img_5395-kopya
img_5431-kopya
img_5432-kopya
img_5450-kopya
img_5454-kopya
img_5456-kopya
img_5433-kopya

Samsun’da Piste Çıkan Sporcularımız 7 Madalya Kazandı

Samsun’da 17-18 Aralık 2016 tarihlerinde düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da piste çıkan sporcularımız ikisi gümüş ve ikisi bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandı.

Turnuvanın ilk gününde Süper Minikler yaş grubunda müsabakalar oynandı. Bu kategoride Kız Kılıç branşında yarışan Hatice Eylül Sürmen turnuvayı 3. sırada tamamlayarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Hatice Eylül Sürmen ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 5. sırada tur atladı. Sporcumuz 32’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 16’lık tabloda İstanbul Açı Gençlik ve Spor Kulübü’nden Defne Çelik’i 8-6 yendikten sonra çeyrek finalde de Bursa Ferdi sporcusu Ada Uçkan’ı 8-5 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Yarı final maçında Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Alara Çermen ile karşılaşan Hatice Eylül Sürmen maçı 8-7 kaybederek elendi ve turnuvayı 3. sırada tamamlayıp bronz madalyayı kazanan isim oldu.

Aynı branşta mücadele eden sporcularımızdan Duru Kaya 10. olurken Ela Güneş 16. sırada kendine yer buldu.

Turnuvada madalya kazanamadığımız tek branş Süper Minikler Erkek Kılıç idi. Bu branşta kulübümüzü temsil eden sporcularımızdan Mehmet Emir Uğurlu 11., Mete Alp Duru 12., Yıldırım Beyazıt Yontan 16., Işık Alaz Ülkü 20. ve Onat Şen 25. oldular.

Açık Turnuva’nın ikinci gününde ise Minikler kategorisinde Kız ve Erkek Kılıç branşlarında madalyalar sahiplerini buldu.

Kızlar Kılıç branşında Ela Alpagut 2. olup gümüş madalya kazanırken Pınar Miray Şişik 3. sırayı alarak bronz madalya kazanan isim oldu. Bu branşta bir diğer madalya da turnuvaya çeyrek finalde veda eden sporcumuz Ezgi Koçer’den geldi.

Ela Alpagut ilk turu mağlubiyetsiz geride bırakarak 4. sırada üst tura yükseldi. Sporcumuz 32’lik tabloda İstanbul TED Spor Kulübü’nden Gülin Güven’i 10-1 yendikten sonra 16’lık tabloda sporcumuz Selin Ungan’a 10-4 üstünlük sağlayıp çeyrek finale yükseldi. Ela Alpagut çeyrek finalde Bursa Ferdi sporcusu Bilge Su Gür’ü 10-2 ve yarı finalde de sporcumuz Pınar Miray Şişik’i 10-6 mağlup ederek finalde İstanbul TED Spor Kulübü’nden Beliz Soyak’ın rakibi oldu. Final maçını 10-6 kaybeden Ela Alpagut günü gümüş madalyayla tamamlayan taraf oldu.

Pınar Miray Şişik ise ilk turdaki tüm maçlarını sayı vermeden kazanıp direkt eleme tablosuna ilk sıradan yerleşti. Pınar Miray Şişik 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Nehir Yıldırım’ı 10-1, 16’lık tabloda İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Defne Türcan’ı 10-0, çeyrek finalde sporcumuz Ezgi Koçer’i 10-7 yendikten sonra yarı finalde sporcumuz Ela Alpagut’a 10-6 yenilerek turnuvaya veda etti. Pınar Miray Şişik bu sonucun ardından bronz madalyayı boynuna takan isim oldu.

Günün bir diğer madalyalı ismi Ezgi Koçer ilk turu 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile geride bıraktı. İkinci tura 8. sırada yükselen sporcumuz 32’lik tabloda Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Ebrar Nisa Kutlu’yu 10-1 ve 16’lık tabloda da Ankara Ferdi sporcusu Gökçe Sena Üstün’ü 10-4 yenmesinin ardından çeyrek finalde sporcumuz Pınar Miray Şişik’e 10-7 mağlup olup 7. sırada turnuvayı noktaladı.

Aynı branşta ter döken diğer sporcularımızdan Selin Ungan 14., Ela Güneş 26. ve Duru Kaya da 33. sırada kendilerine yer buldular.

Minikler Erkek Kılıç branşında ise Sinan Par’dan gümüş madalya gelirken turnuvada çeyrek final oynayan Ensar Yiğit Aşırok ve Kerem Çağlayan madalya kazanan diğer eskrimcilerimiz oldular.

Sinan Par ilk turdaki tüm maçlarını kazanıp 5. sırada tur atladı. 64’lük tabloyu maç oyamadan geçen sporcumuz 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Eren Mülayim’i 10-1 ve 16’lık tabloda da yine Bursa Ferdi sporcusu Eren Batu Kumla’yı 10-6 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı. Sinan Par’ın çeyrek finaldeki rakibi Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Tunahan Çelebi sakatlığı nedeniyle maça çıkmayınca yarı finale yükselen Sinan Par yarı finalde de Bursa Ferdi sporcusu Alkım Öztürk’ü 10-3 mağlup etmesinin ardından final maçında karşılaştığı Bursa Ferdi sporcusu Murat Sarp Aşık’a 10-8 mağlup olup gümüş madalyayı kazanan eskrimci oldu.

Günün madalyalı isimlerinden Ensar Yiğit Aşırok ilk turdaki 6 maçının tamamını kazanıp 7. sırada üst tura yükseldi. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçmesinin arsından 32’lik tabloda Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Çoruh Deniz Akın’ı 10-5 ve 16’lık tabloda da Ankara Ferdi sporcusu Adem Doruk Küpeli’yi 10-0 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek final maçında Bursa Ferdi sporcusu Efe Dinç’e 10-7 yenilen Ensar Yiğit Aşırok turnuvayı 6. sırada tamamlayarak madalyanın sahibi oldu.

Kerem Çağlayan ise ilk turda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek direkt eleme tablosuna 17. sıradan yerleşti. Kerem Çağlayan 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Kuzey Atabek’i 10-3 ve 16’lık tabloda da ilk turu 1. sırada geçen Bursa Ferdi sporcusu Mehmet Kuzey Korkut’u 10-9 yenerek adını çeyrek finale yazdırdı. Sporcumuz çeyrek finalde Bursa Ferdi sporcusu Alkım Öztürk’e 10-4 yenilerek turnuvaya ve etti ve 8. olarak madalya kazandı.

Minikler Erkek Kılıç branşındaki diğer temsilcilerimizden Elburuz Uras Yıldırım 12., Deniz Derici 15., Mete Alp Duru 34., Yıldırım Beyazıt Yontan 38., Işık Alaz Ülkü 43., Mehmet Emir Uğurlu 45. ve Onat Şen de 46. oldular.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit