parat-ripost-cilek-kupasi-2017
parat-ripost-cilek-kupasi-2017-hatice-eylül-surmen
parat-ripost-cilek-kupasi-2017-elburuz-uras-yildirim
parat-ripost-cilek-kupasi-2017-selin-ungan
parat-ripost-cilek-kupasi-2017-ensar-yigit-asirok
parat-ripost-cilek-kupasi-2017-sinan-par
parat-ripost-cilek-kupasi-2017-pinar-miray-sisik

Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik ve Sinan Par Altın Madalyaları Kimseye Bırakmadı

Karadeniz Ereğli’de 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde bu sene ikincisi düzenlenen Çilek Kupası’nda Minikler yaş grubunda piste çıkan sporcularımızdan Pınar Miray Şişik kızlarda, Sinan Par ise erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.

Turnuvanın son gününde Minikler kategorisinde oynanan müsabakalarda Kız Kılıç branşında mücadele eden Pınar Miray Şişik tüm rakiplerini geride bırakarak altın madalyaya ulaşmayı başardı.

Pınar Miray Şişik ilk turu mağlubiyet yüzü görmeden geride bırakıp 3. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda İstanbul TED Spor Kulübü’nden Ceren Atalar’ı 10-2, 16’lık tabloda Ankara Ferdi sporcusu Yağmur Erdağlı’yı 10-5 ve çeyrek finalde de bir diğer Ankara Ferdi sporcusu Sude Aksel’i 10-7 yenerek yarı finale yükseldi.

Yarı final maçında Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Tuğçe Rana Kaya’ya 10-6 üstünlük sağlamayı başaran Pınar Miray Şişik finalde de Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Begüm Alkaya’yı 10-8 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

75 eskrimcinin mücadele ettiği Minik Kız Kılıç branşında bir diğer madalya da Selin Ungan ile geldi. İlk turdaki tüm maçlarını sayı dahi vermeden kazanarak sıralamada 1. sırayı alan Selin Ungan, 64’lük tabloyu maç oynamadan geçti. Sporcumuz 32’lik tabloda Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Defne Lal Arıncak’ı 10-4 ve 16’lık tabloda da İstanbul Ferdi sporcusu Maya Kerkesir’i 10-9 yendikten sonra çeyrek finalde Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Begüm Alkaya’ya 10-7 yenilerek turnuvaya veda etti. Bu sonucun ardından 5. olan Selin Ungan madalyanın sahibi oldu.

Bu branşta piste çıkan diğer sporcularımızdan Ela Alpagut 9., Ezgi Koçer 13., Ela Güneş 37., Hatice Eylül Sürmen 48. ve Duru Kaya da 70. sırada turnuvayı tamamladılar.

Çilek Kupası’nda ikinci altın madalyamız Minik Erkek Kılıç branşında piste çıkan Sinan Par ile geldi.

Sinan Par ilk turu mağlubiyetsiz geride bırakıp direkt eleme tablosuna 4. sıradan yerleşip 128’lik tabloyu maç oynamadan geçti. 64’lük tabloda Karadeniz Ereğli Eskrim Spor Kulübü’nden Hüseyin Ergin’e 10-4 üstünlük sağlayan Sinan Par 32’lik tabloda sporcumuz Kerem Çağlayan’ı 10-5 ile saf dışı bıraktı. Sinan Par 16’lık tabloda Bursa Ferdi sporcusu Bora Takeş’i 10-4, çeyrek finalde Bursa Ferdi sporcusu Erkan Işık Bacak’ı 10-7, yarı finalde Bursa Ferdi sporcusu Murat Sarp Aşık’ı 10-5 ve finalde de bir diğer Bursa Ferdi sporcusu Kuzey Kümük’ü 10-4 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Kulübümüz böylelikle geçtiğimiz sene olduğu gibi Minik Erkek Kılıç branşında altın madalyayı kimseye bırakmamış oldu. Çilek Kupası’nda geçen sene de sporcularımızdan Egemen Kopmaz şampiyonluk yaşayarak altın madalyanın sahibi olmuştu.

