parat-ripost-maya-atac-kurtulmus-godollo-2017

Maya Ataç Kurtulmuş Circuit Sezonunu Gödöllö’de Açtı

Milli sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş kendisi için sezonun ilk Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olan Gödöllö’de piste çıktı.

Avrupa Eskrim Konfederasyonu’nun takviminde Kılıç branşında Polonya’nın Könin kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasından sonra ikinci turnuva olan Huniber Cup her sene olduğu gibi bu yıl da Macaristan’ın Gödöllö şehrinde düzenlendi.

30 Eylül – 1 Ekim 2017 tarihlerinde kız ve erkek kılıççıların bir araya geldiği Gödöllö’deki Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasında mücadele eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş sergilediği performansın ardından turnuvayı 61. sırada tamamladı.

Maya Ataç Kurtulmuş turnuvaya iyi bir başlangıç yaparak ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde edip 22. sırada ikinci pul turuna ilerledi. İkinci pulde ilk puldeki performansın aksine kötü bir oyun ortaya koyan sporcumuz sadece 1 galibiyet elde edebilirken 5 mağlubiyet alarak sıralamada geriledi. Maya Ataç Kurtulmuş iki pul turu sonunda elde ettiği 6 galibiyet ve 6 mağlubiyet ile 78. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti.

Sporcumuz 128’lik tabloda karşı karşıya geldiği Almanya’dan Alina Hornak’ı 15-11’lik skorla geçmeyi başardı ve adını ilk 64 arasına yazdırdı. Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloda Romanya’dan Maria Matei’ye 15-7 yenilerek elendi ve 61. oldu.

Sporcumuz bu sonucun ardından hem uluslararası sıralamadaki hem de Türkiye sıralamasındaki puan hanesine 5’er puan yazdırdı.

Maya Ataç Kurtulmuş’un uluslararası arenadaki bir sonraki durağı Fransa’nın Meylan kentinde düzenlenecek Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olacak. 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek turnuvada Maya Ataç Kurtulmuş’un yanı sıra kulübümüzden Ayşe Yağmur Ümit ve Sinan Par da ter dökecek.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.