parat-ripost-yeni-yil-ve-yas-gunu-kutlaması-aralik-2017
parat-ripost-yeni-yil-ve-yas-gunu-kutlaması-aralik-2017

Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun

2018’in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü’nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.

40’ı aşkın sporcumuzun, sporcu ailelerimizin ve davetlilerin bir araya geldiği gecede kulüp başkanı ve baş antrenörü Can Aydın’ın 2017 senesinin değerlendirmesi ile 2018 senesindeki plan ve projeleri içeren bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından ödül törenine geçildi.

Sahiplerini ilk bulan ödüller yaş gruplarına göre ayrı ayrı verilen “En Çalışkan Sporcu” ödülleri oldu. Bu ödülün Süper Minikler yaş grubundaki sahibi 2017 senesini 208 antrenman ile noktalayan Ahmet Yağız İkiz oldu. Minikler yaş grubunda ise ödül 2016 senesinde olduğu gibi 2017 senesinde de 335 antrenman yaparak en çalışkan isim olmayı başaran Kerem Çağlayan’a gitti. Yıldızlar, Gençler ve Büyükler yaş gruplarında yer alan sporcular arasında ise Ensar Yiğit Aşırok yaptığı 234 antrenman ile en çalışkan sporcumuz olmayı başardı.

“En Çalışkan Sporcu” ödüllerinin sahiplerine takdim edilmesinin ardından 2017 senesinde katıldıkları turnuvalarda çeyrek final oynayan, üçüncülük, ikincilik ve şampiyonluk elde eden 19 sporcumuza başarı sertifikaları verildi.

Ulusal turnuvalar, uluslararası turnuvalar ve üst yaş gruplarında elde edilen dereceler göz önünde bulundurularak oluşturulan puantaj sistemine göre 2017’de en başarılı olan sporcularımıza sertifikanın yanı sıra “Bronz Performans Ödülü”, “Gümüş Performans Ödülü” ve “Altın Performans Ödülü” adı altında 3 ödül verildi.

Sıralamada yurt içi turnuvalarda kazandığı 3 gümüş madalya ve oynadığı 3 çeyrek final ile 3. sırayı alan Maya Ataç Kurtulmuş “Bronz Performans Ödülü”nün sahibi oldu. “Gümüş Performans Ödülü” 2 altın, 2 gümüş, 1 bronz ve 4 çeyrek final ile 2017’yi tamamlayan Sinan Par’a gitti. Pınar Miray Şişik ise 2017 senesinde kazandığı 5 altın madalya, 2 gümüş madalya ve oynadığı 2 çeyrek final ile en başarılı sporcumuz olarak “Altın Performans Ödülü”nü kazandı.

Gecede, 2017 senesinde Milli Takım’a seçilerek Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden ve böylelikle kulübümüzün adına bir ilke imza atarak tarihe geçen Maya Ataç Kurtulmuş’a göstermiş olduğu performans ile kazandığı “Bronz Performans Ödülü”nün yanı sıra “Milli Performans Ödülü” de takdim edildi.

Sporcularımıza çalışkanlıklarından ve performanslarından ötürü dağıtılan sertifikalar ve ödüllerden sonra sıra 2017 senesinin en anlamlı ödülü olan “Yılın Eskrimcisi Ödülü”nü sahibine takdim etmeye geldi.

Parat Ripost Spor Kulübü tarafından her sene yılın en başarılı eskrimcisine verilen “Yılın Eskrimcisi Ödülü”nün 2017 senesindeki sahibi kuşkusuz Avrupa ve Dünya Şampiyonu olarak ilklere imza atan ve adını Türk eskrim tarihine altın harflerle yazdıran İbrahim Ahmed Acar oldu.

Kulübümüzün davetini geri çevirmeyerek geceye katılmak için Ankara’dan gelen İbrahim Ahmed Acar’a ödülünü kulüp başkanımız Can Aydın takdim etti. İbrahim Ahmed Acar ayrıca Parat Ripost Store’nin 1000 Türk Lirası değerindeki hediye çekinin de sahibi oldu.

İbrahim Ahmed Acar, ödül töreninin ardından sporcularımız ve velilerimiz ile bir araya gelerek fotoğraf çektirdi ve kendisi için hazırlanan fotoğrafları imzaladı.

Yeni yılı ve kulübümüzün 2. yaş gününü kutlamak için düzenlenen gece pasta kesilmesinin ve Minik Kız ile Minik Erkek takımlarımız arasında oynanan gösteri maçının ardından sona erdi.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.