122 eskrimcinin ter döktüğü Minik Erkek Kılıç branşında sporcularımızdan Ensar Yiğit Aşırok ise bronz madalya kazandı.

Ensar Yiğit Aşırok mağlubiyet yüzü görmediği ilk turun ardından 2. sırada bir üst tura yükseldi. Sporcumuz 128’lik tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından sırası ile 64’lük tabloda Ankara Bekir Yılmaz İÖO Gençlik ve Spor Kulübü’nden Onur Gözal’ı 10-3, 32’lik tabloda sporcumuz Deniz Derici’yi 10-4, 16’lık tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Koray Sevil’i 10-2 ve çeyrek finalde de sporcumuz Elburuz Uras Yıldırım’ı 10-5 yenerek yarı finale yükseldi. Ensar Yiğit Aşırok yarı finalde Bursa Ferdi sporcusu Kuzey Kümük’e 10-5 yenilerek elendi ve bronz madalyayı boynuna takan isim oldu.

Bu branştaki diğer madalyamız ise Elburuz Uras Yıldırım’dan geldi.

Elburuz Uras Yıldırım ilk turdaki tüm pul maçlarını kazanarak 10. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. Sporcumuz 128’lik tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 64’lük tabloda Zonguldak Ferdi sporcusu Eren Aslan’ı 10-1, 32’lik tabloda sporcumuz Mete Alp Duru’yu 10-4 ve 16’lık tabloda da Bursa Ferdi sporcusu Mehmet Batu Buladi’yi 10-3’lük skorlarla saf dışına ittikten sonra çeyrek finalde sporcumuz Ensar Yiğit Aşırok’a 10-5 yenilerek turnuvaya çeyrek finalde etmiş oldu. Elburuz Uras Yıldırım bu performansının ardından turnuvayı 6. sırada tamamlayarak madalya kazanan isimler arasında yer aldı.

Minik Erkek Kılıç’ta ter döken diğer sporcularımızdan Mete Alp Duru 23., Kerem Çağlayan 29., Deniz Derici 31., Melih Şener 37., Yıldırım Beyazıt Yontan 55., Kanat Cem Onat 62., Ahmet Yağız İkiz 64., Onat Şen 66., Işık Alaz Ülkü 71., Erk Demir Öztürkoğlu 76., Baybars Baltacıoğlu 88., Çağan Çakan 112., Orkun Yalçın Ungan 117. ve Demir Pekçetin 120. oldular.

Çilek Kupası’nın ilk gününde Süper Minikler kategorisinde Kılıç branşında oynanan müsabakalar sonunda tek madalya Hatice Eylül Sürmen’den geldi.

Hatice Eylül Sürmen ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 10. sırada üst tura yükseldi. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda İstanbul Anadolu Okçuluk ve Eskrim Spor Kulübü’nden Ayşe Didem Yeşim’i 8-4, 16’lık tabloda da Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Akya Güllü’yü 8-1 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Ankara Eskrim Spor Kulübü sporcusu Alara Çermen ile karşılaşan Hatice Eylül Sürmen maçı 8-5 kaybederek elendi ve turnuvayı 8. sırada tamamlayarak madalyanın sahibi oldu.

Süper Minik Kız Kılıç branşındaki diğer temsilcilerimizden Ela Güneş 10. ve Duru Kaya da 15. sırada kendilerine yer buldular.

Bu kategoride Kız Kılıç branşında olduğu gibi Erkek Kılıç branşında da 3 sporcumuz ilk 16 arasına girdi ancak eskrimcilerimiz 16’lık tablodaki maçlarında galibiyet elde edemediklerinden günü madalyasız tamamladılar.

Süper Minik Erkek Kılıç’ta Yıldırım Beyazıt Yontan 11., Onat Şen 15., Mete Alp Duru 16., Işık Alaz Ülkü 26., Baybars Baltacıoğlu 27., Kanat Cem Onat 35., Ahmet Yağız İkiz 47., Orkun Yalçın Ungan 72., Erk Demir Öztürkoğlu 74., Demir Pekçetin 82. ve Çağan Çakan da 84. sırada yer aldılar.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.