parat-ripost-wroclaw-2017

Wroclaw’dan Elimiz Boş Döndük

Geçtiğimiz sene Kerem Çağlayan ile şampiyonluk yaşadığımız Challenge Wratislavia Eskrim Turnuvası’na bu sene katılan sporcularımız hedeflerin uzağında kaldı.

Polonya’nın Wroclaw kentinde bu yıl 40.’sı düzenlenen ve özel turnuvalar arasında dünyanın en prestijli turnuvalarından bir tanesi olarak gösterilen Challenge Wratislavia’da kılıç müsabakaları 27 Mart 2017 tarihinde oynandı.

U11, U13 ve U15 olmak üzere 3 farklı yaş grubunda ferdi müsabakalara sahne olan turnuvada 8 eskrimcimiz piste çıktı.

Sporcularımızdan Mehmet Emir Uğurlu ve Onat Şen U11 kategorisinde mücadele eden isimler oldular.

İlk turu 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile geride bırakıp 35. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşen Mehmet Emir Uğurlu, 64’lük tabloda Suudi Arabistan’dan Mountader Jaber Alnujaydi’yi 8-4 yenmesinin ardından 32’lik tabloda Romanya’dan Dacian Enache’ye 8-1 yenilip elendi. Mehmet Emir Uğurlu bu sonucun ardından 29. sırayı aldı.

Onat Şen ise ilk turu 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile geride bıraktı. İkinci tura 15. sırada ilerleyen sporcumuz 64’lük tabloda karşılaştığı Almanya’dan Leon Schniepp’e 8-5 mağlup olup turnuvaya veda etti. Onat Şen böylece 34. sırada kendine yer buldu.

Challenge Wratislavia’nın U13 yaş grubunda Ela Alpagut ve Ezgi Koçer kızlarda, Kerem Çağlayan ve Sinan Par da erkeklerde piste çıktılar.

U13 Kızlar Kılıç branşında hem Ela Alpagut hem de Ezgi Koçer ilk turu 1’er mağlubiyet ile geçip adlarını direkt eleme tablosuna yazdırdılar.

Direkt eleme tablosuna 20. sıradan yerleşip 128’lik tabloyu maç oynamadan geçen Ela Alpagut, 64’lük tabloda Hindistan’dan Monaasree Ayyanar Srinivasaprabhu’yu 12-3 yendikten sonra 32’lik tabloda Yunanistan’dan Eliza Triantafylli’ye 12-7 mağlup olup elendi ve turnuvayı 21. sırada tamamladı.

Aynı branştaki diğer temsilcimiz Ezgi Koçer ise 24. sırada tur atlayıp Ela Alpagut gibi 128’lik tabloyu maç oynamadan geçti. Sporcumuz 64’lük tabloda Rusya’dan Sofia Fedosova’yı 12-3 yenmesinin ardından 32’lik tabloda Romanya’dan Maria Cojocaru’ya 12-8 yenilerek turnuvaya veda etti. Sporcumuz bu sonucun ardından kendine 24. sırada yer buldu.

Geçtiğimiz sene U11 yaş grubunda şampiyonluk yaşayan Kerem Çağlayam bu sene U13 kategorisinde ter döktü. İlk turdaki 5 maçının tamamını kazanan sporcumuz 14. sırada bir üst tura ilerledi. Kerem Çağlayan 128’lik tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 64’lük tabloda Macaristan’dan Tamas Bodocs’yi 12-7 mağlup etti. 32’lik eleme tablosunda bir diğer Macar eskrimci Patrik Toth ile karşılaşan sporcumuz maçı 12-7 kaybederek elendi ve 18. oldu.

U13 Erkekler Kılıç branşında mücadele eden diğer sporcumuz Sinan Par ise ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde etti. Direkt eleme tablosuna 17. sıradan yerleşen eskrimcimiz 128’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 64’lük tabloda ev sahibi Polonya’dan Bartosz Roslon’a 12-11 yenilerek elendi. Turnuvaya erken veda eden Sinan Par 36. oldu.

Cem Kabalak ve Deniz Ali Özgen de kulübümüzü U15 kategorisinde temsil eden isimler oldular.

Her iki sporcumuz da ilk turu 4’er galibiyet ve 2’şer mağlubiyet ile geride bıraktılar.

41. sırada tur atlayan Deniz Ali Özgen 128’lik tabloda Büyük Britanya’dan William Ashenden’i 15-7 yendikten sonra 64’lük tabloda Polonya’dan Krzysztof Kajor’a 15-14 mağlup olup elendi ve 42. sırada turnuvayı tamamladı.

Cem Kabalak ise 45. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşip 128’lik tabloda Avusturya’dan Aldar Mandzhiev’i 15-9 mağlup etti. Sporcumuz 64’lük tabloda Polonya’dan Bartosz Ruszczyk’ye 15-12 yenildi ve 44. oldu.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.