parat-ripost-maya-atac-kurtulmus-ankara-genc-acik-2017
parat-ripost-beyza koftecioglu-ankara-genc-acik-2017
parat-ripost-ela-alpagut-ankara-yildiz-acik-2017

Sporcularımızdan Yıldızlar ve Gençler Açık Turnuva’da 4 Çeyrek Final

6-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara’da Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde düzenlenen Açık Turnuva’da piste çıkan sporcularımız 4 çeyrek final oynadı.

Turnuvanın ilk gününde Gençler yaş grubunda kız ve erkek kılıççılar madalya mücadelesi verdi. Gençler Kız Kılıç branşında piste çıkan eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş ve Beyza Köftecioğlu bu yaş grubunda çeyrek final oynayan sporcularımız oldular.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turu kayıpsız geride bırakıp 4. sırada tur atladı. 64’lük tabloyu maç oynamadan geçen Maya Ataç Kurtulmuş 32’lik tabloda sporcumuz Ela Alpagut’u 15-7, 16’lık tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Doğa Acar’ı 15-11 yenerek çeyrek finale yükseldikten sonra Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Nisanur Erbil’e 15-12 yenilerek elendi ve turnuvayı 5. sırada tamamladı.

Beyza Köftecioğlu ise ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak 6. sırada tur atladı. Beyza Köftecioğlu 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda sporcumuz Pınar Miray Şişik’i 15-11, 16’lık tabloda da bir diğer sporcumuz Ayşe Yağmur Ümit’i yine 15-11’lik skorla geçerek adını çeyrek finale yazdırdı. Beyza Köftecioğlu çeyrek finalde İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Deniz Selin Ünlüdağ’a 15-12 yenilerek turnuvaya veda etti. Sporcumuz bu sonucun ardından 6. sırada kendine yer buldu.

Gençler Kız Kılıç branşında ter döken diğer eskrimcilerimizden Begüm Su Baltacıoğlu 10., Ayşe Yağmur Ümit 11., Pınar Miray Şişik 26. ve Ela Alpagut da 28. sırada turnuvayı tamamladırlar.

Aynı gün oynanan Gençler Erkek Kılıç müsabakalarında kulübümüzü temsil eden sporcularımızdan Mehmet Efe Ümit 13. olurken Sinan Par 18., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 35. ve Cem Kabalak 44. sırada kendilerine yer buldular.

Ankara’nın ev sahipliğinde düzenlenen Açık Turnuva’da Yıldızlar Kız ve Erkek Kılıç müsabakaları turnuvanın 4. gününde oynandı.

Yıldızlar Kız Kılıç branşında çeyrek final oynayan iki sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş ve Ela Alpagut turnuvayı ilk 8 arasında tamamlayan isimler oldular.

Gençler kategorisinde olduğu gibi Yıldızlar kategorisinde de çeyrek final oynayan Maya Ataç Kurtulmuş, Yıldızlar Kız Kılıç branşındaki müsabakaların ilk turunda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederek 10. sırada üst tura ilerledi. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Pars Eskrim Gençlik ve Spor Kulübü’nden Zeynep Kurt’u 15-10 mağlup etti. Maya Ataç Kurtulmuş 16’lık tabloda 3 gün önce çeyrek finalde elendiği Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Nisanur Erbil ile karşı karşıya geldi. Bu sefer maçtan 15-8’lik skorla gülerek ayrılan taraf sporcumuz oldu ve adını çeyrek finale yazdırdı. Maya Ataç Kurtulmuş çeyrek finalde Bursa Ferdi sporcusu Bilge Su Gür’e 15-11 yenilerek elendi ve 7. oldu.

Aynı branşta mücadele ederek çeyrek final oynama başarısı gösteren bir diğer isim Ela Alpagut oldu. Ela Alpagut halen Minikler kategorisinde yarışan bir sporcu olmasına rağmen Yıldızlar yaş grubunda turnuvayı ilk 8 arasında tamamlayarak önemli bir başarıya imza attı.

Ela Alpagut ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde etmesinin ardından direkt eleme tablosuna 26. sırada yerleşti. Sporcumuz 64’lük tabloda Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Defne Lal Oruncak’ı 15-7, 32’lik tabloda Eskişehir Demirspor Kulübü’nden Serra Macit’i 15-12 ve 16’lık tabloda da Ankara Ferdi sporcusu Tuyan Çalık’ı 15-14 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırmayı başardı. Ela Alpagut çeyrek finalde eşleştiği Bursa Ferdi sporcusu Aylin Çakır’a 15-6 yenilerek turnuvaya veda etti ve 8. sırayı aldı.

Bu branşta ter döken diğer sporcularımızdan yine Minikler kategorisinde mücadele etmeyi sürdüren Pınar Miray Şişik de ilk 16 arasında kendine yer bularak başarılı bir sonuca imza attı. Pınar Miray Şişik turnuvayı 12. sırada tamamlarken ilk 16 arasında yer alan bir diğer eskrimcimiz Begüm Su Baltacıoğlu 16. oldu. Diğer sporcularımızdan Ezgi Koçer 21., Ayşe Yağmur Ümit 28., Cemre Kaynak 32. ve Selin Ungan da 33. sırada turnuvayı noktaladılar.

Yıldızlar Erkek Kılıç branşında piste çıkan eskrimcilerimizden Ahmet Ertuğrul Efe Yontan ve bu sezon Yıldızlar kategorisinde ilk sezonunu oynayan Sinan Par turnuvayı ilk 32 arasında tamamlayarak en iyi derecelere imza atan isimler oldu.

Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 21. olurken turnuvayı gümüş madalyayla tamamlayan Samsun Eskrim Spor Kulübü’nden Özkan Zorlu Yıldırım’a 32’lik tabloda 15-14 yenilerek elenen Sinan Par 25. sırada kendine yer buldu. Diğer erkek kılıççılarımızdan Egemen Kopmaz 34., Efe Alpay 37. ve Cem Kabalak 38. oldular.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.