parat-ripost-izmir-2016-ceyrek-final-maya-atac-kurtulmus

Gençler Türkiye Şampiyonası’nda Çeyrek Final Gördük

Geçtiğimiz hafta sonu İzmir’de düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası’na katılan sporcularımızdan Maya Ataç Kurtulmuş çeyrek final oynama başarısı göstererek şampiyonayı 8. sırada tamamladı.

6 kız ve 4 erkek olmak üzere toplam 10 eskrimci ile mücadele ettiğimiz Gençler Türkiye Şampiyonası’nın ilk gününde Kızlar Kılıç branşında ferdi müsabakalar oynandı.

İlk gün piste çıkan Maya Ataç Kurtulmuş, halen içinde bulunduğumuz sezon ile birlikte Yıldızlar kategorisinde 3 sezon daha ter dökecek olmasına rağmen bir üst yaş grubu olan Gençler kategorisindeki Türkiye Şampiyonası’nda çeyrek final oynayarak iyi bir performans ortaya koydu.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turda 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet alıp 26. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 32’lik tabloda direkt eleme tablosuna 7. sıradan yerleşen İstanbul Ferdi sporcusu Elif Özkurt’u 15-9 mağlup ederek ilk 16 arasına girdi. 16’lık tabloda da Ankara Başkent Eskrim Spor Kulübü’nden Beray Su Karakoç’u 15-11’lik skor ile yenen Maya Ataç Kurtulmuş adını çeyrek finale yazdırdı.

Çeyrek finalde İstanbul Ferdi sporcusu Fatma Zehra Köse ile eşleşen Maya Ataç Kurtulmuş maçı 15-8 kaybederek elendi ve şampiyonayı 8. sırada tamamladı. Sporcumuz bu sonuçla elde ettiğin puan sayesinde Yıldızlar Türkiye Sıralaması’nda bir basamak ilerleyerek 5. sıraya yükseldi.

Aynı branşta mücadele eden sporcularımızdan Beyza Köftecioğlu şampiyonaya 16’lık tabloda veda eden isim oldu.

Beyza Köftecioğlu ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde ederek 12. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Başkent Eskrim Spor Kulübü’nden Tuyan Çalık’ı 15-4 mağlup etti. Beyza Köftecioğlu çeyrek finale yükselmek için karşı karşıya geldiği Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Beyza Demiray’a 15-9 yenilerek elendi ve 11. sırada kendine yer buldu.

Kızlar Kılıç branşındaki diğer sporcularımızdan Begüm Su Baltacıoğlu 24., Zeynep Özörnek 25., Ayşe Naz Kermooğlu 30., Ayşe Yağmur Ümit 31. ve Naz Baykal 45. sırada şampiyonayı tamamladılar.

Gençler Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde erkek kılıççılarımız piste çıktı. Müsabakalar sonunda sporcularımızdan Mehmet Efe Ümit 24., Batuhan Aktaş 26., Deniz Ali Özgen 38. ve Ege Egeli 45. sırada kendilerine yer buldular.

İzmir’in Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası son gün oynanan takım karşılaşmalarının ardından sona erdi.

Kulübümüz Kızlar Kılıç branşında 2 takım ile mücadele etti. Begüm Su Baltacıoğlu, Beyza Köftecioğlu, Maya Ataç Kurtulmuş ve Zeynep Özörnek’ten kurulu Parat Ripost A Takımı çeyrek finalde Ayşe Naz Kermooğlu, Ayşe Yağmur Ümit ve Naz Baykal’dan oluşan Parat Ripost B Takımı ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 45-28 kazanan A Takımımız yarı finale ilerledi.

Parat Ripost A Takımı’nın yarı finaldeki rakibi Bursa oldu. Maçı 45-27 kaybeden ekibimiz üçüncülük maçında da pistten Eskişehir Demirspor Kulübü’ne karşı 45-38 mağlubiyetle ayrılıp şampiyonayı 4. sırada tamamladı.

Erkekler Kılıç branşında takım karşılaşmalarında ferdi müsabakalarda talihsiz bir sakatlık yaşayan sporcumuz Ege Egeli’den yoksun çıkan Batuhan Aktaş, Deniz Ali Özgen ve Mehmet Efe Ümit’ten kurulu ekibimiz 16’lık tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra çeyrek finalde Bursa’ya 45-28 yenilerek elendi. Genç Erkek Kılıç takımımız bu sonucun ardından 6. sırayı aldı.

Gençler Türkiye Şampiyonası’nın tamamlanmasıyla birlikte gözler 9-11 Aralık 2016 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na çevrildi.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.