Süper Minik Kızlarımız Sezonu İlk İki Sırada Tamamladı

Süper Minikler kategorisinde mücadele eden sporcularımız Ezgi Koçer ve Pınar Miray Şişik başarılı bir sezonu geride bırakarak 2015-2016 sezonunu birinci ve ikinci olarak tamamlamayı başardılar.

2005 doğumlu olan ve Süper Minikler yaş grubunda son sezonlarını oynayan Ezgi Koçer ve Pınar Miray Şişik, Süper Minikler Kız Kılıç branşında Türkiye Sıralaması’na puan veren 5 turnuvada topladıkları puanlarla sıralamanın ilk iki basamağına yerleştirler.

Sezonu ilk sırada bitiren Ezgi Koçer, Karabük’te düzenlenen Açık Turnuva’da ikinci olarak 13 puan ve Samsun’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda da gümüş madalya kazanarak 26 puan elde ettikten sonra Alanya’da düzenlenen Uluslararası Çocuk Kupası’nı kazandı ve puan hanesine 32 puan daha ekledi. Sporcumuz Karadeniz Ereğli’deki Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik’in ardından ikinci sırayı alarak 13 puan daha kazandı. Ezgi Koçer Mudanya’da düzenlenen Eker Cup’ta birinci oldu ancak katılımcı sayısının 32 sporcudan az olmasından dolayı bu turnuva sıralamaya puan vermedi. Bu sonuçlarla birlikte toplamda 84 puan elde eden Ezgi Koçer sezonu ilk sırada tamamlamayı başardı.

Pınar Miray Şişik ise Karabük’teki Açık Turnuva’da 7. olarak 7 puan, Samsun’daki Türkiye Şampiyonası’nda 3. olarak 20 puan, Alanya’daki Uluslararası Çocuk Kupası’nda 2. olarak 26 puan ve Karadeniz Ereğli’deki Çilek Kupası’nda da şampiyon olarak 16 puanı hanesine yazdırdı. Sporcumuz toplamda elde ettiği 69 puan ile Ezgi Koçer’in ardından sıralamada ikinci sıraya yerleşti ve sezonu ikincilik ile tamamladı.

Diğer kategori ve branşlarda 8 eskrimcimiz daha sezonu Türkiye Sıralaması’nın ilk 10’u içerisinde tamamlama başarısı gösterdi.

Süper Minikler Kız Kılıç branşında Ela Alpagut 9. sırada yer aldı. Süper Minikler Erkek Kılıç’ta Kerem Çağlayan 6. sırada kendine yer bulurken Deniz Derici 10. sırada sezonu kapattı. Minikler Kız Kılıç branşında Ezgi Koçer 10. sırada yer alırken Minikler Erkek Kılıç branşında Egemen Kopmaz 7. ve Sinan Par da 9. sırada 2015-2016 sezonunu tamamladılar. Yıldızlar Kız Kılıç branşında ise Maya Ataç Kurtulmuş 8. ve Begüm Su Baltacıoğlu da 10. sırada yer alan isimler oldular.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.