parat-ripost-wroclaw-2017

Wroclaw’dan Elimiz Boş Döndük

Geçtiğimiz sene Kerem Çağlayan ile şampiyonluk yaşadığımız Challenge Wratislavia Eskrim Turnuvası’na bu sene katılan sporcularımız hedeflerin uzağında kaldı.

Polonya’nın Wroclaw kentinde bu yıl 40.’sı düzenlenen ve özel turnuvalar arasında dünyanın en prestijli turnuvalarından bir tanesi olarak gösterilen Challenge Wratislavia’da kılıç müsabakaları 27 Mart 2017 tarihinde oynandı.

U11, U13 ve U15 olmak üzere 3 farklı yaş grubunda ferdi müsabakalara sahne olan turnuvada 8 eskrimcimiz piste çıktı.

Sporcularımızdan Mehmet Emir Uğurlu ve Onat Şen U11 kategorisinde mücadele eden isimler oldular.

İlk turu 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile geride bırakıp 35. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşen Mehmet Emir Uğurlu, 64’lük tabloda Suudi Arabistan’dan Mountader Jaber Alnujaydi’yi 8-4 yenmesinin ardından 32’lik tabloda Romanya’dan Dacian Enache’ye 8-1 yenilip elendi. Mehmet Emir Uğurlu bu sonucun ardından 29. sırayı aldı.

Onat Şen ise ilk turu 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile geride bıraktı. İkinci tura 15. sırada ilerleyen sporcumuz 64’lük tabloda karşılaştığı Almanya’dan Leon Schniepp’e 8-5 mağlup olup turnuvaya veda etti. Onat Şen böylece 34. sırada kendine yer buldu.

Challenge Wratislavia’nın U13 yaş grubunda Ela Alpagut ve Ezgi Koçer kızlarda, Kerem Çağlayan ve Sinan Par da erkeklerde piste çıktılar.

U13 Kızlar Kılıç branşında hem Ela Alpagut hem de Ezgi Koçer ilk turu 1’er mağlubiyet ile geçip adlarını direkt eleme tablosuna yazdırdılar.

Direkt eleme tablosuna 20. sıradan yerleşip 128’lik tabloyu maç oynamadan geçen Ela Alpagut, 64’lük tabloda Hindistan’dan Monaasree Ayyanar Srinivasaprabhu’yu 12-3 yendikten sonra 32’lik tabloda Yunanistan’dan Eliza Triantafylli’ye 12-7 mağlup olup elendi ve turnuvayı 21. sırada tamamladı.

Aynı branştaki diğer temsilcimiz Ezgi Koçer ise 24. sırada tur atlayıp Ela Alpagut gibi 128’lik tabloyu maç oynamadan geçti. Sporcumuz 64’lük tabloda Rusya’dan Sofia Fedosova’yı 12-3 yenmesinin ardından 32’lik tabloda Romanya’dan Maria Cojocaru’ya 12-8 yenilerek turnuvaya veda etti. Sporcumuz bu sonucun ardından kendine 24. sırada yer buldu.

Geçtiğimiz sene U11 yaş grubunda şampiyonluk yaşayan Kerem Çağlayam bu sene U13 kategorisinde ter döktü. İlk turdaki 5 maçının tamamını kazanan sporcumuz 14. sırada bir üst tura ilerledi. Kerem Çağlayan 128’lik tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 64’lük tabloda Macaristan’dan Tamas Bodocs’yi 12-7 mağlup etti. 32’lik eleme tablosunda bir diğer Macar eskrimci Patrik Toth ile karşılaşan sporcumuz maçı 12-7 kaybederek elendi ve 18. oldu.

U13 Erkekler Kılıç branşında mücadele eden diğer sporcumuz Sinan Par ise ilk turda 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde etti. Direkt eleme tablosuna 17. sıradan yerleşen eskrimcimiz 128’lik tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 64’lük tabloda ev sahibi Polonya’dan Bartosz Roslon’a 12-11 yenilerek elendi. Turnuvaya erken veda eden Sinan Par 36. oldu.

Cem Kabalak ve Deniz Ali Özgen de kulübümüzü U15 kategorisinde temsil eden isimler oldular.

Her iki sporcumuz da ilk turu 4’er galibiyet ve 2’şer mağlubiyet ile geride bıraktılar.

41. sırada tur atlayan Deniz Ali Özgen 128’lik tabloda Büyük Britanya’dan William Ashenden’i 15-7 yendikten sonra 64’lük tabloda Polonya’dan Krzysztof Kajor’a 15-14 mağlup olup elendi ve 42. sırada turnuvayı tamamladı.

