13238872_1133578473339164_4046212740948865157_n
13226945_1134385376591807_6682664764522402483_n
13237754_1134384326591912_79525992684547328_n
13239218_1134385416591803_5292715159958824072_n
13240675_1134384953258516_1203209323629592271_n
13241411_1134384306591914_5310295055375573288_n
13245247_1134385079925170_1099748598241501449_n
13256335_1134384723258539_6351964158826664277_n
13256410_1134384786591866_8110037875049159790_n
13263788_1134384763258535_967045097107958954_n
13266098_1134385149925163_1093882491648012923_n
13227021_1134384839925194_1004051812462742556_n
13263897_1134384696591875_5404071755061170517_n
13260118_1134384979925180_5932796447439927391_n

II. Dostluk Turnuvası’nda Madalyalar Sahiplerini Buldu

Eskrim sezonu içerisinde her ay düzenli olarak düzenleyerek İstanbul ve çevre illerden eskrimcileri bir araya getirerek turnuva deneyimlerini arttırmayı amaçladığımız Parat Ripost Dostluk Turnuvası’nın ikincisi dün düzenlendi.

İlk defa şehir dışından da katılım sağlanan turnuvamızda Karabük’ten Karabük Eskrim, İstanbul’dan ise Açı Spor Kulübü, Akademi Eskrim, Parat Ripost Spor Kulübü ve TED Spor Kulübü eskrimcilerinin yanı sıra İstanbul Ferdi sporcuları piste çıktı.

Mini Minikler, Süper Minikler, Minikler ve Büyükler kategorilerinde kız ve erkek eskrimcilerin karma mücadele ettiği turnuvada toplam tüm yaş gruplarında toplam 102 katılım sağlandı. Müsabakalar sonunda kızlar ve erkeklerde ilk üç sırayı elde eden sporcular madalya ile ödüllendirildi.

Turnuva programında eskrim sporuna yeni başlamış ve yaşları Minikler kategorisine denk olan eskrimciler için Yeni Minikler adı altında ayrı bir kategoriye de yer verildi. Müsabakalar sonunda madalya kazanan isimler şu şekilde oldu:

Mini Minikler Kız Kılıç
1. Berra Kabak (Parat Ripost SK)

Mini Minikler Erkek Kılıç
1. Yıldırım Beyazıt Yontan (Parat Ripost SK)
2. Mete Alp Duru (Parat Ripost SK)
3. Baybars Baltacıoğlu (Parat Ripost SK)
3. Ahmet Yağız İkiz (Parat Ripost SK)

Süper Minikler Kız Kılıç
1. Pınar Miray Şişik (Parat Ripost SK)
2. Begüm Duru Korkmaz (Karabük Eskrim)
3. Zeynep Ergüler (Karabük Eskrim)
3. Berru İnceefe (Karabük Eskrim)

Süper Minikler Erkek Kılıç
1. Kerem Çağlayan (Parat Ripost SK)
2. Deniz Derici (Parat Ripost SK)
3. Nural Dora Gürsel (Parat Ripost SK)
3. Arca Kaan Seven (TED SK)

Yeni Minikler Kız Kılıç
1. Elif Aydın (Parat Ripost SK)
2. Aslı Kerimoğlu (Parat Ripost SK)

Yeni Minikler Erkek Kılıç
1. Mert Özçelik (Parat Ripost SK)
2. Ege Yeniad (Parat Ripost SK)
3. Melih Şener (Parat Ripost SK)
3. Erk Demir (Parat Ripost SK)

Minikler Kız Kılıç
1. Işıl Ulusaloğlu (TED SK)
2. Ayşe Yağmur Ümit (Parat Ripost SK)
3. Beliz Soyak (TED SK)
3. Cemre Kaynak (Parat Ripost SK)

Minikler Erkek Kılıç
1. Sinan Par (Parat Ripost SK)
2. Egemen Kopmaz (Parat Ripost SK)
3. Ensar Yiğit Aşırok (Parat Ripost SK)
3. Ahmet Ertuğrul Efe Yontan (Parat Ripost SK)

Büyükler Kadın Kılıç
1. Maya Ataç Kurtulmuş (Parat Ripost SK)
2. Ayşe Naz Kermooğlu (Parat Ripost SK)
3. Zeynep Özörnek (Parat Ripost SK)
3. Begüm Su Baltacıoğlu (Parat Ripost SK)

Büyükler Erkek Kılıç
1. Mehmet Efe Ümit
2. Batuhan Aktaş
3. Deniz Ali Özgen
3. Sinan Par

Derece elde eden eskrimcilere madalyaları verildikten sonra Mini Minikler kategorisinde ilk üç sırayı alamayan sporcular Ömer Alp Özel, Kerim Arda Özkal, Yaman Özkütükçü ve Akın Çifterende teşvik amacıyla birer başarı madalyası ile ödüllendirildi. Aynı şekilde ileri yaşta eskrime başlamış olmalarına rağmen Büyükler kategorisindeki mücadeleye katılan Meryem Özörnek ve Pınar Akgül’e de birer başarı madalyası takdim edildi.

Turnuvalarımızın amaçlarından bir tanesi de eski eskrimcilerin tekrardan pistlere dönerek terlemeleri ve eskrime renk getirmeleri için uygun zemini yaratmaktır. Dünkü turnuvamızda eski bir eskrimci olarak piste çıkan Alp Aydın’a da teşekkür amacıyla bir başarı madalyası verildi.

II. Parat Ripost Dostluk Turnuvası ülke eskrimimizde de bir ilke imza attı. Müsabakaların sonuçlar gün boyunca www.paratripost.org/live adresinde canlı olarak yayınlandı. Bundan sonraki turnuvalarımız da aynı adresten canlı olarak takip edilebilecektir.

Turnuvanın tüm sonuçlarına internet sitemizden, fotoğraflarına ise Facebook sayfamızdan ulaşılabilmektedir.

Bir sonraki turnuvamızın yaz aylarının ardından başlayacak yeni eskrim sezonunun başlangıcında yapılması planlanmaktadır.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.