parat-ripost-yildizlar-turkiye-sampiyonasi-samsun-2017
parat-ripost-yildizlar-turkiye-sampiyonasi-sinan-par-samsun-2017
parat-ripost-yildizlar-turkiye-sampiyonasi-ezgi-kocer-samsun-2017
parat-ripost-yildizlar-turkiye-sampiyonasi-maya-atac-kurtulmus-samsun-2017

Yıldızlar Kategorisinde Güzel Günler Bizi Bekliyor

18-19 Kasım 2017 tarihlerinde Samsun’da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımızın ortaya koydukları performans ve elde ettikleri dereceler yüzümüzü güldürdü.

7 kız ve 8 erkek sporcuyla Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda madalya kovalayan kulübümüze en iyi dereceyi şampiyonayı ikinci sırada noktalayarak gümüş madalya kazanan Maya Ataç Kurtulmuş getirdi.

Maya Ataç Kurtulmuş ilk turdaki tüm maçlarını kazanarak 3. sıradan direkt eleme tablosuna yerleşti. Sporcumuz 128’lik tabloyu maç oynamadan geçmesinin ardından 64’lük tabloda Eskişehir Demirspor’dan Elif Nilay Başkalar’ı 15-1, 32’lik tabloda kulübümüzden Begüm Su Baltacıoğlu’nu 15-2, 16’lık tabloda bir diğer sporcumuz Ela Alpagut’u 15-11, çeyrek finalde İstanbul TED Spor Kulübü’den Beliz Soyak’ı 15-11 ve yarı finalde de Ankara Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Defne Tanrısınıbilir’i 15-5 yenerek adını finale yazdırdı.

Final maçında Bursa Ferdi sporcusu Delfinsu Aydoğan’a 15-7 mağlup olan Maya Ataç Kurtulmuş şampiyonayı gümüş madalyayla tamamladı.

86 sporcunun piste çıktığı Yıldızlar Kız Kılıç branşında ter döken 7 eskrimcimizden 5 tanesinin şampiyonayı ilk 16 arasında tamamlaması dikkat çekti. Bu sporcularımızdan halen Minikler yaş grubunda yarışan Ezgi Koçer’in çeyrek final oynaması ise dikkat çekici ayrı bir noktaydı.

Müsabakalar sonunda ikinci sırayı alan Maya Ataç Kurtulmuş’u 6. olan Ezgi Koçer takip etti. Diğer temsilcilerimizden Pınar Miray Şişik 11., Ela Alpagut 15., Ayşe Yağmur Ümit 16., Selin Ungan 21. ve Begüm Su Baltacıoğlu da 28. oldu.

Erkekler Kılıç branşında ise Yıldızlar yaş grubundaki ilk sezonunu oynayan Sinan Par’ın zorlu rakipleri geride bırakarak çeyrek final oynaması gelecek için umut verdi. Şampiyonayı 8. sırada noktalayan Sinan Par’ı 14. olan Deniz Ali Özgen takip etti. Kulübümüzden Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda 111 sporcu arasında boy gösteren diğer erkek kılıççılarımızdan Ahmet Ertuğrul Efe Yontan 17., Egemen Kopmaz 23., Efe Alpay 40., Ensar Yiğit Aşırok 42., Cem Kabalak 47. ve Kerem Çağlayan da 50. sırayı aldı.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.