parat-ripost-ensar-yigit-asirok-kocaeli-2017

Ensar Yiğit Aşırok Kocaeli’de Türkiye Şampiyonluğuna Uzandı

Ortaokullar ve Liseler Arası Türkiye Şampiyonası 18-21 Mart 2017 tarihleri arasında Kocaeli’de düzenlendi. Kulübümüzden 11 eskrimcinin ter döktüğü şampiyonada sporcumuz Ensar Yiğit Aşırok turnuvayı şampiyonlukla noktaladı.

İTÜ Geliştirme Vakfı Beylerbeyi Özel Ortaokulu’nu temsil eden sporcumuz Ensar Yiğit Aşırok, Ortaokullu Yıldızlar kategorisindeki ilk tur maçlarında 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 13. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük direkt eleme tablosunu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Manisa Şehitler Ortaokulu’ndan Sezer Özcan’ı 15-1 ve 16’lık tabloda da Adıyaman Atatürk Ortaokulu’ndan Muhammet Öztürkler’i 15-10 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.

Ensar Yiğit Aşırok çeyrek finalde Ankara Özel Genç Ata Ortaokulu’ndan Ali Sami Yaldızbaş’ı ve yarı finalde de yine Ankara’dan TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokulu öğrencisi Ahmet Turgut Taflan’ı 15-14’lük skorlarla turnuvanın dışına iterek adını finale yazdırdı. Final maçında da Bursa Özel Emine Örnek Ortaokulu’ndan Murat Sarp Aşık’ı 15-12 mağlup eden Ensar Yiğit Aşırok altın madalyanın sahibi oldu.

Aynı kategoride mücadele eden sporcularımızdan Özel Acıbadem Bilim Doğa Ortaokulu’nu temsil eden Ahmet Ertuğrul Efe Yontan çeyrek final oynayarak 5. olurken Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Ortaokulu öğrencisi Efe Alpay 10., Özel Üsküdar SEV Ortaokulu öğrencisi Egemen Kopmaz 12. ve Özel Ümraniye Sevinç Ortaokulu öğrencisi Elburuz Uras Yıldırım da 18. sırayı aldı.

Ortaokullu Yıldızlar Kız Kılıç branşında Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Ortaokulu’nda okuyan sporcumuz Ayşe Yağmur Ümit çeyrek final oynayan bir diğer eskrimcimiz oldu. Sporcumuz çeyrek final maçında Bursa Osmangazi Ortaokulu’ndan Delfinsu Aydoğan’a 15-14 mağlup olarak şampiyonaya veda etti. Ayşe Yağmur Ümit bu sonucun ardından 5. sırada kendine yer buldu.

Şampiyonanın Liseli Gençler kategorisinde de 3 kız ve 2 erkek olmak üzere 5 eskrimcimiz mücadele etti.

Gençler Kız Kılıç branşında piste çıkan sporcularımızdan Özel Sezin Lisesi’ni temsil eden Begüm Su Baltacıoğlu ve Kadıköy Anadolu Lisesi’ni temsil eden Beyza Köftecioğlu çeyrek finalde şampiyonaya veda eden isimler oldular. Begüm Su Baltacıoğlu 7. sırayı alırken Beyza Köftecioğlu 8. sırada şampiyonayı tamamladı. Aynı branşta ter döken diğer sporcumuz Özel Saint Joseph Fransız Lisesi öğrencisi Maya Ataç Kurtulmuş ise 14.’lük ile yetindi.

Bu kategorideki Erkekler Kılıç müsabakalarında kulübümüz sporcularımız 32’lik tablonun ilerisine geçemediler. Özel Alman Lisesi öğrencisi Deniz Ali Özgen 18. sırada kendine yer bulurken Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi adına yarışan Mehmet Efe Ümit 23. sırada yer aldı.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.
Yıldızlar Kategorisinde Güzel Günler Bizi Bekliyor
18-19 Kasım 2017 tarihlerinde Samsun'da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımızın ortaya koydukları performans ve elde ettikleri dereceler yüzümüzü güldürdü.
Sofya’da Erken Veda
Yıldızlar yaş grubunda sezon sonunda düzenlenecek Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda geçtiğimiz sezon olduğu gibi Milli Takım'da yer alarak ülkemizi temsil etmek isteyen Maya Ataç Kurtulmuş, Sofya'da düzenlenen Avrupa Circuit turnuvasında hedefinin uzağında kaldı.
Meylan’da 3 Sporcumuzla Puan Kovaladık
14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Fransa'nın Meylan kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasında Kız Kılıç branşında Ayşe Yağmur Ümit ve Maya Ataç Kurtulmuş, Erkek Kılıç'ta ise Sinan Par piste çıkarak puan kovaladı.
Şehzadeler Kentinden İkisi Altın Yedi Madalyayla Döndük
7-8 Ekim 2017 tarihlerinde Manisa'da Süper Minikler ve Minikler kategorilerinde düzenlenen Şehzadeler Kenti Açık Turnuvası'nda mücadele eden sporcularımız ikisi altın olmak üzere toplam yedi madalyayla sezona iyi bir başlangıç yaptı.
Maya Ataç Kurtulmuş Circuit Sezonunu Gödöllö’de Açtı
Milli sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş kendisi için sezonun ilk Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olan Gödöllö'de piste çıktı.
Köftecioğlu ve Ümit Büyükler Açık’ta Ter Döktü
Ankara'da 23-24 Eylül 2017 tarihlerinde düzenlenen Büyükler Açık turnuvasında sporcularımız Beyza Köftecioğlu ve Mehmet Efe Ümit mücadele etti.
Sporcularımızdan Yıldızlar ve Gençler Açık Turnuva’da 4 Çeyrek Final
6-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara'da Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde düzenlenen Açık Turnuva'da piste çıkan sporcularımız 4 çeyrek final oynadı.
Yeni Sezona Romanya’da Hazırlandık
2017-2018 eskrim sezonu hazırlıklarının bir bölümünü Romanya'nın Yaş kentinde 21-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenen kampa katılarak gerçekleştirdik.
Minik Kız Kılıç Takımımız Türkiye Şampiyonu
12-18 Haziran 2017 tarihlerinde Eskişehir'in ev sahipliğinde düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası'nda Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan'ın yer aldığı Minik Kız Kılıç takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
Pınar Miray Şişik Burgas Cup’ta da Zirveye Çıktı
09-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Burgas kentinde organize edilen Burgas Cup'ta mücadele eden Pınar Miray Şişik, U12 yaş grubunda şampiyon olurken sporcularımız turnuvayı 4 madalyayla tamamladı.
Büyükler Federasyon Kupası’nda 6 Sporcumuz Mücadele Etti
27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası'nda kulübümüzden 6 sporcu piste çıktı.
Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik ve Sinan Par Altın Madalyaları Kimseye Bırakmadı
Karadeniz Ereğli'de 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde bu sene ikincisi düzenlenen Çilek Kupası'nda Minikler yaş grubunda piste çıkan sporcularımızdan Pınar Miray Şişik kızlarda, Sinan Par ise erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.
Atatürk Gençlik Kupası’nda Gümüş Madalya Maya’nın Oldu
TED Spor Kulübü tarafından İstanbul'da 19 Mayıs 2017 tarihinde Yıldızlar kategorisinde düzenlenen 4. Atatürk Gençlik Kupası'nda sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazandı.
Uluslararası Çocuk Kupası’nda Çifte Şampiyonluk Yaşadık
24-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Kupası'nda hem kızlarda hem de erkekler de takım halinde şampiyon olurken ferdi müsabakalarda ikisi gümüş olmak üzere 5 madalya kazandık.