IMG_2493
IMG_2515
IMG_2518
IMG_2602
Sinan Par U14

Bulgaristan’dan 3 Gümüş ve 1 Bronz Madalya İle Döndük

Bulgaristan’ın Burgas kentinde 17-19 Haziran 2016 tarihleri arasında düzenlenen Burgas Cup’ta ter döken eskrimcilerimiz 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile turnuvayı tamamladı.

Organizasyonun ilk gününde U12 (12 Yaş Altı) kategorisinde Kızlar ve Erkek Kılıç branşlarında ferdi müsabakalar oynandı.

4 sporcumuz ter döktüğü Kızlar Kılıç branşındaki müsabakalar sonunda Pınar Miray Şişik gümüş madalya kazanırken yarı final maçını 12-11 kaybeden Ezgi Koçer bronz madalyanın sahibi oldu. Diğer sporcularımızdan Ela Alpagut 18. ve Hatice Eylül Sürmen de 21. sırada turnuvayı tamamladılar.

U12 kategorisinde oynanan Erkekler Kılıç müsabakalarında 3 eskrimcimiz piste çıktı. Sporcularımızdan Sinan Par gümüş madalya kazanırken Kerem Çağlayan 11., Ensar Yiğit Aşırok ise 22. oldu.

Etrapolski Eskrim Akademisi tarafından düzenlenen organizasyonun ikinci gününde U14 (14 Yaş Altı) Avrupa Circuit Turnuvası kapsamında Kızlar ve Erkekler Kılıç branşlarında ferdi müsabakalar oynandı.

Burgas’da kazandığımız bir diğer gümüş madalya da bu kategoride geldi. Erkekler Kılıç branşında mücadele eden sporcumuz Sinan Par başarılı bir performans göstererek final oynadı gümüş madalya kazanarak ikincilik kürsüsünde yer alan isim oldu.

Bu branşta ter döken diğer sporcularımızdan Kerem Çağlayan 25., Ensar Yiğit Aşırok 28. ve Cem Kabalak da 36. sırada yer aldılar.

Kızlar Kılıç branşındaki müsabakalar sonunda Pınar Miray Şişik çeyrek final oynayarak turnuvayı 7. sırada tamamlayan isim olurken Cemre Kaynak 17., Ela Alpagut 19., Ezgi Koçer 24. ve Hatice Eylül Sürmen de 32. sırada kendilerine yer buldular.

Burgas Cup son U14 kategorisinde oynanan takım karşılaşmaları ile sona erdi. Kızlar Kılıç branşında Cemre Kaynak, Ela Alpagut, Ezgi Koçer ve Pınar Miray Şişik’ten oluşan ekibimiz turnuvayı 5. sırada tamamladı. Erkekler Kılıç branşında ise Cem Kabalak, Ensar Yiğit Aşırok, Kerem Çağlayan ve Sinan Par’dan kurulu takımımız 6. sırada yer aldı.

       

Leave A Comment

Haberler

 
Kış Okulu Kayıtlarımız Başladı
Son yıllarda eskrim sporunda ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden biri olarak faaliyet gösteren akademimizde bale, cimnastik ve eskrim kış okulu kayıtlarımız başladı.
Kariyer Programımızla Meslek Sahibi Olmaya Var Mısınız?
Parat Ripost olarak ihtiyaç duyduğumuz kalifiye eğitmen gereksinimimizi sunduğumuz Kariyer Programı ile karşılamayı arzu ediyoruz.
Wroclaw’da Ezgi Koçer İle Çeyrek Final Gördük
Uluslararası alanda U15, U13 ve U11 yaş gruplarının Kılıç branşındaki en zorlu turnuvalarından biri olan Challange Wratislavia'da ter döken sporcumuz Ezgi Koçer çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Kuşadası Cup’ta Mete Alp Duru’dan Bronz Madalya
24-25 Mart 2018 tarihlerinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Kuşadası Cup'ta Süper Minik Erkek Kılıç branşında Mete Alp Duru bronz madalya kazanırken kulübümüz turnuvayı toplam 4 madalyayla tamamladı.
Maya Ataç Kurtulmuş Avrupa Üçüncüsü
Rusya'nın Sochi kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi Yıldız Kadın Kılıç Milli Takımında temsil eden sporcumuz Maya Ataç Kurtulmuş takım halinde Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Atina’da İkincilik Sinan Par’ın Oldu
Üç sporcumuzun ter döktüğü, 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen CGS Cup U14 Avrupa Circuit turnuvasında Sinan Par ikincilik kupasının sahibi oldu.
Yıldızlar’da Son Sınavı Federasyon Kupası’yla Verdik
1-2 Şubat 2018 tarihlerinde Eskişehir'de düzenlenen Yıldızlar Federasyon Kupası ile birlikte Yıldızlar yaş grubundaki son sınavımızı vermiş olduk.
Circuit Sezonunu Bükreş’te Noktaladık
2017-2018 sezonunda yer alan Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvalarının Kılıç branşındaki son ayağı 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlendi.
Okullar Arası İl Birinciliği Eskrim Merkezimizde Düzenlendi
Okullar Arası Türkiye Birinciliği’ne katılacak sporcuların belirlendiği İstanbul Okullar Arası İl Birinciliği geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Parat Ripost Eskrim Merkezi’nde düzenlendi.
Afyon’da Hayal Kırıklığı Yaşadık
Geçtiğimiz hafta sonunda Afyon'da düzenlenen Gençler Federasyon Kupası'nda boy gösteren sporcularımızın performanları ve elde ettikleri sonuçlar hayal kırıklığı yaşattı.
Circuit Sezonuna Mödling’de Devam Ettik
Uluslararası arenada 2017-2018 eskrim sezonuna Avusturya'nın Mödling kentinde düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit turnuvasıyla devam ettik.
Yeni Yıl ve 2. Yaş Günümüz Kutlu Olsun
2018'in gelişi ve Parat Ripost Spor Kulübü'nün 2. yaş günü 29 Aralık 2017 günü eskrim merkezimizde düzenlenen gece ile kutlandı.
Maya ve Batuhan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda Piste Çıktı
23-24 Aralık 2017 tarihlerinde Adıyaman'da düzenlenen yılın son turnuvası olan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda Maya Ataç Kurtulmuş ve Batuhan Aktaş mücadele etti.
Gençler Türkiye Şampiyonası’ndan Gümüş Madalya Geldi
Gençler Türkiye Şampiyonası'nın Kılıç ayağı 17 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de düzenlendi. Şampiyonada kulübümüz 17 sporcuyla temsil edilirken eskrimcilerimizden Maya Ataç Kurtulmuş gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ankara Açık’ta Gurur Tablosu
28 sporcu ile mücadele ettiğimiz, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Açık Turnuva’da sporcularımız toplam 6 madalya kazanırken Minikler Kız Kılıç branşında eskrimcilerimiz ilk 3 sırayı alarak çok önemli bir başarıya imza attı.