parat-ripost-mete-alp-duru-kusadasi-2018

Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya

24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup’ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.

24 eskrimcimizin ter döktüğü Kuşadası Cup’un Süper Minik Erkek Kılıç branşında piste çıkan Mete Alp Duru müsabakaların ilk turunu mağlubiyet yüzü görmeden geride bıraktı. Direkt eleme tablosuna 12. sıradan yerleşen sporcumuz 256’lık tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 128’lik tabloda Ankara ICT Spor Kulübü’nden Eray Yorulmaz’ı 8-0, 64’lük tabloda İstanbul Ferdi sporcusu Ahmet Dörtbudak’ı 8-1 ve 32’lik tabloda da Eskişehir Demirspor’dan Uras Macit’i 8-2’lik skorlarla geride bırakıp ilk 16 arasına girdi.

Mete Alp Duru 16’lık tabloda Bursa ASP Gençlik ve Spor Kulübü’nden Toprak Altınçekiç’i 8-5 ve çeyrek finalde de Zonguldak Ferdi sporcusu İsmail Çağan Öztürk’ü 8-5 ile saf dışında bıraktıktan sonra yarı finalde Ankara ICT Spor Kulübü’nde Ateş Efe Toker’e 8-3 mağlup olup turnuvaya veda etti ve bronz madalya kazandı.

Aynı branşta mücadele eden sporcularımızdan Yıldırım Beyazıt Yontan 17., Kanat Cem Onat 36., Baybars Baltacıoğlu 37., Ahmet Yağız İkiz 54., Uluç Eke Güven 56., Işık Alaz Ülkü 65., Orkun Yalçın Ungan 69., Yaman Özkütükçü 71., Ali Sinan Karataş 99., Demir Pekçetin 103., Ege Arın 118. ve Tuna Çalışkan 119. oldular.

Süper Minikler yaş grubunun Kız Kılıç branşında piste çıkan tek sporcumuz Ela Güneş turnuvayı madalyayla tamamlayan bir diğer eskrimcimiz oldu. Ela Güneş turnuvaya çeyrek finalde veda ederek 5. sırayı aldı.

Kuşadası Cup’ta diğer 2 madalya da Minik Kız Kılıç branşında ter döken Ela Alpagut ve Ezgi Koçer’den geldi. Her iki sporcumuz da müsabakalara çeyrek finalde veda etti. Ela Alpagut 6. olurken Ezgi Koçer 8. sırayı aldı.

Minik Kız Kılıç’taki diğer temsilcilerimiz Ela Güneş 21., Hatice Eylül Sürmen 25., Lara Belgin Kiremitçioğlu 59., Berrak Zeynep Sert 64. ve Duru Kaya 78. sırada turnuvayı tamamladılar.

Minik Erkek Kılıç branşında piste çıkan sporcularımız ise madalya kazanma başarısı gösteremedi. Sporcularımızdan madalyaya en çok yaklaşan Deniz Derici 14. ve Mehmet Emir Uğurlu 16. sırada kendilerine yer bulurken Mete Alp Duru 22., Kanat Cem Onat ve Yıldırım Beyazıt Yontan 53., Onat Şen 72., Erk Demir Öztürkoğlu 78., Uluç Eke Güven 119., Ahmet Yağız İkiz 120., Ege Arın 129., Işık Alaz Ülkü 142., Orkun Yalçın Ungan 144., Baybars Baltacıoğlu 145., Ali Sinan Karataş 155., Demir Pekçetin 180., Tuna Çalışkan 191. ve Yaman Özkütükçü 195. oldular.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.
Yıldızlar Kategorisinde Güzel Günler Bizi Bekliyor
18-19 Kasım 2017 tarihlerinde Samsun'da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımızın ortaya koydukları performans ve elde ettikleri dereceler yüzümüzü güldürdü.
Sofya’da Erken Veda
Yıldızlar yaş grubunda sezon sonunda düzenlenecek Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda geçtiğimiz sezon olduğu gibi Milli Takım'da yer alarak ülkemizi temsil etmek isteyen Maya Ataç Kurtulmuş, Sofya'da düzenlenen Avrupa Circuit turnuvasında hedefinin uzağında kaldı.