Cem Kabalak ise 45. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşip 128’lik tabloda Avusturya’dan Aldar Mandzhiev’i 15-9 mağlup etti. Sporcumuz 64’lük tabloda Polonya’dan Bartosz Ruszczyk’ye 15-12 yenildi ve 44. oldu.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.
Yıldızlar Kategorisinde Güzel Günler Bizi Bekliyor
18-19 Kasım 2017 tarihlerinde Samsun'da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımızın ortaya koydukları performans ve elde ettikleri dereceler yüzümüzü güldürdü.
Sofya’da Erken Veda
Yıldızlar yaş grubunda sezon sonunda düzenlenecek Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda geçtiğimiz sezon olduğu gibi Milli Takım'da yer alarak ülkemizi temsil etmek isteyen Maya Ataç Kurtulmuş, Sofya'da düzenlenen Avrupa Circuit turnuvasında hedefinin uzağında kaldı.
Meylan’da 3 Sporcumuzla Puan Kovaladık
14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Fransa'nın Meylan kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasında Kız Kılıç branşında Ayşe Yağmur Ümit ve Maya Ataç Kurtulmuş, Erkek Kılıç'ta ise Sinan Par piste çıkarak puan kovaladı.
Şehzadeler Kentinden İkisi Altın Yedi Madalyayla Döndük
7-8 Ekim 2017 tarihlerinde Manisa'da Süper Minikler ve Minikler kategorilerinde düzenlenen Şehzadeler Kenti Açık Turnuvası'nda mücadele eden sporcularımız ikisi altın olmak üzere toplam yedi madalyayla sezona iyi bir başlangıç yaptı.
Maya Ataç Kurtulmuş Circuit Sezonunu Gödöllö’de Açtı
Milli sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş kendisi için sezonun ilk Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvası olan Gödöllö'de piste çıktı.
Köftecioğlu ve Ümit Büyükler Açık’ta Ter Döktü
Ankara'da 23-24 Eylül 2017 tarihlerinde düzenlenen Büyükler Açık turnuvasında sporcularımız Beyza Köftecioğlu ve Mehmet Efe Ümit mücadele etti.
Sporcularımızdan Yıldızlar ve Gençler Açık Turnuva’da 4 Çeyrek Final
6-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara'da Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde düzenlenen Açık Turnuva'da piste çıkan sporcularımız 4 çeyrek final oynadı.
Yeni Sezona Romanya’da Hazırlandık
2017-2018 eskrim sezonu hazırlıklarının bir bölümünü Romanya'nın Yaş kentinde 21-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenen kampa katılarak gerçekleştirdik.
Minik Kız Kılıç Takımımız Türkiye Şampiyonu
12-18 Haziran 2017 tarihlerinde Eskişehir'in ev sahipliğinde düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Şampiyonası'nda Ela Alpagut, Ezgi Koçer, Pınar Miray Şişik ve Selin Ungan'ın yer aldığı Minik Kız Kılıç takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.
Pınar Miray Şişik Burgas Cup’ta da Zirveye Çıktı
09-11 Haziran 2017 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Burgas kentinde organize edilen Burgas Cup'ta mücadele eden Pınar Miray Şişik, U12 yaş grubunda şampiyon olurken sporcularımız turnuvayı 4 madalyayla tamamladı.
Büyükler Federasyon Kupası’nda 6 Sporcumuz Mücadele Etti
27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası'nda kulübümüzden 6 sporcu piste çıktı.
Çilek Kupası’nda Pınar Miray Şişik ve Sinan Par Altın Madalyaları Kimseye Bırakmadı
Karadeniz Ereğli'de 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde bu sene ikincisi düzenlenen Çilek Kupası'nda Minikler yaş grubunda piste çıkan sporcularımızdan Pınar Miray Şişik kızlarda, Sinan Par ise erkeklerde altın madalyanın sahibi oldu.
Atatürk Gençlik Kupası’nda Gümüş Madalya Maya’nın Oldu
TED Spor Kulübü tarafından İstanbul'da 19 Mayıs 2017 tarihinde Yıldızlar kategorisinde düzenlenen 4. Atatürk Gençlik Kupası'nda sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazandı.
Uluslararası Çocuk Kupası’nda Çifte Şampiyonluk Yaşadık
24-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Kupası'nda hem kızlarda hem de erkekler de takım halinde şampiyon olurken ferdi müsabakalarda ikisi gümüş olmak üzere 5 madalya kazandık.