parat-ripost-maya-atac-kurtulmus-gencler-turkiye-sampiyonasi-izmir-2017
parat-ripost-sinan-par-gencler-turkiye-sampiyonasi-izmir-2017

Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi

Gençler Türkiye Şampiyonası’nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir’de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.

Halen Yıldızlar yaş grubunda yer alan ve Milli Takım’a girebilmek için mücadele eden Maya Ataç Kurtulmuş ilk turu mağlubiyet yüzü görmeden geride bırakıp ilk sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti.

Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Yasemin Yeltekin’i, ardından da Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Defne Tanrısınıbilir’i şampiyonanın dışına iterek çeyrek finale yükseldi.

Sporcumuz çeyrek finalde Ankara Ferdi sporcusu Selin Özkan’ı 15-13 ve yarı finalde de İstanbul TED Spor Kulübü’nden Işıl Ulusaloğlu’nu 15-7 yendikten sonra finalde Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Beyza Demiray’a 15-8 yenildi ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

Gençler Kız Kılıç branşındaki diğer temsilcilerimizden Ayşe Yağmur Ümit 17., Ela Alpagut 23., Pınar Miray Şişik 25., Beyza Köftecioğlu 26., Ezgi Koçer 32., Selin Ungan 46., Cemre Kaynak 59. ve Ayşe Lal Kendirli de 63. sırada şampiyonayı tamamlayan isimler oldular.

Erkekler Kılıç branşında ise Yıldızlar kategorisindeki ilk sezonunu oynayan Sinan Par’ın önemli bir performans ortaya koyarak çeyrek final oynaması yüzümüzü güldüren bir diğer başarılı sonuç oldu.

Sinan Par ilk turda 5 galibiyet elde ederken bir maçını 5-4 kaybetti ve 8. sırada tur atladı. Sporcumuz 64’lük tabloda kulübümüzün bir diğer eskrimcisi Deniz Ali Özgen’i, 32’lik tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Doruk Tunç Şener’i ve 16’lık tabloda da Bursa Ferdi sporcusu Mehmet Onay’ı saf dışı bırakıp çeyrek finale yükselmeyi bildi. Sinan Par çeyrek finalde Kastamonu Eskrim Spor Kulübü’nden Emirhan Çiftçi’ye 15-12 mağlup olup şampiyonaya veda etti ve 8. sırayı aldı.

Bu branştaki diğer sporcularımızdan Mehmet Efe Ümit 21., Ege Egeli 38., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 43., Cem Kabalak 51., Deniz Ali Özgen 57., Egemen Kopmaz 69. ve Efe Alpay 75. sırada kendilerine yer buldular.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.