IMG_9009
IMG_8995
IMG_8996
IMG_8999
IMG_9006
IMG_9007
IMG_9041

Şehzadeler Kentinden İkisi Altın Yedi Madalyayla Döndük

7-8 Ekim 2017 tarihlerinde Manisa’da Süper Minikler ve Minikler kategorilerinde düzenlenen Şehzadeler Kenti Açık Turnuvası’nda mücadele eden sporcularımız ikisi altın olmak üzere toplam yedi madalyayla sezona iyi bir başlangıç yaptı.

Turnuvanın ilk gününde Minikler yaş grubunda eskrimciler kozlarını paylaştı.

Minikler Erkek Kılıç branşında mücadele eden sporcularımızdan Kerem Çağlayan günün sonunda tüm rakiplerini geride bırakarak altın madalyanın sahibi oldu.

Aynı gün oynanan Minikler Kız Kılıç branşındaki müsabakalar sonunda iki sporcumuz birlikte final oynamaya çok yaklaşmasına rağmen Ezgi Koçer’in yarı final maçını 10-9 kaybetmesi sonucu Pınar Miray Şişik finalde yalnız kaldı. Pınar Miray Şişik finalde rakibi Ankara Ferdi sporcusu Begüm Alkaya’ya yenilerek gümüş madalyanın sahibi olurken Ezgi Koçer bronz madalya kazandı. Bu branşta günü madalyayla noktalayan diğer sporcumuz ise turnuvaya çeyrek finalde veda edip 5. sırayı alan Ela Alpagut oldu.

Manisa’daki turnuvaya ikinci ve son gün Süper Minikler yaş grubunda oynanan müsabakalarla devam edildi.

Turnuvanın son gününde bir altın madalya da Süper Minikler Kız Kılıç branşında ter döken Ela Güneş’ten geldi. Ela Güneş tüm rakiplerini geride bırakmayı başararak birincilik kürsüsüne çıkan isim oldu.

Süper Minikler Erkek Kılıç’ta ise yarı finale yükselmeyi başaran iki sporcumuz yarı finaldeki rakiplerine yenilerek birlikte final oynama şansını kaçırdı. Bu branşta madalya kazanan sporcularımız bronz madalyaları paylaşan Mete Alp Duru ve Yıldırım Beyazıt Yontan oldu.

Şehzadeler Kenti Açık Turnuva’sında kulübümüzden 20 eskrimci piste çıktı. Turnuvayı ile 8 içinde tamamlayarak madalya kazanan sporcularımız dışında eskrimcilerimiz şu dereceleri elde ettiler:

İlk günkü müsabakalar sonunda Minikler Kız Kılıç branşında Ela Güneş 21., Hatice Eylül Sürmen 24., Duru Kaya 32. ve Berrak Zeynep Sert 37. oldular.

Minikler Erkek Kılıç branşında ise Deniz Derici turnuvayı ilk 16 arasında noktalayıp 15. olurken Mete Alp Duru 23., Onat Şen 43., Kanat Cem Onat 52., Yıldırım Beyazıt Yontan 64., Erk Demir Öztürkoğlu 66., Işık Alaz Ülkü 79., Baybars Baltacıoğlu 80., Mehmet Emir Uğurlu 92., Ahmet Yağız İkiz 102., Sarp Tınaztepe 119. ve Yaman Özkütükçü 146. sırada kendilerine yer buldular.

İkinci gün Süper Minikler Erkek Kılıç branşında piste çıkan eskrimcilerimizden Kanat Cem Onat ilk 16 arasında kendine yer bulup 16. sırada turnuvayı noktalarken Ahmet Yağız İkiz 21., Baybars Baltacıoğlu 23., Işık Alaz Ülkü 51., Sarp Tınaztepe 75. ve Yaman Özkütükçü de 83. sırayı aldılar.

 

 

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.