IMG_0235 kopya
IMG_0234 kopya
IMG_5737 kopya
IMG_5740 kopya
IMG_5746 kopya
IMG_5751 kopya

Süper Minik ve Minik Eskrimcilerimiz Boğaziçi’nde 6 Madalya Kazandı

İstanbul’un ev sahipliğinde 23-28 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Boğaziçi Açık Turnuva’da piste çıkan sporcularımız biri gümüş ve biri bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandı.

Turnuvanın son iki gününde oynanan Kılıç branşındaki ferdi müsabakalarda önce Minikler yaş grubunda madalyalar sahiplerini buldu.

Minikler Kız Kılıç branşında mücadele eden Pınar Miray Şişik turnuvayı ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalya kazanırken turnuvaya çeyrek finalde veda ederek 5. sırayı alan Ela Alpagut bu branşta madalya kazanan bir diğer eskrimcimiz oldu.

Pınar Miray Şişik ilk turdaki pul maçlarında mağlubiyet yüzü görmeden 4. sırada ikinci tura yükseldi. 64’lük direkt eleme tablosunu maç yapmadan geride bıraktıktan sonra 32’lik tabloda Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Irmak Duvan’ı 10-1 ve 16’lık tabloda da Bursa Ferdi sporcusu Havva Selin Durmaz’ı 10-3 yenerek çeyrek finale yükseldi. Pınar Miray Şişik çeyrek finalde Ankara Ferdi sporcusu Beray Su Karakoç’u 10-7 ve yarı finalde de Bursa Ferdi sporcusu Bilge Su Gür’ü 10-7 yendikten sonra finalde Ankara Ferdi sporcusu Sude Aksel’in rakibi oldu. Final maçını 10-2 kaybeden Pınar Miray Şişik gümüş madalyanın sahibi oldu.

Aynı branşta müsabakaları madalyayla noktalayan diğer sporcumuz Ela Alpagut da ilk turu mağlubiyetsiz geride bırakıp 6. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. Sporcumuz 64’lük tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Derin Su Övünç’ü 10-2 ve 16’lık tabloda da sporcumuz Ezgi Koçer’i 10-5 yendikten sonra çeyrek finalde Begüm Alkaya’ya 10-4 yenilerek turnuvaya veda etti. Ela Alpagut bu performansıyla turnuvayı 5. sırada tamamlayarak madalyanın sahibi oldu.

Minikler yaş grubunda mücadele eden diğer kızlarımızdan Selin Ungan 9., Ezgi Koçer 11., Duru Kaya 36., Hatice Eylül Sürmen 38. ve Doğa İzcan 62. sırada kendilerine yer buldular.

Turnuvanın 5. gününde Minikler Kız Kılıç branşı ile aynı gün oynanan Minikler Erkek Kılıç branşındaki ferdi müsabakaları iki sporcumuz çeyrek finalde noktaladı. Çeyrek finalde elenmelerinin ardından madalya kazanan Kerem Çağlayan ve Sinan Par bu branşta madalya kazanan sporcularımız oldular.

Gerek Kerem Çağlayan gerekse Sinan Par ilk turda 6 galibiyet elde edip mağlubiyet almadan ikinci tura ilerlediler. Sporcularımız iki Bursa Ferdi sporcusu ile birlikte ilk sırada ikinci tura yükselirken Sinan Par 1. sıradan Kerem Çağlayan ise 4. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti.

Sporcularımız 128’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra Sinan Par 64’lük tabloda Ankara Ferdi sporcusu Türker Mamunluoğlu’nu 10-5, 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Mehmet Batu Buladi’yi 10-5 ve 16’lık tabloda da Ankara Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu Spor Kulübü’nden Enes Talha Kalender’i 10-5 yenerek çeyrek finale gelirken Kerem Çağlayan 64’lük tabloda sporcumuz Mehmet Emir Uğurlu’yu 10-4, 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Aydın Çilingir’i 10-2 ve 16’lık tabloda da Bursa Ferdi sporcusu Bora Takeş’i 10-9 yenerek adını çeyrek finale yazdırdı.

Sporcularımızdan Sinan Par çeyrek finalde karşı karşıya geldiği Bursa Ferdi sporcusu Alkım Öztürk’e 10-8 ve Kerem Çağlayan da çeyrek finaldeki rakibi Bursa Ferdi sporcusu Murat Sarp Aşık’a 10-7 yenilerek elendi. Sporcularımız bu sonucun ardından 5. sırayı paylaşarak madalyaların sahibi oldular.

Bu branşta ter döken diğer sporcularımızdan Elburuz Uras Yıldırım 12., Ensar Yiğit Aşırok 17., Deniz Derici 26., Mete Alp Duru 36., Melih Şener 43., Yıldırım Beyazıt Yontan 60., Mehmet Emir Uğurlu 61., Onat Şen 79., Erk Demir Öztürkoğlu 84., Çağan Çakan 85., Yağızhan Günay 87., Ahmet Yağız İkiz 91. ve Demir Pekçetin 96. sırada turnuvayı tamamladılar.

Boğaziçi Açık Turnuva’nın son gününde Süper Minikler yaş grubunda Kız ve Erkek Kılıç branşlarında ferdi müsabakalar oynandı.

Süper Minikler Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru üçüncü olarak bronz madalya kazanırken çeyrek final oynama başarısı gösteren Mehmet Emir Uğurlu turnuvayı madalyayla tamamlayan bir diğer eskrimcimiz oldu.

Mete Alp Duru ilk turda 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde ederek 20. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. Sporcumuz 64’lük tabloda Karadeniz Ereğli Eskrim Spor Kulübü’nden Kuzeyhan Ocak’ı 8-2 yendikten sonra 32’lik tabloda Zonguldak Ferdi sporcusu Mikail Onat Yılmazer’i 8-4 ve 16’lık tabloda da İstanbul Açı Spor Kulübü’nden Demir Çilingir’i 8-6 mağlup edip çeyrek finale yükseldi. Mete Alp Duru çeyrek finalde Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Çoruh Deniz Akın’ı 8-4 mağlup ettikten sonra yarı finalde Ankara Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu Spor Kulübü’nden Enes Talha Kalender’e 8-4 yenilerek elendi ve 3. olarak bronz madalyayı boynuna taktı.

Mehmet Emir Uğurlu da ilk turu 4 galibiyet ve 2 mağlubiyetle geride bıraktı. Direkt eleme tablosuna 25. sıradan yerleşen sporcumuz 64’lük tabloda Zonguldak Ferdi sporcusu Fatih Yılmaz Koray’ı 8-3, 32’lik tabloda Bursa Ferdi sporcusu Mustafa Arda Gündoğar’ı 8-7 ve 16’lık tabloda da Bursa Ferdi sporcusu Arda Tanerler’i 8-7 yendikten sonra çeyrek finalde Ankara Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu Spor Kulübü’nden Enes Talha Kalender’e 8-1 yenilip elendi. Bu sonucun ardından 8. sırayı alan sporcumuz Süper Minikler Erkek Kılıç branşında madalya kazanan diğer eskrimcimiz oldu.

Bu branşta turnuvada mücadele eden diğer sporcularımızdan Yıldırım Beyazıt Yontan 11., Çağan Çakan 28., Ahmet Yağız İkiz 30., Onat Şen 33., Yağızhan Günay 48., Erk Demir Öztürkoğlu 49. ve Demir Pekçetin 63. oldular.

Süper Minikler Kız Kılıç branşında piste çıkan eskrimcilerimizden Hatice Eylül Sürmen 10., Duru Kaya 14. ve Doğa İzcan 36. sırada kendilerine yer buldular.

 

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.