı.

İlk turda 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde ederek 16. sırada tur atlayan Beyza Köftecioğlu 32’lik tabloda İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Çakıl Egenaz Kabul’ü 15-10 mağlup ederek ilk 16 arasına girdi. Sporcumuz 16’lık tabloda eşleştiği İstanbul TED Spor Kulübü’nden Ilgın Sarban’a 15-3 yenilerek elendi ve 16. oldu.

Kadınlar Kılıç branşında ilk turu geçmeyi başaran diğer sporcularımız 32’lik tabloda turnuvaya veda ettiler.

Bu sporcularımızdan Naz Baykal Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Yasemin Yeltekin’e 15-4, Ayşe Yağmur Ümit yine Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Büşra Nur Adalıoğlu’na 15-12, Ayşe Naz Kermooğlu Bursa Ferdi sporcusu Melis Sarıçam’a 15-2, Ela Alpagut Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Doğa Acar’a 15-3 ve Ezgi Koçer de yine Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Beyza Demiray’a 15-8 kaybederek elendiler.

Bu branşta piste çıkan sporcularımızdan Naz Baykal 22., Ayşe Yağmur Ümit 23., Ayşe Naz Kermooğlu 25., Ela Alpagut 26., Ezgi Koçer 28., Pınar Miray Şişik 29. ve Begüm Su Baltacıoğlu da 31. sırada kendilerine yer buldular.

Erkekler Kılıç branşındaki ferdi müsabakalarda mücadele eden sporcularımızdan Batuhan Aktaş, Mehmet Efe Ümit ve Ragıp Berent Öcek şampiyonayı ilk 32 arasında noktaladı.

Batuhan Aktaş ilk turda elde ettiği 4 galibiyet ve 2 mağlubiyetin ardından 18. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Kılıç Gençlik ve Spor Kulübü’nden Burak Bera Ağgez’e 15-9’luk skor ile mağlup olup 18. oldu.

Mehmet Efe Ümit ilk turda 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet aldı. Sporcumuz 20. sırada tur atlayıp 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Kılıç Gençlik ve Spor Kulübü’nden İbrahim Ahmed Acar’a 15-2 yenilerek elendi. Mehmet Efe Ümit şampiyonayı 20. sırada tamamladı.

Ragıp Berent Öcek ise ilk turda 2 galibiyet ve 4 mağlubiyet alarak 27. sırada ikinci tura yükseldi. Sporcumuz 64’lük tabloda İstanbul Ferdi sporcusu Ali Demirbilek’i 15-12 yendikten sonra 32’lik tabloda İstanbul TED Spor Kulübü’nden Çağlayan Nehir Fırat’a 15-7 mağlup olup kendine 27. sırada yer buldu.

Şampiyonada piste çıkan diğer erkek sporcularımızdan Sinan Par 34., Deniz Ali Özgen 35., Umut Elber Yaraşır 42., Efe Alpay 43. ve Cem Kabalak 47. oldular.

Büyükler Türkiye Şampiyonası’nın son gününde takım karşılaşmaları oynandı.

Kadınlar Kılıç branşında Ayşe Naz Kermooğlu, Ayşe Yağmur Ümit, Begüm Su Baltacıoğlu ve Beyza Köftecioğlu’ndan kurulu ekibimiz çeyrek finalde İstanbul TED Spor Kulübü’ne 45-42 mağlup olarak 5. olurken Batuhan Aktaş, Mehmet Efe Ümit, Ragıp Berent Öcek ve Sinan Par’dan oluşan erkek takımımız yine çeyrek finalde Kastamonu Eskrim Spor Kulübü’ne 45-25 kaybedip elendi ve 7. sırayı aldı.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.