parat-ripost-izmir-2016-ceyrek-final-maya-atac-kurtulmus

Gençler Türkiye Şampiyonası’nda Çeyrek Final Gördük

Geçtiğimiz hafta sonu İzmir’de düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası’na katılan sporcularımızdan Maya Ataç Kurtulmuş çeyrek final oynama başarısı göstererek şampiyonayı 8. sırada tamamladı.

6 kız ve 4 erkek olmak üzere toplam 10 eskrimci ile mücadele ettiğimiz Gençler Türkiye Şampiyonası’nın ilk gününde Kızlar Kılıç branşında ferdi müsabakalar oynandı.

İlk gün piste çıkan Maya Ataç Kurtulmuş, halen içinde bulunduğumuz sezon ile birlikte Yıldızlar kategorisinde 3 sezon daha ter dökecek olmasına rağmen bir üst yaş grubu olan Gençler kategorisindeki Türkiye Şampiyonası’nda çeyrek final oynayarak iyi bir performans ortaya koydu.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turda 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet alıp 26. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 32’lik tabloda direkt eleme tablosuna 7. sıradan yerleşen İstanbul Ferdi sporcusu Elif Özkurt’u 15-9 mağlup ederek ilk 16 arasına girdi. 16’lık tabloda da Ankara Başkent Eskrim Spor Kulübü’nden Beray Su Karakoç’u 15-11’lik skor ile yenen Maya Ataç Kurtulmuş adını çeyrek finale yazdırdı.

Çeyrek finalde İstanbul Ferdi sporcusu Fatma Zehra Köse ile eşleşen Maya Ataç Kurtulmuş maçı 15-8 kaybederek elendi ve şampiyonayı 8. sırada tamamladı. Sporcumuz bu sonuçla elde ettiğin puan sayesinde Yıldızlar Türkiye Sıralaması’nda bir basamak ilerleyerek 5. sıraya yükseldi.

Aynı branşta mücadele eden sporcularımızdan Beyza Köftecioğlu şampiyonaya 16’lık tabloda veda eden isim oldu.

Beyza Köftecioğlu ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde ederek 12. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Başkent Eskrim Spor Kulübü’nden Tuyan Çalık’ı 15-4 mağlup etti. Beyza Köftecioğlu çeyrek finale yükselmek için karşı karşıya geldiği Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Beyza Demiray’a 15-9 yenilerek elendi ve 11. sırada kendine yer buldu.

Kızlar Kılıç branşındaki diğer sporcularımızdan Begüm Su Baltacıoğlu 24., Zeynep Özörnek 25., Ayşe Naz Kermooğlu 30., Ayşe Yağmur Ümit 31. ve Naz Baykal 45. sırada şampiyonayı tamamladılar.

Gençler Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde erkek kılıççılarımız piste çıktı. Müsabakalar sonunda sporcularımızdan Mehmet Efe Ümit 24., Batuhan Aktaş 26., Deniz Ali Özgen 38. ve Ege Egeli 45. sırada kendilerine yer buldular.

İzmir’in Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası son gün oynanan takım karşılaşmalarının ardından sona erdi.

Kulübümüz Kızlar Kılıç branşında 2 takım ile mücadele etti. Begüm Su Baltacıoğlu, Beyza Köftecioğlu, Maya Ataç Kurtulmuş ve Zeynep Özörnek’ten kurulu Parat Ripost A Takımı çeyrek finalde Ayşe Naz Kermooğlu, Ayşe Yağmur Ümit ve Naz Baykal’dan oluşan Parat Ripost B Takımı ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 45-28 kazanan A Takımımız yarı finale ilerledi.

Parat Ripost A Takımı’nın yarı finaldeki rakibi Bursa oldu. Maçı 45-27 kaybeden ekibimiz üçüncülük maçında da pistten Eskişehir Demirspor Kulübü’ne karşı 45-38 mağlubiyetle ayrılıp şampiyonayı 4. sırada tamamladı.

Erkekler Kılıç branşında takım karşılaşmalarında ferdi müsabakalarda talihsiz bir sakatlık yaşayan sporcumuz Ege Egeli’den yoksun çıkan Batuhan Aktaş, Deniz Ali Özgen ve Mehmet Efe Ümit’ten kurulu ekibimiz 16’lık tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra çeyrek finalde Bursa’ya 45-28 yenilerek elendi. Genç Erkek Kılıç takımımız bu sonucun ardından 6. sırayı aldı.

Gençler Türkiye Şampiyonası’nın tamamlanmasıyla birlikte gözler 9-11 Aralık 2016 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na çevrildi.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit