parat-ripost-buyukler-federasyon-kupasi-ankara-2017

Büyükler Federasyon Kupası’nda 6 Sporcumuz Mücadele Etti

27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası’nda kulübümüzden 6 sporcu piste çıktı.

Daha evvelki aylarda düzenlenen Federasyon Kupaları’nda olduğu gibi alışılmışın dışında bir müsabaka formülü ile oynanan turnuvada pul maçları yapılmadı. Sporcular ilk gün Türkiye Sıralaması’ndaki yerlerine göre eşleşerek direkt eleme tablosuna yerleşti. İkinci gün ise ilk günün sıralamasına göre yeni eşleşmeler yapıldı ve madalyalar sahiplerini buldu.

Sporcularımızdan Yıldızlar kategorisinde mücadele eden 2001 doğumlu Begüm Su Baltacıoğlu, Büyükler Federasyon Kupası’nın 2. gününde iyi bir performans ortaya koyarak çeyrek final oynadı.

Büyükler Kadın Kılıç branşında piste çıkan Begüm Su Baltacıoğlu, ilk günkü müsabakaları 14. sırada tamamlamasının ardından ikinci gün 6.’lık elde etti ve iki günün sonunda topladığı 20 puan ile turnuvayı 10. sırada tamamladı.

Aynı branşta mücadele eden sporcumuz Beyza Köftecioğlu ise ilk gün 9., ikinci gün ise 13. olarak toplam 22 puan ile Begüm Su Baltacıoğlu’nun hemen arkasında 11. sırada kendine yer buldu.

Müsabakalarda ter döken diğer sporcularımızdan Ayşe Yağmur Ümit 22., Ayşe Lal Kendirli de 35. sırada kendilerine yer buldular.

Büyükler Federasyon Kupası’nın Erkek Kılıç branşında ise sporcularımızdan Deniz Ali Özgen ve Mehmet Efe Ümit mücadele ettiler.

Deniz Ali Özgen turnuvayı 21. sırada tamamlarken Mehmet Efe Ümit 29. oldu.

       

Leave A Comment

Adres: Aksoy Sokak No: 5 Altunizade Üsküdar - İstanbul
Mob: (0532)2549045 | E-mail: info@paratripost.org

counter create hit