parat-ripost-maya-atac-kurtulmus-ankara-genc-acik-2017
parat-ripost-beyza koftecioglu-ankara-genc-acik-2017
parat-ripost-ela-alpagut-ankara-yildiz-acik-2017

Sporcularımızdan Yıldızlar ve Gençler Açık Turnuva’da 4 Çeyrek Final

6-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara’da Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde düzenlenen Açık Turnuva’da piste çıkan sporcularımız 4 çeyrek final oynadı.

Turnuvanın ilk gününde Gençler yaş grubunda kız ve erkek kılıççılar madalya mücadelesi verdi. Gençler Kız Kılıç branşında piste çıkan eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş ve Beyza Köftecioğlu bu yaş grubunda çeyrek final oynayan sporcularımız oldular.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turu kayıpsız geride bırakıp 4. sırada tur atladı. 64’lük tabloyu maç oynamadan geçen Maya Ataç Kurtulmuş 32’lik tabloda sporcumuz Ela Alpagut’u 15-7, 16’lık tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Doğa Acar’ı 15-11 yenerek çeyrek finale yükseldikten sonra Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Nisanur Erbil’e 15-12 yenilerek elendi ve turnuvayı 5. sırada tamamladı.

Beyza Köftecioğlu ise ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak 6. sırada tur atladı. Beyza Köftecioğlu 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda sporcumuz Pınar Miray Şişik’i 15-11, 16’lık tabloda da bir diğer sporcumuz Ayşe Yağmur Ümit’i yine 15-11’lik skorla geçerek adını çeyrek finale yazdırdı. Beyza Köftecioğlu çeyrek finalde İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Deniz Selin Ünlüdağ’a 15-12 yenilerek turnuvaya veda etti. Sporcumuz bu sonucun ardından 6. sırada kendine yer buldu.

Gençler Kız Kılıç branşında ter döken diğer eskrimcilerimizden Begüm Su Baltacıoğlu 10., Ayşe Yağmur Ümit 11., Pınar Miray Şişik 26. ve Ela Alpagut da 28. sırada turnuvayı tamamladırlar.

Aynı gün oynanan Gençler Erkek Kılıç müsabakalarında kulübümüzü temsil eden sporcularımızdan Mehmet Efe Ümit 13. olurken Sinan Par 18., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 35. ve Cem Kabalak 44. sırada kendilerine yer buldular.

Ankara’nın ev sahipliğinde düzenlenen Açık Turnuva’da Yıldızlar Kız ve Erkek Kılıç müsabakaları turnuvanın 4. gününde oynandı.

Yıldızlar Kız Kılıç branşında çeyrek final oynayan iki sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş ve Ela Alpagut turnuvayı ilk 8 arasında tamamlayan isimler oldular.

Gençler kategorisinde olduğu gibi Yıldızlar kategorisinde de çeyrek final oynayan Maya Ataç Kurtulmuş, Yıldızlar Kız Kılıç branşındaki müsabakaların ilk turunda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 10. sırada üst tura ilerledi. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Zeynep Kurt’u 15-10 mağlup etti. Maya Ataç Kurtulmuş 16’lık tabloda 3 gün önce çeyrek finalde elendiği Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Nisanur Erbil ile karşı karşıya geldi. Bu sefer maçtan 15-8’lik skorla gülerek ayrılan taraf sporcumuz oldu ve adını çeyrek finale yazdırdı. Maya Ataç Kurtulmuş çeyrek finalde Bursa Ferdi sporcusu Bilge Su Gür’e 15-11 yenilerek elendi ve 7. oldu.

Aynı branşta mücadele ederek çeyrek final oynama başarısı gösteren bir diğer isim Ela Alpagut oldu. Ela Alpagut halen Minikler kategorisinde yarışan bir sporcu olmasına rağmen Yıldızlar yaş grubunda turnuvayı ilk 8 arasında tamamlayarak önemli bir başarıya imza attı.

Ela Alpagut ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde etmesinin ardından direkt eleme tablosuna 26. sırada yerleşti. Sporcumuz 64’lük tabloda Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Defne Lal Oruncak’ı 15-7, 32’lik tabloda Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Serra Macit’i 15-12 ve 16’lık tabloda da Ankara Ferdi sporcusu Tuyan Çalık’ı 15-14 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırmayı başardı. Ela Alpagut çeyrek finalde eşleştiği Bursa Ferdi sporcusu Aylin Çakır’a 15-6 yenilerek turnuvaya veda etti ve 8. sırayı aldı.

Bu branşta ter döken diğer sporcularımızdan yine Minikler kategorisinde mücadele etmeyi sürdüren Pınar Miray Şişik de ilk 16 arasında kendine yer bularak başarılı bir sonuca imza attı. Pınar Miray Şişik turnuvayı 12. sırada tamamlarken ilk 16 arasında yer alan bir diğer eskrimcimiz Begüm Su Baltacıoğlu 16. oldu. Diğer sporcularımızdan Ezgi Koçer 21., Ayşe Yağmur Ümit 28., Cemre Kaynak 32. ve Selin Ungan da 33. sırada turnuvayı noktaladılar.

Yıldızlar Erkek Kılıç branşında piste çıkan eskrimcilerimizden Ahmet Ertuğrul Efe Yontan ve bu sezon Yıldızlar kategorisinde ilk sezonunu oynayan Sinan Par turnuvayı ilk 32 arasında tamamlayarak en iyi derecelere imza atan isimler oldu.

Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 21. olurken turnuvayı gümüş madalyayla tamamlayan Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Özkan Zorlu Yıldırım’a 32’lik tabloda 15-14 yenilerek elenen Sinan Par 25. sırada kendine yer buldu. Diğer erkek kılıççılarımızdan Egemen Kopmaz 34., Efe Alpay 37. ve Cem Kabalak 38. oldular.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit