parat-ripost-yildizlar-federasyon-kupasi-istanbul-2017

Yıldızlar Federasyon Kupası Geride Kaldı

Yıldızlar Federasyon Kupası 21-22 Ocak 2017 tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi. Turnuvada 10 kız ve 8 erkek olmak üzere toplam 18 sporcumuz ter dökerken Maya Ataç Kurtulmuş iyi bir performans ortaya koyarak turnuvayı 7. sırada tamamladı.

Alışılmışın dışında bir turnuva formülü ile düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası’nda pul maçları oynanmadı.

Turnuvanın ilk gününde Yıldızlar Türkiye Sıralaması’ndaki yerlerine göre direkt eleme tablosuna yerleşen sporcular finale kadar mücadele ettiler.

Kızlar Kılıç branşındaki ilk gün oynanan müsabakalarda Maya Ataç Kurtulmuş 64’lük tabloyu maç oynamadan geçtikten sonra 32’lik tabloda Ankara Ferdi sporcusu İdil Küpeli’yi 15-2, 16’lık tabloda sporcumuz Zeynep Özörnek’i 15-6 ve 8’lik tabloda da Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nde Deniz Aralan’ı 15-12 mağlup ederek ana tabloda ilk 4 arasına girdi ve ard elemeden gelen sporcularla birlikte oluşan çeyrek finale adını yazdırdı.

Maya Ataç Kurtulmuş çeyrek finalde İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Deniz Selin Ünlüdağ’a 15-14 yenilerek elendi ve ilk günkü müsabakaları 6. sırada tamamladı.

Turnuvanın ikinci gününde ise yine direkt eleme maçları oynandı. İlk gün elde edilen sıralamaya göre oluşan direkt eleme tablosuyla sporcular bir kez daha finale kadar ter döktüler.

İkinci günkü direkt eleme tablosuna 6. sıradan yerleşen Maya Ataç Kurtulmuş oynadığı direkt eleme maçları sonunda yine 6. sırada kendine yer buldu.

Yıldızlar Federasyon Kupası’nda ilk üç sırayı elde eden sporcular birinci ve ikinci gün elde edilen sıralamalara göre belirlendi. Her iki günde elde edilen sıra puanı toplandığında toplam puanı en düşük olan eskrimci Federasyon Kupası’nı ilk sırada tamamlamış kabul edildi. Birinciyi takip eden sporcular düşük puandan yüksek puana doğru sıralanarak belirlendi.

Bu sisteme göre hem ilk gün hem de ikinci gün 6. sırayı alan Maya Ataç Kurtulmuş elde ettiği 12 toplam puanla genel sıralamanın 7. basamağında kendine yer buldu.

Aynı branşta ter döken sporcularımızdan Beyza Köftecioğlu 15., Zeynep Özörnek 19., Ayşe Yağmur Ümit 22., Pınar Miray Şişik 23., Begüm Su Baltacıoğlu 31., Naz Baykal 44. sırada turnuvayı noktalarken Ela Alpagut, Ayşe Lal Kendirli ve Selin Ungan 45. sırayı paylaştılar.

Erkekler Kılıç branşında ise Mehmet Efe Ümit 17., Egemen Kopmaz 23., Deniz Ali Özgen 25., Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 30., Efe Alpay 44., Ensar Yiğit Aşırok 53., Sinan Par 58., Elburuz Uras Yıldırım 62. oldular.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.