parat-ripost-circuit-londra-2016

Maya Ataç Kurtulmuş Üçüncülüğe Yükseldi

Geçtiğimiz hafta sonunda İngiltere’nin Londra şehrinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasına katılan sporcularımızdan Maya Ataç Kurtulmuş turnuvadan elde ettiği puan ile Yıldızlar Türkiye Sıralaması’nda 3. sıraya yükseldi.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turda 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde etmesinin ardından 50. sırada tur atladı. Sporcumuz 128’lik tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 64’lük tabloda eşleştiği Belçikalı Nan Van Rijckeghem’e 15-6 mağlup olarak elendi ve turnuvayı 51. sırada tamamladı.

Sporcumuz böylelikle Türkiye Sıralaması’ndaki puan hanesine 5 puan daha ekleyerek puanını 23,2’ye arttırdı ve 5. sıradan 3. sıraya yükseldi.

Londra’da mücadele eden diğer eskrimcimiz Zeynep Özörnek ilk turda 2 galibiyet ve 4 mağlubiyet alarak ikinci tura ilerledi. 68. sırada tur atlayan Zeynep Özörnek 128’lik tabloda eşleştiği İrlandalı Beth Taylor’a 15-12 kaybederek turnuvaya veda etti ve 70. sırada kendine yer buldu.

Sporcularımızın uluslararası arenadaki bir sonraki durağı bu hafta sonunda Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenecek olan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olacak. Turnuvada Beyza Köftecioğlu ve Maya Ataç Kurtulmuş’un yanı sıra Sinan Par mücadele edecek.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit